Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego – filmowe przeboje

To już XXI edycja stworzonego przez Jana Waraczewskiego cyklu plenerowych koncertów Muzyka na wodzie. Tym razem dąbska przystań poniesie na swych falach największe przeboje filmowe, a do świata filmu przeniosą nas muzycy orkiestry West Side Sinfonietta.
W niezwykłej scenerii Przystani Jacht Klubu AZS w Dąbiu melomani usłyszą muzykę z filmów i seriali, m.in. „Harry Potter”, „Władca pierścieni”, „Gra o tron”, „Janosik”, czy „Noce i dnie”.
Koncert poprowadzi gościnnie Wojciech Koladyński – tekściarz, bloger, przyjaciel i wielki fan musicali i filmu.
Cykl koncertów w Jacht Klubie AZS to wyjątkowe połączenie muzyki i żeglarstwa – dwóch największych pasji Jana Waraczewskiego, skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego, choć już bez swojego charyzmatycznego twórcy, brzmi co roku i na wodach dąbskiej przystani. Poprzednie edycje koncertów przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponad tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawia, że każdy koncert jest wyjątkowy.
 
ARTYŚCI
West Side Sinfonietta
Paweł Maślanka - I skrzypce/koncertmistrz
Marcin Danilewski - I skrzypce/koncertmistrz
Wojciech Koladyński - prowadzenie


Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę, 10 czerwca o godz. 21:00 na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Przestrzennej 9. Wstęp wolny.

 

Serdecznie zapraszamy!

Stałym bywalcom powtarzać nie trzeba, ale tym z Państwa, którzy zechcą po raz pierwszy skorzystać z naszego zaproszenia na koncert, chcielibyśmy podpowiedzieć:

1. Parkowanie przebiega sprawnie, ale jest nieco czasochłonne. Nie odkładaj przyjazdu na ostatnią chwilę.
2. Weź ze sobą sweter lub kurtkę: chłodne wieczory potrafią zaskoczyć, a i komary z Lubczyny lubią wpaść na koncert.
3. Prosimy śledzić prognozę pogody i w razie czego przygotować kurtki przeciwdeszczowe i peleryny, albowiem parasole chronią wprawdzie użytkownika, ale podlewają podstępnie sąsiadów. Pamiętajmy też, że parasole ograniczają widoczność osobom z tyłu.

Współorganizatorem koncertu Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego – filmowe przeboje jest Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie. Partnerami koncertu są Pomorze Zachodnie oraz Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia. Sponsorami koncertu są Enea Operator, BOBRYK, Calbud, Calesco, Marco Marine, Marina Developer, REMONDIS, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Aeroklub Szczeciński.

 

 

 

#PomorzeZachodnie