Inauguracja sezonu

Tegoroczna inauguracja sezonu odbędzie się 6 czerwca o 12:00. Członków klubu prosimy o wywieszenie w miarę możliwości KODFLAGU lub proporców.

Z związku z tą uroczystością (i nie tylko) zapraszamy wszystkich chętnych do prac porządkowo-ogrodniczych na terenie przystani, jest okazja do odpracowania paru godzin statutowych! Intensyfikację działań planujemy na pierwsze dni czerwca.

 

Wodowanie 2020

Pierwsze wodowanie planowane jest na sobotę 9.05.2020 r. (zaczynamy o 8:00)
Wodowanie sztaplarkowe odbędzie się tydzień później, 16.05.2020 r.

Drugie wodowanie odbędzie się 30.05.2020 r.

Wodowanie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących na dany moment środków ostrożności związanych z pandemią.

1) obecność właściciela lub opiekuna obowiązkowa
2) jachty z zaległościami w opłatach nie będą wodowane
3) miejsca pod łapami podmalowujemy antyfoulingiem tak, aby nie zanieczyścić polbruku itp.
4) podczas wodowania i zwożenia sań nie stawiamy masztów dźwigiem
5) przypominamy o porządkowaniu placu po postoju jachtu w hali lub pod plandeką. Szczególnie ważne jest to w kontekście jachtów z hali, aby można było je szybko i sprawnie wyciągać.
Dodatkowa uwaga: koszty zakupu, konserwacji i atestacji pasów są bardzo wysokie. Z tego względu obowiązują dwie kolejne zasady:
1. Unikamy kontaktu pasów z podłożem, z jachtu zwodowanego przekładamy je bezpośrednio do taczki, a z taczki na kolejny wodowany jacht.
2. Zakładając pasy na jacht zwracamy uwagę, by nie przebiegały przez jakiekolwiek nierówności (knagi, wystające listwy itp.).

 

Terminy wodowania ustalone zostaną, jak tylko pozwoli na to sytuacja,
nie prędzej niż po świętach wielkanocnych.

Aktualnie zaplanowane terminy wodowania:

  • 16 kwietnia, czwartek - termim zerowy, wodowanie jachtów przy dużym hangarze
  • 18 kwietnia, sobota - pierwszy termin wodowania, dwa dźwigi
  • 25 kwietnia, sobota - wodowanie sztaplarkowe

Termin drugiego wodowania zostanie ustalony w późniejszym terminie.

Dbajmy o naszą przystań

Apelujemy do członków klubu i ich gości o zwracanie uwagi na sposób utylizacji odpadów i ich sortowanie.

Szczególnie chcielibyśmy zwrócić uwagę, że do frakcji żółtej zwanej plastikiem nie należy wrzucać zużytych grillów, puszek po farbie (po piwie za to można), plandek czy styropianu.

Plandeki, większe kawałki styropianu i wszelkie większe odpady związane z pracami porządkowo-remontowymi należy wywozić do Ekoportów we własnym zakresie!

Opakowania kartonowe przed wrzuceniem do śmietnika należy rozłożyć i zmniejszyć ich objętość. Butelki po napojach należy zgniatać i nie wyrzucać zakręconych, puszki po piwie także należy zgniatać.

Kolejną kwestią, już nieśmieciową, jest problem znikających końcówek do węży ogrodowych. Apelujemy o ich nie zdejmowanie i o reagowanie, gdy inni to robią!

Współużytkownicy naszego klubu

tymczasowe godziny pracy biura

Ze względu na sytuację związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2 biuro AZS będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00-12:00. Telefon kontaktowy dostępny w standardowych godzinach pracy biura klubu: 507 104 617. Prosimy, by w miarę możliwości wybierać kontakt telefoniczny i e-mailowy.

Zebranie Messy Armatorów

Ze względu na sytuację związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2 zebranie Messy Armatorów oraz Walne Zebranie Sprawozdawcze odbędą się w późniejszych terminach, które zostaną podane jak tylko będzie możliwe ich ustalenie.

Przewodniczący Messy Armatorów informuje, że zebranie Messy odbędzie się w sobotę dnia 14 marca 2020 r. o godzinie 16:00 na przystani JK AZS w budynku klubowym. Serdecznie zapraszam.

Przewodniczący Messy Armatorów
Andrzej Drabik

Walne Zebranie Sprawozdawcze

Ze względu na sytuację związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2  Walne Zebranie Sprawozdawcze odbędzie się w późniejszym terminie, który zostanie podany jak tylko będzie możliwe jego ustalenie.

 

Zarząd Jacht Klubu AZS w Szczecinie zwołuje na dzień 4 kwietnia 2020 r. na godz. 17:00 (pierwszy termin) oraz na 17:15 (drugi termin) Walne Zebranie Sprawozdawcze Jacht Klubu AZS.

. . .

Smutne wieści przyniósł początek marca...

Zebranie Messy Maszopów

Zebranie Messy Maszopów i Rady Bosmanów jachtów klubowych (balastowe i omegi) odbędzie się w najbliższy czwartek 5 marca o godzinie 18:00 w budynku klubowym.

Celem będzie omówienie bieżących spraw i podział mandatów na walne zebranie.

Serdecznie zapraszamy!

Odznaczenie dla organizatorek Damskich Regat

Damskie Regaty o Bukiet Jeziora Dąbie i ich organizatorki: Grażyna Dudarenko i Natalia Maćków zostały odznaczone przez Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski! Gratulujemy!

Termin opłat rocznych za postój

Armatorom przypominamy, że opłaty roczne należy wpłacać z góry do kasy Klubu lub na konto bankowe Klubu najpóźniej do ostatniego dnia lutego. Opłata wniesiona w późniejszym terminie naliczana będzie zgodnie z tabelą opłat ratalnych (szczegóły w cenniku), a zatem wyższa.

Jak zwykle przypominamy o konieczności jednoznacznego opisywania płatności, w tytule przelewu powinny znaleźć się informacje, które pozwolą jednoznacznie zidentyfikować należność! Np. imię i nazwisko osoby (nie każda płatność dotyczy właściciela rachunku), nazwę jachtu, rodzaj płatności (postój, boks, wodowanie/slipowanie, kładzenie/stawianie masztu, czarter, składki, wpisowe, godziny statutowe itp.) oraz okres, jakiego dane należności dotyczą!

Konkurs śledzia 2020

W imieniu inicjatorki i pomysłodawczyni, Grażynki Dudarenko (Susanna), informujemy, że i w tym roku szykujemy najwspanialszego śledzia do wspólnej degustacji w Tawernie. Impreza tego roku wypada 25 lutego.
 
Czas rozpoczęcia godz. 18:00.
O 17:00 zaczynamy działania przygotowawcze. Zapraszamy chętnych do pomocy. 
 
 

A teraz informacja dla tych, którzy planują przybyć po raz pierwszy:
Przyjść może każdy, z półmiskiem lub bez, najważniejsze, aby się dobrze bawił. Dla twórców śledziowych sałatek jak zawsze będzie konkurs z nagrodami. Każdy oddaje głos na jego zdaniem najlepiej sporządzoną potrawę.
Zapewniamy, że zabawa jest przednia i z roku na rok jest coraz więcej chętnych do konkursu. ZAPRASZAMY!

Nagrody Żeglarskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji na stronie.

Nawet w najkrótszy rejs bierz pełne zbiorniki wody i używaj kotwicy najcięższej jaką zdołasz obsłużyć.

Ludomir Mączka

Zebranie Rady Bosmanów

Zebranie Rady Bosmanów jachtów klubowych (balastowe i omegi) odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godzinie 18:00 w budynku klubowym.

Serdecznie zapraszam

Przewodniczący Messy Maszopów

Michał Jósewicz

Świątecznie

Aby nadchodzące Święta były spokojne i przytulne, zaś marzenia się spełniały; żeby Nowy Rok był pomyślny i od wszystkich minionych lepszy, a zdrowie zawsze dopisywało! 

. . .

Kochani, wszyscy, braci żeglarska, z potwornym smutkiem spieszę donieść, że w miniony czwartek wieczorem, tuż przed 19:00, w wieku 93 lat, odszedł na wieczną wachtę mój ukochany Tata, Jurek Borowiec.[...] Pogrzeb Taty odbędzie się w piątek, 20 grudnia, o godzinie 11:00, w kaplicy głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie.

Agnieszka Borowiec-Rybkiewicz

Syndicate content  Uwaga!
Pozwalamy korzystać z naszych materiałów pod warunkiem podania ich źródła.
ZSB