. . .

Z żalem zawiadamiamy, że 7.IX na wieczną wachtę odszedł Zbigniew Gerlach [1929-2022].

Pogrzeb odbędzie się 14.09 w środę o godzinie 12:00 w kaplicy na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, dzień wcześniej, 13.09 we wtorek o godzinie 13:00 odbędzie się msza w intencji zmarłego w kościele oo. Dominikanów.

Regaty Przyjaźni zostały odwołane

Ze względu na sytuację na Odrze

tegoroczne regaty zostały odwołane.

 

71 Regaty Przyjaźni

Memoriał kpt. Jurka Madeji

3 września 2022
Jezioro Dąbie

Zawiadomienie o Regatach

Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego - Big Band na wielkim ekranie

 

 

 

 

 

 

Po pandemicznej przerwie zapraszamy na przystań na koncert
Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego - Big Band na wielkim ekranie

Szczecin Philharmonic Big Band
Paweł Tomaszewski – fortepian, dyrygent
Paweł Wiśniewski – prowadzenie

24.06.2022 pt, 21:00

Przystań Jacht Klubu AZS
ul. Przestrzenna 9
Szczecin - Dąbie

Stałym bywalcom powtarzać nie trzeba, ale tym z Państwa, którzy zechcą po raz pierwszy skorzystać z naszego zaproszenia na koncert, chcielibyśmy podpowiedzieć:

1. Parkowanie przebiega sprawnie, ale jest nieco czasochłonne, toteż nie radzimy jechać na ostatnią chwilę. 
2. Warto uwzględnić położenie przystani - chłodne wieczory potrafią zaskoczyć, a i komary z Lubczyny lubią wpaść na nasz koncert. 
3. Zamówiliśmy pogodę idealną, ale gdyby jednak zapowiadało się, że zamierza popadać, prosimy o przygotowanie kurtek przeciwdeszczowych i peleryn, albowiem parasole chronią wprawdzie użytkownika, ale podlewają podstępnie sąsiadów, o ograniczonej widoczności oraz zagrożonych oczach innych melomanów nie wspominając.

Formularz AZS

Przypominamy, że członkowie klubu obecni na Walnym zobowiązali się do zapisania i opłacenia składek w głównym AZS.
Formularz wreszcie działa, ale jeśli ktoś ma kłopot z wyborem sekcji, to znaczy, że musi albo wyczyścić ciasteczka, albo użyć innej przeglądarki, trybu incognito itp.

Udrożnienie przejść w pomieszczeniu z boksami

Ze względów bezpieczeństwa w terminie do dnia 22.05 należy udrożnić przejścia pomiędzy boksami, szczególnie należy usunąć składane drabiny. W kwestii składowania drabin, których gabaryty uniemożliwiają przechowywanie ich w boksach, proszę kontaktować się z bosmanami. 

Inauguracja sezonu ZOZŻ

Zarząd ZOZŻ zaprasza na inaugurację sezonu w dniu 21.05.2022 r. o godzinie 12:00

Prace porządkowe przed inauguracją sezonu

Z związku z nadchodącą inauguracją sezonu (i nie tylko) nasza przystań wymaga odświeżenia. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy, jest okazja do odpracowania paru godzin statutowych!
Do prac porządkowych zapraszamy szczególnie 19-20 maja po południu.

Przy okazji przypominamy, że po zwiezieniu sań należy uporządkować teren po postoju zimowym.

Inauguracja sezonu

Tegoroczna inauguracja sezonu odbędzie się 22 maja o godzinie 11:00.
Członków klubu prosimy o wywieszenie w miarę możliwości KODFLAGU lub proporców.

rozliczenie kosztów wodowania

Przypominamy, że termin płatności za usługi dźwigowe i sztaplarkowe ustalony został na 30 dni od daty usługi (stawianie/kładzenie masztu) bądź daty opublikowania rozliczenia (wodowania i slipowania).

Rozliczone zostało wodowanie "zerowe" (rozliczenie z dnia 2022-04-22), pierwsze wodowanie (rozliczenie z dnia 2022-05-09) oraz wodowanie małych jachtów (rozliczenie z dnia 2022-05-11).

Drugie kodowanie pilotów

UWAGA!
Drugie kodowanie pilotów odbędzie się w piątek (6.05.2022 r.), aby z niego skorzystać, należy przekazać piloty najpóźniej w piątek do godziny 12:00.

W związku z uruchomieniem nowego szlabanu zachodzi konieczność ponownego zakodowania pilotów będących w posiadaniu członków klubu.
W tym celu przekazywać je należy do bosmanki trwale/skutecznie opisane (np. w zamkniętych foliowych woreczkach) - opis powinien zawierać imię i nazwisko, nazwę jachtu.

Zamknięcie szlabanu - kodowanie pilotów

UWAGA!
Aby zdążyć na pierwsze kodowanie i przed zamknięciem szlabanu, należy przekazać piloty najpóźniej w czwartek 28.04.

W związku z montażem i koniecznością uruchomienia nowego szlabanu zachodzi konieczność ponownego zakodowania pilotów będących w posiadaniu członków klubu.
W tym celu przekazywać je należy do biura klubu bądź bosmanki trwale/skutecznie opisane (np. w zamkniętych foliowych woreczkach) - opis powinien zawierać imię i nazwisko, nazwę jachtu oraz dane kontaktowe (mail/telefon), na które przekazana będzie informacja o możliwości odbioru pilota.
Sprawa jest pilna, bowiem szlaban zostanie wkrótce zamknięty.

Wodowanie 2022

Pierwsze wodowanie odbędzie się w sobotę 23.04.2022 r. (zaczynamy o 8:00), zamówione są dwa dźwigi.
Wodowanie małych jachtów (dawne sztaplarkowe) odbędzie się tydzień później, 30.04.2022 r., zaczynamy od godziny 8:00.

Obowiązujące zasady:

1) obecność właściciela lub opiekuna obowiązkowa
2) jachty z zaległościami w opłatach nie będą wodowane
3) miejsca pod łapami podmalowujemy antyfoulingiem tak, aby nie zanieczyścić polbruku itp.
4) podczas wodowania i zwożenia sań nie stawiamy masztów dźwigiem
5) przypominamy o porządkowaniu placu po postoju jachtu w hali lub pod plandeką. Szczególnie ważne jest to w kontekście jachtów z hali, aby można było je szybko i sprawnie wyciągać.
Dodatkowa uwaga: koszty zakupu, konserwacji i atestacji pasów są bardzo wysokie. Z tego względu obowiązują dwie kolejne zasady:
1. Unikamy kontaktu pasów z podłożem, z jachtu zwodowanego przekładamy je bezpośrednio do taczki, a z taczki na kolejny wodowany jacht.
2. Zakładając pasy na jacht zwracamy uwagę, by nie przebiegały przez jakiekolwiek nierówności (knagi, wystające listwy itp.).

Zdjęcia i filmy ze slipowania 23.10.2021

Serdecznie prosimy wszystkie osoby, które robiły zdjęcia albo filmy podczas slipowania o przejrzenie plików i przekazanie armatorom Aspoletki lub Oberona 2.0 materiałów, na których widać będzie Aspoletkę albo dźwig (niekoniecznie na pierwszym planie) przed, podczas lub zaraz po wypadku. Równocześnie prosimy o kontakt te osoby, które widziały w jakimś stopniu sam wypadek oraz procedurę rozstawiania i przygotowania do pracy dźwigu.

lista mailingowa

Lista mailingowa dla członków klubu została uruchomiona. Osoby, które przekazywały swoje adresy e-mail, a mimo tego nie otrzymujące wiadomości z listy proszone są o kontakt z Dominiką Widawską - dominika@widawska.eu. Pod tym samym adresem można zgłaszać chęć dopisania swojego adresu do listy.

Jeśli ktoś mimo dopisania do listy nie otrzymuje maili, warto sprawdzić, czy odhaczoną ma w ustawieniach globalnych grup Google funkcję "Wyślij do mnie e-maila, kiedy ktoś przypisuje mi wątek". Potem ew. warto szukać w folderze SPAM wiadomości z adresu <jkazs@googlegroups.com> i ustawić sobie odpowiedni filtr na przyszłość.

Walne Zebranie Sprawozdawcze

UWAGA ZMIANA TERMINU!
Zarząd Jacht Klubu AZS w Szczecinie zwołuje na dzień 10 kwietnia 2022 r.  na godz. 12:00 (pierwszy termin) oraz na 12:15 (drugi termin) Walne Zebranie Sprawozdawcze Jacht Klubu AZS.

Syndicate content  Uwaga!
Pozwalamy korzystać z naszych materiałów pod warunkiem podania ich źródła.
ZSB