Wrześniowy rejs Aspoletki (zdj. i tekst Marek Borkowski)

W dniach 16 - 20 września jacht Aspoletka (Trio 80) ze skromną załogą (2 ludzi, w tym jeden starszy) wykonała rejs dookoła wyspy Uznam. Trasa wiodła przez Peenestrom na Rugię (Seedorf i Gager).

 

Regaty Jesienne

Regaty Jesienne odbyły się przy pogodzie sprzyjającej fotografom. W galerii zdjęcia autorstwa: Alika, Ani, Romka oraz Oberonów.

Rejs do La Coruny 2009 (Fot. Romek Kisłowski)

Dwa tygodnie temu komandor JK AZS, Witek Zdrojewski i Romek Kisłowski wyruszyli jachtem z Amsterdamu do La Coruny. Na początku warunki były nieciekawe, ale Biskaje okazały się łaskawe. Teraz czekamy na morskie opowieści w Tawernie u Henia.

59 Regaty Przyjaźni 2009 (Fot. Asia Frycz)

Pogoda była wspaniała. Lało, wiało zdrowo czasem wyjrzało słoneczko. Wystartowało w tym roku 58 jachtów. W sobotę wieczorem (pogoda zamówiona) jak zawsze wręczono puchar dla zwycięzcy w Memoriale Jurka Madei. Potem występy zespołu "Emerald" oraz zabawa, a w przerwach losowanie dwóch laptopów ufundowanych przez Edlefa Hansena oraz konsumpcja na całego. Organizatorami i sponsorami byli Ania Kaźmierczak, Tadziu Kiszka (AST Sails) oraz Edlef Hansen (Lamptique). W niedzielę po ostatnim wyścigu sędziowie sprawnie podliczyli wyniki i już o 15:00 rozdano nagrody za miejsca od pierwszego do trzeciego w poszczególnych grupach. Do zobaczenia za rok.

Warto obejrzeć też zdjęcia Ani.

Dezetą do Kopenhagi

W dniach 5-18 lipca 2009 r. odbył się unikalny rejs odkrytopokładową (bezkabinową) szalupą żaglową „Sum” (typu DZ) ze szczecińskiego Jacht Klubu AZS. Załoga w składzie: Michał Jósewicz (kapitan), Stanisław Bolewicz, Krzysztof Marski oraz Grzegorz Czarnecki odbyła rejs do Niemiec, Szwecji i Danii, pokonując 395 mil morskich i osiągając Kopenhagę.
Trasa żeglugi:
Szczecin-Świnoujście-Ruden-Lohme-Hollviken-Kopenhaga-Dragor-Hollviken-Lohme-Peenemunde-Usedom-Trzebież-Szczecin.

Pozdrawiam
Grzegorz Czarnecki

Syndicate content  Uwaga!
Pozwalamy korzystać z naszych materiałów pod warunkiem podania ich źródła.
ZSB