Żeglarskie kto jest kim

Takie wieści mamy przyjemność przekazać:
"Zapraszam na spotkanie w Książnicy Pomorskiej związane z książką Kazimierza Robaka. Nie jest to wodowanie książki, a debata wokół książki. Szczegóły w zaproszeniu przygotowanym przez Książnicę i dominikanina O. Tomasza Dostatniego OP.
Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek Jacobson

PS. Zwracam uwagę na informację u dołu zaproszenia dotyczącą bezpłatnych wejściówek"

Planowane terminy wodowania

Planowane terminy wodowania w tym roku to:
23.IV.2022 - pierwsze wodowanie
30.IV.2022 - wodowanie małych jachtów (dawne sztaplarkowe)

Więcej szczegółów wkrótce.

Termin wnoszenia opłat za postój

Armatorom przypominamy, że opłaty roczne należy wpłacać z góry do kasy Klubu lub na konto bankowe Klubu najpóźniej do ostatniego dnia lutego. Opłata wniesiona w późniejszym terminie naliczana będzie zgodnie z tabelą opłat ratalnych (szczegóły w cenniku), a zatem wyższa.

Jak zwykle przypominamy o konieczności jednoznacznego opisywania płatności, w tytule przelewu powinny znaleźć się informacje, które pozwolą jednoznacznie zidentyfikować należność! Np. imię i nazwisko osoby (nie każda płatność dotyczy właściciela rachunku), nazwę jachtu, rodzaj płatności (postój, boks, wodowanie/slipowanie, kładzenie/stawianie masztu, czarter, składki, wpisowe, godziny statutowe itp.) oraz okres, jakiego dane należności dotyczą!

. . .

Z żalem zawiadamiamy, że 26.I na wieczną wachtę odszedł kpt. Antoni (Toni) Brancewicz.
Pogrzeb odbędzie się w piątek 4.II o godzinie 12:30 w kaplicy Cmentarza Centralnego.

poszukiwany bosman dzienny

JK AZS poszukuje osoby chętnej do podjęcia obowiązków bosmana dziennego. Wymagane uprawnienia pozwalające na obsługę dźwigu do stawiania masztów.
Więcej informacji w biurze klubu.

Zrzutka

Maszoperia Żaka od zeszłego sezonu zmaga się z problemem silnika. Szukają rozwiązań naprawczych oraz niskobudżetowych, a także proszą o pomoc w finansowaniu tych działań, bo możliwości budżetowe ze strony klubu są ograniczone.

. . .

Z ogromnym żalem i niedowierzaniem zawiadamiamy, że w sobotę 18.XII na wieczną wachtę odeszła Krystyna Borowy-Golińska (s/y Hafgolan).
Pogrzeb odbędzie się we wtorek 28.XII o godzinie 14:00 w kaplicy głównej Cmentarza Centralnego.

Cennik 2022 - opłaty postojowe

Od 1 stycznia 2022 decyzją Zarządu Klubu zmieniają się stawki za postój jachtów członków klubu oraz opłaty za najem boksów, ceny wzrastają średnio o 15%. Wysokość składek, stawki za godziny statutowe (40 zł/h) oraz inne opłaty dla członków pozostają bez zmian. Zasady wnoszenia opłat także nie ulegają zmianie.
Przypominamy:
Termin opłacania postoju rocznego - do 28 lutego. Członkowie mogą wpłacać opłatę roczną w dwóch ratach: I - do 28 lutego, II - do 30 czerwca.
Członkowie klubu, którzy przekroczą termin wpłacania opłat rocznych bądź półrocznych, w danym półroczu wnoszą opłaty miesięczne.

Tutaj znajduje się cennik na rok 2022.

. . .

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że na wieczną wachtę odszedł Stanisław Bolewicz, wieloletni, honorowy członek naszego klubu oraz maszoperii jachtu DZ Sum.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 18.XI o godzinie 12:00 w kaplicy głównej Cmentarza Centralnego.

Akcja Liście!

Zapraszamy do prac na rzecz Klubu - przyszedł czas na coroczną Akcję Liście (grabienie, pakowanie, wywózka). Walkę z ubocznymi skutkami jesieni prowadzić można we wszystkich dogodnych dla członków Klubu terminach. Prace koordynują Bosmani, oni także wydają sprzęt. Podczas prac przestrzegać należy zasad bezpieczeństwa.
Rok powoli się kończy, a pomoc w porządkowaniu terenu Klubu jest doskonałą okazją do odpracowania kilku godzin statutowych. Przypominamy, że każdy z Członków Klubu zobowiązany jest do odpracowania na rzecz JK AZS 10 godzin rocznie, a decyzją Walnego Zebrania od tego roku stawka za niedopracowane godziny statutowe wzrosła do 40 zł za godzinę.

Rozliczenie slipowania

Przypominamy, że termin płatności za usługi dźwigowe i sztaplarkowe ustalony został na 30 dni od daty usługi (stawianie/kładzenie masztu) bądź daty opublikowania rozliczenia (wodowania i slipowania).

Rozliczone zostały wszystkie slipowania:
slipowanie małych jachtów (rozliczenie z dnia 2021-10-25)
slipowania z dnia 2021-10-30 (rozliczenie z dnia 2021-11-15)
slipowanie z 2021-11-06 (rozliczenie z dnia 2011-11-18)

 

Slipowanie 2021

UWAGA! Slipowania odbędą się w terminach: 30 października, drugie natomiast 6 listopada 2021 r. Slipowania zaczynamy o godzinie 8:00.

Slipowanie małych (do Cruiserów włącznie) jachtów ("sztaplarkowe") odbędzie się 16 października od godziny 8:00. Uwaga, zmiana godziny, w tym roku slipowanie odbędzie się dźwigowo, ale ze względów organizacyjnych schemat terminów slipowania pozostaje bez zmian.

Pierwsze "dźwigowe" slipowanie klubowe odbędzie się 23 października, drugie natomiast 6 listopada 2021 r. Slipowania zaczynamy o godzinie 8:00.

Dźwigi w soboty zaczynają pracę o godz. 8:00, armatorzy i opiekunowie jachtów proszeni są o wcześniejsze przybycie. Przypominamy, że obecność armatora/opiekuna jachtu podczas slipowania jest obowiązkowa!

Jak zwykle, w pierwszym terminie przyjeżdżają dwa dźwigi, w drugim terminie jeden.

Przypominamy o konieczności opisywania sań!

Slipowane będą wyłącznie jachty bez zaległości (w zakresie kosztów wodowania, slipowania, stawiania i kładzenia masztów, postoju, opłaty inwestycyjnej, składek, nieodpracowanych godzin statutowych, najmu boksów).

XI Bazarek Żeglarski

Uwaga! Uwaga! Bazarek z przyczyn technicznych został odwołany!!!

 

GABI s/y Shok

Zbyszek Kosiorowski członkiem honorowym PZŻ

W dniu 19 września br. na sejmiku Polskiego Związku Żeglarskiego w Warszawie nadano godność Członka Honorowego PZŻ delegatowi z naszego Klubu Zbyszkowi Kosiorowskiemu.

Jest on czwartą osobą z Jacht Klubu AZS Szczecin otrzymującą tę godność.
Wcześniej otrzymali ją:
– Ziemowit Ostrowski w 2004 roku
– Ludomir Mączka w 2005 roku
– Wojciech Jacobson w 2005 roku

(zs)

. . .

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że zmarł kpt. Włodzimierz Byliński.
Pogrzeb odbędzie się w Gryfinie, w sobotę 25 września o godz. 10:00.

Syndicate content  Uwaga!
Pozwalamy korzystać z naszych materiałów pod warunkiem podania ich źródła.
ZSB