Featured image of post Muzyka Na Wodzie 2023

Muzyka Na Wodzie 2023

To już XXI edycja stworzonego przez Jana Waraczewskiego cyklu plenerowych koncertów Muzyka na wodzie. Tym razem dąbska przystań poniesie na swych falach największe przeboje filmowe, a do świata filmu przeniosą nas muzycy orkiestry West Side Sinfonietta.

W niezwykłej scenerii Przystani Jacht Klubu AZS w Dąbiu melomani usłyszą muzykę z filmów i seriali, m.in. „Harry Potter”, „Władca pierścieni”, „Gra o tron”, „Janosik”, czy „Noce i dnie”.

Koncert poprowadzi gościnnie Wojciech Koladyński – tekściarz, bloger, przyjaciel i wielki fan musicali i filmu.

Cykl koncertów w Jacht Klubie AZS to wyjątkowe połączenie muzyki i żeglarstwa – dwóch największych pasji Jana Waraczewskiego, skrzypka i wieloletniego koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego, choć już bez swojego charyzmatycznego twórcy, brzmi co roku i na wodach dąbskiej przystani. Poprzednie edycje koncertów przyciągnęły prawdziwe tłumy. Na przystani w Dąbiu, przy scenie nad jeziorem gromadzi się rokrocznie ponad tysięczna publiczność, a niecodzienna sceneria sprawia, że każdy koncert jest wyjątkowy.

ARTYŚCI

  • West Side Sinfonietta
  • Paweł Maślanka - I skrzypce/koncertmistrz
  • Marcin Danilewski - I skrzypce/koncertmistrz
  • Wojciech Koladyński - prowadzenie

Zobacz wspomnienie Filharmonii o Janie Waraczewskim oraz niezapomniane wykonanie Ach, jedź do Waraszdin! z Hrabiny Maricy w aranżacji znakomitych solistek Anity Maszczyk i Wioletty Białk.

Tegoroczny koncert odbędzie się w sobotę, 10 czerwca o godz. 21:00 na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie-Dąbiu przy ul. Przestrzennej 9. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy**!**

Stałym bywalcom powtarzać nie trzeba, ale tym z Państwa, którzy zechcą po raz pierwszy skorzystać z naszego zaproszenia na koncert, chcielibyśmy podpowiedzieć:

1. Parkowanie przebiega sprawnie, ale jest nieco czasochłonne. Nie odkładaj przyjazdu na ostatnią chwilę. 2. Weź ze sobą sweter lub kurtkę: chłodne wieczory potrafią zaskoczyć, a i komary z Lubczyny lubią wpaść na koncert. 3. Prosimy śledzić prognozę pogody i w razie czego przygotować kurtki przeciwdeszczowe i peleryny, albowiem parasole chronią wprawdzie użytkownika, ale podlewają podstępnie sąsiadów. Pamiętajmy też, że parasole ograniczają widoczność osobom z tyłu.

Współorganizatorem koncertu Muzyka na wodzie Jana Waraczewskiego – filmowe przeboje jest Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie. Partnerami koncertu są Pomorze Zachodnie oraz Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia. Sponsorami koncertu są Enea Operator, BOBRYK, Calbud, Calesco, Marco Marine, Marina Developer, REMONDIS, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Aeroklub Szczeciński.

#PomorzeZachodnie

Zbudowano z Hugo
Motyw Stack zaprojektowany przez Jimmy