Forum JK AZS > Regatowo

Regaty Przyjaźni

<< < (2/2)

RUDZIK:
Rozwiązanie problemu współczynnika. Jak jachty nie ścigają się, każdy jest sklasyfikowany w innym wyścigu, to winien być współczynnik 0,75, kiedy się ścigają to racja jest po stronie Marka - współczynnik 1,25. Jak widać problem wyższości wyścigu długiego nad krótkim dalej nie jest rozwiązany. Jednym z rozwiązań tego problemu jest obniżanie ilości punktów za zajęte miejsce np. za 1miejsce 1-0,25= 0,75, za 2 miejsce 2-0,24=1,76, za 3miejsce 3-0,23=2,77 itd. Ten odejmowany składnik oraz jego zmianę ustalamy w zależności od ilości startujących jachtów.

Marek RoEs:
Drodzy Koledzy! Z całym szacunkiem. Dyskutujemy o regatach, więc jachty się ścigają. Końcowym wynikiem jest suma punktów w obu wyścigach. Jeśli ktoś nie startuje w jednym - dostaje DNS i odpowiednią ilość punktów.
Pozdrawiam bardzo.

RUDZIK:
Plus dla kolegów za rozpoczęcie dyskusji. Każdy z Was ma rację. A moja uwaga - nie stosować przy premiowaniu za wyścig długi współczynnika  jako iloczyn. Logiczna jest różnica, a zmieniający się współczynnik wyklucza remisy. Wyjaśnienie dla kol. Marka; współczynnik 1,25 daje za 4 miejsce w wyścigu długim 5 pkt i za 5 miejsce w krótkim też jest 5 pkt. To przecież kara. A nie zaliczenie wyścigu długiego przy dużej ilości jachtów to przegrana w regatach.   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej