Forum JK AZS > Regatowo

54 Etapowe Regaty Turystyczne rozgrywane wg formuly NHC.

<< < (2/3) > >>

Janusz O Dana:
Witam Bronek. W pełni zgadzam się z tym,co wyżej napisałeś.ERT są regatami -jak sama nazwa wskazuje-turystycznymi.Trzebież przez tyle lat była miejscem ich rozpoczęcia i niech tak pozostanie. Mamy tam bardzo życzliwych nam przyjaciół w osobach  m/innymi Pana Burmistrza i Kapitana Portu. Robienie długich i"pustych "przebiegów nie ma sensu/start w Kamieniu/ Rozgrywanie regat z udziałem tak dużej ilości jachtów na jez Dąbie jest złym pomysłem. App and down.To nie powinno mieć miejsca na żadnych regatach jachtów turystycznych.Natomiast zakończenie regat w Marinie North-East w/g mnie jest dobrą ideą.Z pewnych żródeł wiem,że bardzo nas tam chcą i będą szczerze gościć. Ot i to tyle . Serdeczne pozdrowienia od nas dla Was.

Marek s/y "RUDZIK":
Witam Kolegów, popieram Wasze uwagi.
1. W regatach turystycznych najlepsze wyścigi z jednego portu do następnego, z bojami zwrotnymi, żeby były ciekawsze.
2. Jak najmniej wyścigów po trójkącie czy "app and down". Będąc w Kamieniu Pomorskim to obowiązek.
3. W Świnoujściu unikajmy postoju w sobotę, niedzielę, za duży tłok.
Propozycja - trasa bez mostów w Wolinie - może raz tak, do propozycji Bronka.
sobota            Trzebież - Wolin
niedziela         Wolin - Nowe Warpno
poniedziałek   Nowe Warpno - Świnoujście
wtorek            Świnoujście - Dziwnów
środa              Kamień Pomorski
czwartek         Dziwnów - Świnoujście
piątek             Świnoujście - Stepnica
sobota            Stepnica - meta, na Roztoce Odrzańskiej przed wejściem w kanały
niedziela         zakończenie w Szczecinie
Pozdrawiam
Marek

Radek S/Y Mescalero:
Witam wszystkich.Pozwolę sobie załączyć moją korespondencję z dnia 02/01/2018 z Panem A.A.Jeszcze wtedy nie znałem wszystkich szczegółów dotyczących organizacji ERT,a mianowicie ,pozyskania nowego sponsora w postaci Miasta Szczecin,który zasili budżet regat znaczną kwotą.Dlatego też organizatorowi bardzo zależy na rozpoczęciu i zakończeniu ERT w Szczecinie.W związku z tymi nowymi okolicznościami ,mój mail do Pana A.A. był nietrafiony.Już niebawem otrzymacie od Izy K. bardzo dobry plan ERT,który jest do zaakceptowania i poparcia przez nas.

 
From: okinski
Sent: Tuesday, January 2, 2018 8:22 PM
To: aa@
Cc: biuro@zozz.com.pl
Subject: FWD: FWD: FWD: Etapowe Regaty Turystyczne 2018/
 
 
Szanowny Panie Armiński.
Po przeczytaniu Pańskiej propozycji zmian w organizacji ERT,mam dużą wątpliwość co do zasadności tych działań.53 razy ERT odbywały się na Zalewie Szczecińskim i wokół wyspy Wolin.I niech tak zostanie,proszę uszanować tradycję.Start i meta w Trzebierzy jest idealnym miejscem dla wszystkich żeglarzy,zarówno ze Szczecina jak Świnoujścia,Wolina i Dziwnowa,którzy stanowią większość.W 53 ERT uczestniczył tylko 1 jacht z Trójmiasta.Dlaczego Trzebierz?Dlatego,że znajduje się w połowie drogi Szczecin-Świnoujście.Zaczynamy ERT zawsze w piątek, po pracy, rejsem do Trzebierzy i kończymy w niedzielę po zakończeniu,nie tracąc dodatkowego dnia urlopu.Tak więc,robiąc start w Kamieniu Pom. funduje  Pan szczecinianom, na dużych jachtach około 50mil żeglugi non stop .I może trochę mniej mil na mniejszych jachtach,ale za to podporządkowanym godzinom otwarcia mostu w Wolinie.Z założenia daje to 2 dni żeglugi.My z  wybrzeża poświęcimy dodatkowo poniedziałek po regatach.Szczególnie  nie możliwe jest przejście w sobotę ze Stepnicy na Jezioro Dąbie,od godz 09:00 i wystartowanie do dwóch wyścigów o 12:00,a po nich przejcie do North East Marina.W śród nas jest wielu starszych i bardzo młodych(dzieci) żeglarzy.Pan nie bierze pod uwagę ich kondycji ?To są z nazwy Regaty Turystyczne,nazywane również rodzinnymi,mające na celu integrację i rodzinne spędzenie czasu.
Bardzo Pana proszę o zastanowienie,czy swoim działaniem ,nie zniechęci Pan żeglarzy do uczestnictwa,a tym samym do osłabienia i tak malejącej frekwencji?

W dniu 2018-01-02 23:43:04 użytkownik Andrzej Armiński <aa@aarminski.com.pl> napisał:
Szanowny Panie Radku,
 
przecenia Pan moje możliwości sprawcze i decyzyjne. To nie ja będę decydował, czy Etapowe Regaty Turystyczne rozpoczną się w Kamieniu Pomorskim i zakończą się w Szczecinie.
 
Ważny głos w planowaniu ERT mają gminy, które goszczą żeglarzy. Pan prezes Zbigniew Zalewski i zarząd ZOZŻ dokładają wszelkich starań, aby pozyskać dla regat możnych mecenasów, a miasto Szczecin z pewnością do takich należy.
 
Serdecznie pozdrawiam
 
Andrzej Armiński
 
 

Szymon s/y ONE:
Wtam Wszystkich,

Ja rowniez uwazam, ze wprowadzanie na sile wspolczynika NHC jest bezcelowe. Moim zdaniem powinien byc zachowany podzial na:

klasy otwarte dla nowych regatowcow i tych ktorzy w regatach startuja dla przyjemnosci

KWR i ORC (Ale liczone przy uzyciu programu ORC scorer metoda PCS) dla tych, ktorzy chca sie scigac na wyzszym poziomie.

NHC jest dla poczatkujacych niezrozumiale i moze zniechecac do brania udzialu w regatach.

Uwazam tez ze kalendarz jest zestawiony w niewlasciwy sposob. W drugi i trzeci weekend Sierpnia nie ma zadnych regat a czwarty weekend beda sie odbywac regaty cztery razy (Mantra, Miedzymielizniane, Samotnikow i Baltic Cup w Kolobrzegu)

Proponuje wziac pod rozwage, ze wobec wielkiej ilosci roslinnosci zarastajacej Jezioro Dabskie nalezy rozwazyc rozgrywanie wiekszej ilosci pucharowych regat na Zalewie Szczecinskim. Z pewnoscia wiecej lodek ze Swinoujscia bedzie bralo udzial.
Wydaje mi sie, ze warto wprowadzic klasyfikacje klubowa z pucharem dla klubu zeglarskiego bioracego najbardziej aktywny udzial w regatach. Moglo by to zdopingowac wieksza ilosc zeglarzy do udzialu w regatach.

Radek S/Y Mescalero:
Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszam organizatorów regat jachtów balastowych na spotkanie poświęcone planom ZOZŻ zmierzającym do upowszechnienia systemu handicapowego RYA National Handicap for Cruisers (NHC).

 

ZOZŻ wspiera NHC jako uniwersalny, sprawiedliwy, tani i łatwy w stosowaniu system przeprowadzania regat, integrujący całe środowisko żeglarskie.

 

Podczas spotkania przedstawię nowe inicjatywy ZOZŻ dla upowszechnienia i ułatwienia stosowania NHC:

 

·         Zachodniopomorski Żeglarski Puchar Sezonu NHC - nowa nagroda, o którą mogą rywalizować wszystkie jachty balastowe,

 

·         zalecane sposoby organizacji regat NHC i przeliczanie wyników regat z zastosowaniem algorytmu statystycznego,

 

·         oprogramowanie NHC na stronie internetowej ZOZŻ, dostępne dla wszystkich organizatorów regat.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek, 23 lutego 2018 o godzinie 18:00 w tawernie w Camping Marina przy ul. Przestrzennej 23 w Szczecinie.

 

Z poważaniem

 

Zbigniew Zalewski

Prezes ZOZŻ

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej