Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ania (Druzgotek)

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12
136
Na starej stronie była taka ikonka, bodajże stat4u. Po kliknięciu można było obejrzeć statystykę,  m. innymi z jakich krajów są wejścia na naszą stronę.
Możecie coś takiego wstawić na nową stronę?

137
O wszystkim i o niczym / Odp: Przed sezonem...pośmiejmy się
« dnia: 2010-02-10, 12:24:03 »
Oj Norek! Dobrze, że wynalazłeś te filmiki, bo naśmiałam się rzeczywiście serdecznie.

138
Marku ! Przejście na niemiecką banderę to chyba nie jest wielki problem skoro jachty rejestruje nawet ADAC. Ja ,  muszę przyznać, jestem bardzo przywiązana do bandery polskiej i tylko ostateczność zmusi mnie do przejścia pod  obcą banderę. Dlaczego nie wykorzystujemy wszystkich środków?
Moim zdaniem , zmobilizowanie całego środowiska żeglarskiego do protestu w formie np. demonstracji w centrum Szczecina, to by było coś.
I myślę, że w dobie internetu, poczty mailowej i telefonów komórkowych  jesteśmy w stanie taką akcję protestacyjną przeprowadzić. Potrzeba do tego paru ludzi, którzy zajmą się  organizacją takiego protestu. Nie można wszystkiego zwalać na SAJ. Ja, z góry deklaruję chęć włączenia się w taką akcję .
Skoro jednak " wolność, to uświadomiona konieczność", to mam nadzieję , że przyszli adepci sztuki żeglarskiej będą zdobywać  niezbędną wiedzę, obojętnie w jaki sposób,żebyśmy również na wodzie mogli czuć się bezpiecznie.

139
c.d.
5. Sportseeschifferschein (SSS)
Uprawnia do prowadzenia jednostek sportowych do 30 Mm od linii przegowej. Obejmuje całe Morze Północne,Bałtyk, Kanał Bristolski, M. Irlandzkie, Szkockie,Śródziemne i Czarne. Uprawnia też do zawodowego prowadzenia jednostek do 25 m dł. z 12 os. na pokł., na wodach zatokowych.
6. Sporthochseeschifferschein ( SHS)
Uprawnia do prowadzenia jednostek sportowych po wszystkich wodach morskich i zawodowo jedn. do 15 m dł. z 12 osobami na pokł. po wodach przybrzeżnych.
7. Short Range Certificate -dot. obslugi UKF na morzu. Jest obowiązkowy jeżeli jacht posiada UKF-kę
Teoria i praktyka 2 dni, cena 170 EUR
8. Long Range Certificat (LRC) dot krótkofalówek
Trochę tego jest, ale czy żeglarze muszą mieć te patenty? Otóż nie !!!. Tylko berlińczycy muszą posiadać SBF. Poza tym to żeglarz decyduje czy chce robić patent. Jak ktoś chce się dobrze ubezpieczyć to owszem. Firma ubezpieczeniowa może wymagać posiadania uprawnień. Tak samo jest w przypadku czarterów - firmy czarterowe mogą żądać patentu. Mogą , ale niejednokrotnie , w walce o klienta , nie wymagają uprawnień. Oczywiście wielu posiadaczy jachtów robi te uprawnienia, ale z własnej, nieprzymuszonej woli.

140
Na ostatnich targach w Berlinie poprosiłam sympatycznych młodych ludzi z Berliner Wassersportzentrale  żeby udostępnili mi wykaz stopni żeglarskich obowiązujących na wodach niemieckich. Może Was to zainteresuje.
1.Sportbootführeschein Binen Segel ( SBF Binen)
Uprawnia do prowadzenia jachtów poniżej 15 m na wodach wewn.. Na jachty z silnikiem ponżej 3,68 kW ( ca 5 PS) nie potrzeba patentu.
Teoria 15 godz., praktyka 20 godz., cena 330 EUR
2.Sportbootführeschein Binen Motor ( SBF Binen)
Dot. jednostek sportowych motorowych do 15 m na wodach wewn. ( poniżej3,68 kW nie obowiązuje)
Teoria 10 godz., praktyka 2 godz. , cena 210 EUR
3. Sportbootführeschein See ( SBF See)
Uprawnia do prowadzenia jednostek sportowych motorowych do 3 Mm od brzegu lub 12 Mm po farwaterze.
4. Sportküstenschifferschein ( SKS)
Uprawnia do prowadzenia jednostek sportowych z silnikiem i żaglami w morskiej strefie brzegowej do12 Mm

141
Nie wiem czy zauważyliście ,że wg nowych przepisów,  cyt. "  Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h."
Czy to nie jakaś paranoja, że żeglarz na niewielkim jachcie musi posiadać patent , a właściciel trzynastometrowej motorówki nie musi znać przepisów prawa drogi itp.. I tak to wygląda rzekoma dbałość o bezpieczeństwo żeglugi ??

142
No to ja dodam za Dominiką, że absolutnie nie dokarmiamy ich na przystani tylko po drugiej stronie drogi, w okolicach pola refulacyjnego. Z przystani wręcz je przeganiamy ( tak jak dzisiaj wieczorem bosman z chłopakami z " Corsy") żeby uniknąć takich sytuacji jak zagryzienie przez psy.
Swoją drogą muszę wspomnieć o naszych studentach, którzy może dla Was niewidoczni, jednak przez całą zimę pomagają bosmanom. Odśnieżanie dachu hangaru , wiaty nad "Gaudeamusem", drogi dojazdowej i pomoc w sytuacjach kiedy bosmani potrzebują wsparcia to właśnie ich zasługa.

143
W życiu, jak to w życiu, musi być coś dla ducha i coś dla ciała. Niestety ostatnio to " coś dla ciała" oznaczało głównie szuflę i zwały śniegu do odgarnięcia.
Tym bardziej, wielkie ukłony dla Jasia , za to, że pomyślał o duchowej stronie naszego życia  :D :D :D :D

144
Imprezy i spotkania / Odp: Co się dzieje?
« dnia: 2010-02-04, 20:43:17 »
Myślę , że trzeba poradzić się fachowca. Z drugiej strony, wiosną często się włóczę po niemieckich polach i tam wszędzie widać takie baloty pozostawione
dla zwierzaków.

145
Imprezy i spotkania / Odp: Co się dzieje?
« dnia: 2010-02-04, 19:32:07 »
No, u nas śniegu dużo mniej, dzięki spychaczowi, Tadziowi , Markowi, Andrzejowi, Jackowi i bosmanowi. Dużo tych hałd wylądowało w jeziorze i jest już gdzie zaparkować.  Dzisiaj rano pies z mariny zagryzł u nas sarenkę , która przychodziła w poszukiwaniu jedzenia.Okropność! Rejka podobno trzymała się z boku. Swoją drogą zastanawiam się czy nie można by  jesienią załatwić jakiegoś balotu siana i zostawić po drugiej stronie drogi do Klubu. Może nasz Gajowy
coś podpowie?

146
Imprezy i spotkania / Odp: Janek gra dla przyjaciół
« dnia: 2010-02-03, 20:11:50 »
Norku! Miałam na myśli stronę AST SAILS.

147
Imprezy i spotkania / Odp: Janek gra dla przyjaciół
« dnia: 2010-02-03, 18:47:11 »
Ze stroną klubową nie śmiałabym konkurować, ale cieszę się ,że  nie zapominacie o nas .Poza tym nasza strona to dzieło Norka.

148
Imprezy i spotkania / Odp: Co się dzieje?
« dnia: 2010-02-03, 00:26:21 »
Och Norku, jestem pełna podziwu dla całej waszej trójki. Strona rozrasta się i przyjemnie jest tu  zaglądać .

149
Imprezy i spotkania / Odp: Janek gra dla przyjaciół
« dnia: 2010-02-02, 23:25:28 »
A stronka ciekawa.Warto zaglądać, no przy okazji oczywiście kliknąć.

150
Imprezy i spotkania / Odp: Co się dzieje?
« dnia: 2010-02-02, 22:54:48 »
Oczywiście.

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12