X Regaty Unity Line wystartują z Wałów Chrobrego... (tekst: Piotr Stelmarczyk)

Udane IX Regaty Unity Line to znakomity początek organizacji X Regat Unity Line. Rozpoczną się one w dniu 7 sierpnia 2010 roku o godzinie 16.00 na Wałach Chrobrego. Ta największa na polskim Bałtyku impreza żeglarska po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szczecińskiej publiczności. A jest to impreza w pełni szczecińska – szczeciński Jacht Klub AZS i szczecińska firma żeglugowa Unity Line to jej organizatorzy, a znaczna część zawodników to szczecińscy żeglarze.

Obecnie trwają przygotowania, regaty te będą miały odrębną nazwę, inne grupy a nagrodami głównymi będą Puchary Prezydenta Miasta Szczecina. Bezpośrednio po wyścigu na Wałach Chrobrego odbędzie się festiwal ogni sztucznych Pyromagic 2010 oraz występy zespołów muzycznych, więc atrakcji dla szczecinian i gości, którzy odwiedzą nasze miasto, nie zabraknie. W dniach 13-15 sierpnia 2010 roku odbędą się tradycyjne wyścigi morskie regat na trasie Świnoujście – Kołobrzeg – Świnoujście, a w dniu 28 sierpnia na przystani Jacht Klubu AZS w Szczecinie, ul. Przestrzenna 9, odbędzie się zakończenie X Regat Unity Line. Całość można przeczytać tutaj...

Szczegółowe informacje o Regatach Unity Line znajdują się na stronie internetowej. Polecamy również filmy z Regat Unity Line na stronie JK AZS oraz  youtube.

Autor tekstu (Piotr Stelmarczyk) jest autorem i organizatorem Regat Unity Line,
członkiem Jacht Klub AZS. (tel. 887166316, e-mail: pstelmarczyk@gmail.com)