Forum JK AZS > Regatowo

Regaty Przyjaźni

(1/2) > >>

Tomasz P.:
W jakim celu wprowadzono mnożnik w punktacji pierwszego wyścigu?
W systemie małych punktów nalezy rozumieć, że nie jest to premia ,ale kara. Dlaczego?
Pozdrowienia T.Paterkowski

Marek RoEs:
Moim zdaniem mnożnik ten ma premiować wyścig długi. Zwycięzca dostanie 1.25 , drugi 2.5, trzeci 3.75 punktu i tak dalej. Nawet jeśli w krótkim wyścigu kolejność będzie inna, to zwycięzca długiego jest nagrodzony. Jeśli mnie pamięć nie myli - zawsze tak było. Pozdrawiam.

T.PATERKOWSKI:
Kolego Marku. Sam sobie zaprzeczasz. Bo jeśli odbędą sie tylko dwa wyścigi , a tak może się zdarzyć to zwycięzca długiego wyścigu otrzyma 1,25 pkt a zwycięzca krótkiego 1 pkt.
W systemie małych punktów wygra ten który ma najmniej 1 pkt., a więc tego z dużego wyścigu ukarałeś , a nie nagrodziłeś.
Bonusem będzie mnożnik 0,75 a nie 1,25

Pozdrowienia
T.Paterkowski

Marek RoEs:
Tomku! Jeśli ten, który wygra krótki wyścig w pierwszym będzie drugi, to otrzyma w sumie 3.5 pkt. Pierwszy z długiego wyścigu będzie drugi w krótkim i otrzyma w sumie 3.25 pkt. Czyli mniej od tamtego. Właśnie na tym polega bonus. Ci, którzy zajmą dalsze miejsca w długim wyścigu mają coraz wiecej punktów w postępie arytmetycznym. Według mojej logiki sprzeczności nie ma. Zwycięzca długiego wyścigu jest premiowany przez mnożnik 1.25 do punktów. Należy pamiętać, że wynikiem ostatecznym jest punktacja za dwa wyścigi.
Aniu! Zajmij, proszę, stanowisko jako organizator.
Pozdrawiam serdecznie.

RUDZIK:
Rozwiązanie problemu współczynnika. Jacht A startuje tylko w jednym wyścigu krótkim, a jacht B tylko w jednym wyścigu długim, jeden i drugi zajmuje pierwsze miejsce, który jacht wyżej będzie sklasyfikowany w regatach? Więc ma być współczynnik 0,75 - Tomek ma rację.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej