Wiosną w klubie...

Wiosną w klubie zaczyna się ruch...
Kiedy świat się zazieleni, nabierają tempa przygotowania do sezonu, przychodzi czas na wodowanie między innymi Oberona - tutaj można obejrzeć zdjęcia Martyny (s/y Kreveta) i na spotkania, na przykład w Wielkanocny Poniedziałek - tutaj można obejrzeć zdjęcia Aliny Drabik, s/y Aspoletka). Można też podczas kejowych pogawędek wrócić do zaległych, zeszłorocznych tematów i w efekcie obejrzeć piękne ujęcia z jubileuszowych Regat Przyjaźni wykonane przez wspomnianą wyżej Martynę.

Inauguracja 65. sezonu żeglarskiego w JK AZS

Serdecznie zapraszamy członków, przyjaciół i sympatyków naszego klubu na inaugurację sezonu żeglarskiego 2011, która odbędzie się w sobotę, 14. maja br. o godz. 1100.

Przygotowania do inauguracji sezonu

Z związku z sobotnią inauguracją sezonu (i nie tylko) nasza przystań wymaga odświeżenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy, jest okazja do odpracowania paru godzin statutowych!
Koordynatorem jest Tadeusz Kiszka, narzędzia wydaje Bosman. Do prac porządkowych zapraszamy od środy (11.V.) do piątku (13.V) w godzinach popołudniowych (od godz. 1600)

dzieci na przystani

Wszystkim rodzicom i opiekunom przypominamy o obowiązku dopilnowania, aby dzieci przebywające pod ich opieką na terenie przystani miały założone kamizelki ratunkowe!

20. kwietnia 2011 r. mały człowiek wypadł z jachtu do basenu i dzięki założonej kamizelce nie było problemu z akcją ratunkową. Skończyło się na strachu i zaliczeniu pierwszej w tym roku zimnej kąpieli.

Port Północny zamknięty

Port Północny w Świnoujściu został zamknięty do odwołania. Więcej informacji w Portalu Żeglarskim.

 

Fot. Krzysztof Krygier

Informacja o wyborze oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego znak ZSŻ-PN/1/2011 pn. Roboty budowlane „Budowa pomostów pływających – przystań jachtowa Jacht Klub Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie”
31.03.2011

Umowa z Wykonawcą podpisana została w poniedziałek, 18.IV.2011 r.
Ania uwieczniła ten przełomowy moment, zapraszamy do galerii.

Załącznik 1 - informacja o wyborze oferty.

Polowanie na kaczki NADIREM

Nasz kolega Izydor Węcławowicz przesyła kolejne wspomnienia z dawnych lat.

Dzisiaj już niestety nie pamiętam dokładnie, który był to rok. Nie jest to specjalnie ważne, choć prawdopodobnie było to lato 1966 lub 1967-go roku.  Wnioskuję to dlatego, że byłem już osiągalny telefonicznie, czyli pracowałem w Stoczni Remontowej „Parnica”.

Heniu Widera wraca na małą pętlę...

Nasz, nie zrażony dotychczasowymi utrudnieniami, nie dający się pozbawić ustalonego wcześniej celu, uparty... niebywale, Heniu Widera wraca do Moskwy na Gawota w nadziei na kontynuowanie rejsu. Więcej przeczytamy w Kurierze Szczecińskim.

Keja "Ziomkowa"

Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo -Wyborczym Zbyszek Andruszkiewicz złożył wniosek o upamiętnienie postaci naszego kolegi Ziomka Ostrowskiego poprzez nadanie  jego imienia kei północno-wschodniej czyli kei, gdzie przez wiele lat Ziomek cumował swojego NORDA. Wniosek został przyjęty jednogłośnie. Zainspirowany pomysłem Zbyszka proponuję nazwać środkowo-wschodnią keję "Madejową" na cześć Jurka Madeji, a łącznik do niej "Komandorską". Pozwoli to na łatwą lokalizację postoju jachtów.

Ja też nie znam lepszego miejsca...

W Kurierze Szczecińskim przeczytać można wywiad z Jasiem Waraczewskim. Urzekł mnie zwłaszcza ten kawałek:
– Pana najważniejszy rejs.

– Nie mam takiego. Każde regaty są ważne. Wtedy adrenalina leci mi uszami. Przed startem mam tak sucho w gardle jak przed żadnym solo na estradzie. A nawet gdy jacht stoi na cumach, jak to przyjemnie położyć się po obiadku i pospać trochę. Buja, jest ciepło...
Ja też nie znam lepszego miejsca na ziemi... Ale zdanie Maestra liczy więcej wiosen, więc jest wyżej punktowane. Zapraszam do lektury.

pożegnanie z zimowymi gośćmi

Wiosna szaleje na całego, więc wspomnienie zimy, zwłaszcza w obiektywie Ani, nie powinno w nikim budzić większego oporu.
Ania napisała w galerii: Mimo, że świat dookoła pięknieje z dnia na dzień, ja trochę tęsknię za widokiem naszych zimowych gości. Nurogęsi, bielaczki, ogorzałki, czernice, gągoły, głowienki zachwycają mnie każdej zimy i zawsze żałuję, że wiosną odlatują na północ. Kiedy oglądam zdjęcia Ani, wyobrażam sobie, że miałabym podobnie ambiwalentne uczucia, gdybym też umiała to towarzystwo podglądać. A tak, pozostaje mi zazdrościć Ani umiejętności i samozaparcia, podziwiać fotografie i cieszyć się wiosną...

Maori - metamorfoza

Znalezione na forum:
Załoga "Maori" dziękuje bardzo Panu Andrzejowi Armińskiemu za wyremontowanie Omegi oraz Panu Bogdanowi Wrześniowi za transport.
Mateusz Sysik, Aleksander Ochał, Maksymilian Pawłowski, Adam Cholewa, Sonia Sobolewska, Sylwester Narkiewicz.
A że Maori wypiękniała niebywale, zaś gest ww. dobroczyńców nietuzinkowy, pozwalam sobie nieco ten fakt nieco podkreślić. Skoro o transporcie mowa, to może jutro jakieś świeże zdjęcia będzie można dołożyć?

Wodowanie 2011

Wodowanie odbędzie się w dwóch terminach:
16. kwietnia (sobota) od g. 8.00 oraz 7. maja (sobota) od godz. 8.00
Proszę zgłaszać w biurze Klubu wybrany termin wodowania.

Kolosy 2010

W dniach 11-13 marca 2011 r. w Gdyni odbyły się 13. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, KOLOSY 2010.
Wyróżnienie w kategorii Żeglarstwo otrzymał Michał Jósewicz za konsekwencję w realizacji niskobudżetowych rejsów morskich dezetą, odkrytopokładową łodzią żaglowo-wiosłową, z seniorską załogą dumnie noszącą miano „żeglarskiego obozu wędrownego dla dziadków” i za inspirowanie do żeglowania bez względu na wiek.
Kpt. Wojciech Jacobson, który przez 10 lat angażował swoją wiedzę, doświadczenie i autorytet w nagradzanie dokonań podróżników, zakończył w tym roku swoją pracę w Kapitule Kolosów.

Stanisław Skoczeń

20. marca 2011 r.
...Dzisiaj przekazano mi telefonicznie wiadomość, że wczoraj (?) zmarł Staszek Skoczeń. Był współautorem "Astronawigacji żeglarskiej", autorem pięknych zdjęć jachtów i z jachtów, długoletnim przewodniczącym katowickiego zespołu CKE na stopnie kapitańskie. Trochę za dużo ostatnio smutnych wiadomości...
Pozdrawiam, Zygmunt Biernacik.

 

Stanisław Skoczeń. Żeglarz i fotografik. Od 1958 roku żeglował jako jachtowy kapitan żeglugi wielkiej. Autor albumu fotograficznego Spod żagla i współautor podręcznika Astronawigacja żeglarska. Międzynarodowa organizacja - Federation Internationale de L'Art Photographique - nadała mu tytuł Artiste Fiap w 1960 roku, a Ministerstwo Kultury i Sztuki uhonorowało go I nagrodą za całość prac o tematyce żeglarskiej w roku 1967. Przez kilkanaście lat prowadził Katowicką Komisję Egzaminacyjną na stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej.


Wielki smutek opanował mnie na wiadomość zamieszczoną na portalu o Jego śmierci... Czytaj dalej.

Syndicate content



  Uwaga!
Pozwalamy korzystać z naszych materiałów pod warunkiem podania ich źródła.
ZSB