Autor Wątek: AC 33  (Przeczytany 1914 razy)

Jarek "Zygzak"

• Gość
AC 33
« dnia: 2010-02-14, 18:49:56 »
Dla zainteresowanych sciganiem : Puchar Ameryki ponownie w USA.Alinghi przegral wyraznie 2:0

Ania (Druzgotek)

• Full Member
Odp: AC 33
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-14, 20:44:51 »
A kto chce obejrzeć filmy, niech zajrzy na www.americascup.com
Swoją drogą te wyścigi to jakaś paranoja. Wcale mi się ta edycja Pucharu nie podobała.

jarek "Zygzak"

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-16, 20:04:10 »
Aniu,
I ja mialem mieszane uczucia...Ale to jednak fajnie ,ze sa ludzie ktorym "forsa wisi" i daja na takie dziwolagi forse.Te grotoskrzydlo robi wrazenie niesamowite.I pewnie gdyby nie AC to nigdy nie doszlo by do realizacji tego pomyslu.Bo ja skromnie przyznam ze lat temu 30 pisalem prace o uzywaniu takich "zagli"na statkach handlowych.Teraz widac ,ze jednak to dziala.A swoja droga to cholernie frustrowala  zaloge "Alinghi" swiadomosc ze nie maja szans wygrac.To tak jak my zeglujacy na "Vegach" czy "Enifach"  lub "Orionach" probowalismy sie z "Taurusami"...
Ale potwierdzam ze emocji nie bylo wcale.I nawet gdyby rozegrali 150 wyscigow to wynik byl by 150 do zera...
pozdrawiam

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-16, 21:56:57 »
Takie skrzydlo oczywiscie znacznie mniejsze bylo stosowane w zeglarsteie nie od dzis i nie raz, nawet w bardziej skomplikowanej postaci. Sporo katamaranow klasy "A"
podobne skrzydla stosuje.
 A na Orionie zdarzalo nam sie z niektotymi Taurusami wygrywac ( 72 r) :)
 Dla mnie AC 33 skonczylo sie w minute po starcie do pierwszego biegu.