Forum JK AZS

Forum JK AZS => Regatowo => Wątek zaczęty przez: Puchar Sezonu KWR w 2012-02-29, 09:03:08

Tytuł: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: Puchar Sezonu KWR w 2012-02-29, 09:03:08
Projekty są dostępne w zakładce KWR-informacje (http://jkazs.szn.pl/content/kwr-info)
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: M@rek "Kiwi" w 2012-02-29, 21:02:32
Na poczatek Samotnicy;Uwazam ze podzial na grupy nie ma sesu przy tak malej ilosci startujacych.W ostatnim sezonie w 3 zaplanowanych imprezach wystattowalo 15 zawodnikow z czego jedynie 3 w 2 imprezach.
W Unity Line nie wystartowal nikt i tak bedzie dalej jesli samotnicy nie beda mogli byc sklasyfikowani jednoczesnie w odpowiednich dla pomiaru grupach KWR zalogowych. Ja nawet jesli poplyne sam wybiore grupe zalogowa bo przy duzej obsadzie i wysokim wspolczynniku regaty sa istotne do zalogowego Pucharu KWR.
 Dokladanie zupelnie nowej 4 imprezy w Stepnicy jest nieporozumieniem poniewaz Roztoka Odrzanska ze wzgledu na obstawienie sieciami, niewielka glebokosc i zarosniecie zielskiem do regat sie nie nadaje a dla samotnikow w szczegolnosci. Kazdy , kto startuje zdaje sobie z tego sprawe.
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: xante w 2012-02-29, 23:04:55
Uważam,że nieporozumieniem jest start samotnych żeglarzy w grupie jachtów załogowych w KWR.Załoga to min.dwie osoby.Samotny żeglarz w regatach na samosterze stwarza zagrożenie w żegludze,szczególnie z wiatrem.Jeżeli nie ma się załogi,to staruje jako samotnik.
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: M@rek "Kiwi" w 2012-03-01, 18:02:14
Od lat sa regaty samotnikow, nawet na takim akwenie jak Dabie z plyciznami i sieciami startuje po kilkanascie jachtow i jakos problemow z bezpieczenstwem nie bylo. Podobnie na "Polonezie". Krzysiek Krygier nie raz w zalogowych regatach startowal sam , zreszta nie tylko On :)
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: xante w 2012-03-02, 00:09:08
Nie zrozumiałeś kontekstu.Nie mam nic przeciwko regatom samotników,jak najbardziej popieram.Ale widziałem co się dzieje z jachtem,którego samotny sternik pracuje na dziobie,a jego jacht, w tłumie innych myszkuje na samosterze.Poza tym nie mając załoganta jacht jest lżejszy co może  wpływać na wynik w rywalizacji z jachtami załogowymi.Dlatego uważam,że samotnik powinien startować w grupie samotników tak jak to ma miejsce w Regatach UL.
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: M@rek w 2012-03-02, 10:49:46
Rozumiem Twoj punkt widzenia :) W takim razie proponuje rozdzielenie regat liczonych do Pucharow .
Mozna bedzie wtedy z powodzeniem konkurowac w obu a tak decyzja w ktorej klasie sttartowac w UL moze miec decydujacy wplyw na ostateczny wynik.
 Co do ewentualnych korzysci spowodowanych brakiem zalogi  jestem zupwlnie przeciwnego zdania. W moim
przypadku wole miec nawet "sztuke" nic nie umiejaca na balascie ( a najlepiej 3 sprawne i ciezkie) bo to zdecydowanie poprawia osiagi za wyjatkiem wyjatkowo slabego wiatru ( taki ksztalt kadluba)
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: xante w 2012-03-02, 13:45:20
Masz rację odnośnie załogi przy silnym wietrze,a przy słabym?Każdy kilogram nadwagi (powiedzmy,tylko 60kg)ma wpływ na szybkość jachtu i tu jest konflikt.Uważam,że jeżeli  jacht z załogą nie może startować w regatach samotników,co wynika z regulaminu regat,to w drugą stronę też nie powinno się dopuszczać samotników do regat załogowych.
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: M@rek w 2012-03-02, 17:51:24
Jesli regaty pucharowe zostana rozdzielone tak aby chetni mogli startowac w obu klasyfikacjach bez straty punktow w najwazniejszych regatach to jestem za :) Sam Radku wiesz ze za 3 czy 4 miejsce w mocno obsadzonych UL mozna dostac wiecej punktow niz za wygranie slabiej obsadzonych na Dabskim .Nalezaloby wtedy wprowadzic odpowiedni zapis w regulaminie regat zalogowych. Do tego sugeruje zeby z proponowanych bodaj 8 regat pucharowych do ostatecznej klasyfikacji brac 5 najlepszych wynikow kazdego z zawodnikow. Ograniczyloby to " ciulanie punktow" bo wiekszosc z nas ma ograniczony czas urlopu czy wolnego.
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: Tomek Paterkowski w 2012-03-19, 18:17:45
Minęło już sporo czasu przeznaczonego na konsultacje Regulaminu Pucharu Sezonu jachtów klasyfikowanych wg formuły KWR i w zasadzie nie było głosów wnoszących istotne zmiany. Proponuję zamknąć dyskusję i zaproponować Zarządowi ZOZŻ zatwierdzenie tych Regulaminów w przedstawionej wersji.
Podziękowania dla Kolegów , którzy zabrali głos na forum

Tomasz Paterkowski
Tytuł: Odp: Projekty regulaminów pucharu KWR
Wiadomość wysłana przez: M@rek w 2012-03-20, 20:29:54
Tomku, uwazam ze dodawanie kolejnych regat do punktacji doprowadzi do tego ze beda sie liczyc jedynie ci dysponujacy czasem i pieniedzmi.Teraz punktowanych regat jest bodaj 8. Moja propozycja aby kazdemu liczyc
5 najlepszych wynikow nie jest istotna ?
 Zapytam wprost, kto jest autorem zaproponowanegp regulaminu ? Jesli ma byc taki jak zaproponowano to
 o czym dyskutowac ?