Autor Wątek: Żeglarska ruletka - nowe zasady pucharu sezonu 2014 w KWR  (Przeczytany 21265 razy)

żeglarz ocaniczny

• Newbie
  • *
Z nowym rokiem - nowym krokiem w nowy sezon. Bo jakby było  inaczej, inaczej po prostu się nie da zbyt duże ciśnienie  w oponkach, tym bardziej że w ubiegłym sezonie panowie cieniutko wypadli, tak  więc zmieniamy układamy żeby było dobrze, ba bardzo dobrze oczywiście każdy wie dla kogo. A czy nie mogło by być normalnie choć raz bez zmian? Niech ktoś mi odpowie jaki był cel zmian współczynników w grupach i w jakim celu była utworzona III grupa dla jachtów rywalizujących na wodach osłoniętych? ciekawe jest jak osłonią tą grupę w regatach turystycznych na przejściu Świnoujście - Dziwnów, może ktoś odpowie? Zadaje wiec pytanie komu służą te zmiany?

[tego ort. nie mogłam nie poprawić. D.]
« Ostatnia zmiana: 2014-03-12, 09:36:29 wysłana przez Dominika »

Paweł

• Gość
Odp: Żeglarska ruletka - nowe zasady pucharu sezonu 2014 w KWR
« Odpowiedź #1 dnia: 2014-03-19, 16:10:17 »
No właściwie to nie wiem, tak jak ty. Ale czy ma to jakieś znaczenie jakie grupy KWR są były czy będą. Myślę, że już pora otworzyć butelczynę i wpaść w zadumę - to tylko zabawa. Fajnie wygrać ale nie ma sprawiedliwych przeliczników. Każdy jacht jest inny. Mam inny pomysł - zawsze mogę wykonać puchar z grawerem każdemu za 50 zł. Tylko treść poproszę sensowną. Czas wykonania 2 dni. I myślę, że to załatwia wiele problemów. No bo jak np. Bolid ma się ścigać z Wisłą czy Harrym itd. Pozdrawiam z Uśmiechniętego Szczecina . Paweł

Olek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 2014-03-22, 14:24:22 »
Nie będę odnosił się do zasadności zmian w grupach KWR ponieważ przyzwyczaiłem się już do nieoczekiwanych zmian na początku każdego sezonu. Interesuje mnie natomiast czy jachty będą mogły być klasyfikowane np. w regatach o puchar Magnolii w gr II KWR i jednocześnie w gr III która jest grupą niezależną. Regulamin pucharu sezonu tego nie zabrania więc zgodnie z regułą to co nie zabronione powinno być dozwolone. 

L D

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2014-03-23, 16:59:32 »
Żeglarzu Oceaniczny,sam odpowiedziłeś sobie komu służą zmiany.Niestety trafnie oceniasz sytuację wKWR. W2012 był Puchar Sezonu w II gr, wszystko OK,żadnego majstrowania przy przelicznikach. 2013 niezbyt udany, więc co? Zmiany. Najprostszy sposób na pozbycie się konkurencji już przed sezonem. Powtórka z 2009. Nie można było poradzić sobie z Czardaszem,więc bez pardonu wysadzili go do grupy wyżej.Teraz z innym jachtem zrobili to samo,tylko bardziej "finezyjnie". Zainteresowanym życzę sukcesów na wodzie, oczywiście przy braku znaczącej konkurencji i dużo satysfakcji z wygranych.

Adam

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 2014-03-24, 19:25:36 »
Tak z ciekawości to o jaki jacht chodzi?
Jestem aż zaskoczony takimi koniecznościami manipulacji z powodu jakiegoś jachtu.
Nie jestem zorientowany w tym środowisku regatowym i takie nowinki mnie aż zamurowały.

Pozdrawiam
Adam

M@rek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 2014-03-24, 20:57:50 »
No coz, znowu spiskowa teoria dziejow :) Szkoda ze wszystkie zmiany przeprowadzane sa arbitralnie bez konsultacji ze startujacymi PO sezonie. Mimo wszystko uwazam ze zmiany ida w dobrym kierunku  bo wiele jachtow startujacych nie nadaje sie do bezpiecznego plywania po wodach morskich. Wielu sternikow( i to tych dobrych) jest tego swiadomych dlatego nie startuja w regatach na morzu i traca szanse na dobre miejsca w Pucharze sezonu. Dla nich jest wlasnie ta III grupa.
 Inna , bardzo istotna sprawa jest wybor regat liczonych do punktacji. To tez odbywa sie arbitralnie bez konsultacji ze startujacymi. Ciekaw jestem jaka klase regat wg ISAF beda mialy MORSKIE regaty Dziwnow_Nexo ? Kto bedzie odpowiadal za sprawdzenie konstrukcji i wyposazenia zgodnego z klasa regat oraz dopuszczenie jednostek do startu :)
   Ten aspekt jest m.inn. rozpatrywany na trwajacym postepowaniu Izby Morskiej w kontekscie wypadkow na ubieglorocznych Regatach "Poloneza".

L D

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 2014-03-25, 10:38:08 »
Marek,jestem bardzo za tym,że powstała III gr.Ale przy okazji załatwiono swój interes.Panowie [nie wiem czemu po tak długim czasie]zorientowali się,że muszą na swoich turystycznych jachtach ścigać się z rasowymi regatówkami ,jakimi są Cartery i im podobne.Więc nareszcie zrobili z tym porządek.Niech to całe towarzystwo wozi się z X-ami,Bannerami,Mntrami itp.Tam ich miejsce.Cytując klasykę filmową "Sądy Sądami,ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" koniec cyt.Po czyjej?Wiadomo.    Adam.Środowisko regatowe nie dzieli się na to,czy tamto.Ty udajesz,że nie wiesz o jaki jacht chodzi,a ja będę udawał ,że nie wiem,kto jest zamurowany.

M@rek

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 2014-03-25, 18:14:26 »
Wiesz, sprzedalem "Kiwi" i jeszcze nie mam nowego jachtu wiec nie sledzilem zmian w grupach, naprawde :) Nie wiem tez o jaki jacht chodzi. Prawde mowiac jest mi to obojetne bo problemow w naszym amatorskim sciganiu jest duzo wiecej niz jedynie podzial na grupy.
 Szkoda ze OZŻ w osobach prezesow nie jest zainteresowany w wysluchaniu postulatow startujacych.
 Od lat postuluje spotkanie zainteresowanych PO sezonie zeby mozna bylo wspolnie pewne rzeczy przedyskutowac i ustalic dla dobra ogolu. Niestety jest jak zwykle. Decydenci robia co chca i robia to we wlasnym, prywatnym interesie, niestety.
  Osobiscie olewam klasyfikacje Pucharu sezonu bo dobor regat jest gorszy niz dotychczas. Preferuje
 tych ktorzy moga nic innego nie robic przez caly sezon tylko zeglowac  i ciulac punkty.

L D

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-03-26, 11:34:44 »
Marek.Wygląda na to, że musimy poczekać do emerytury aby na poważnie wziąć się za ściganie.Żeglarstwo dla emerytów.To brzmi dumnie! Zlikwidowali granicę między I a IIgr. Między II a III pozostawiono, lekko "modyfikując".Jaki w tym cel? Ano nie trudno wyliczyć ,że  panowie zapewnili sobie pasmo sukcesów w sezonie 2014 . Już teraz składam mi gratulacje.Co do jachtu.Rozwiń L D .Wyjdzie Ci nazwa. Pozdrawiam!!!

M@rek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 2014-03-26, 21:25:45 »
Rozwinalem i pozdrawiam :) Wyglada na to ze bedziemy sie scigac w jednej klasie :) Jak juz napisalem Puchar sezonu w tym formacie olewam :) Bardziej ciesza mnie udane wyscigi ze zdobywcami Pucharu za rufa :)

L D

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 2014-03-28, 16:30:47 »
Chyba nie ma na świecie drugiej takiej gry,zabawy,formuły,w której zachodzi tak wiele zmian w krótkim czasie. Formuła KWR przypomina zabawę w kotka i myszkę z żeglarzami. Wprowadza się zmiany (oczywiście korzystne,wiadomo dla kogo) , a jak towarzystwo zaskoczy o co chodzi i zaczyna je stosować ,znów zmiany. Skracamy, wydłużamy, obcinamy, doszywamy, a  gdzie idea sportowa? Panowie decydenci. Gdyby coś nie wyszło w tym sezonie, zawiodły kalkulacje, spoko w arsenale napewno macie ZMIANY.

Olek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 2014-03-29, 15:16:14 »
Moim skromnym zdaniem wszelkie zmiany w KWR na początku sezonu są postępowaniem nie fer w stosunku do żeglarzy. Zmiany w grupach jeśli były celowe powinny być dokonywane na końcu sezonu. Gdyby tak było każdy żeglarz miałby czas na podjęcie decyzji co do startów w regatach w kolejnym sezonie, lub rezygnacji i planowanie pięknych rejsów. Dziś natomiast mamy taką sytuację że dowiadujemy się o zmianach dosłownie za pięć dwunasta. A w mojej sytuacji ma to takie znaczenie że gdybym wiedział o takich podziałach na grupy wcześniej to na pewno zrezygnowałbym z startów w regatach w nowym sezonie i nie inwestował bym w dodatkowe żagle. Sponsorzy  niepotrzebnie wydali pieniądze.  Wystarczyłoby gdyby panowie z KWR podejmowali  takie decyzje po zakończeniu sezonu a nie za pięć dwunasta.

L D

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 2014-03-30, 17:19:52 »
Olek, jeszcze nie zaskoczyłeś? Ta formuła jest TYCH i dla TYCH panów. Twoje plany,jak i innych żeglarzy mają gdzieś. Gdzie? Sam sobie odpowiedz.  Pozdro!!!

Paweł Hapanowicz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 2014-04-06, 20:58:27 »
Ech Brać Żeglarska, mój nos czuje brzydki powiew ze Świnoujścia :( , a szkoda.  Fajna Marina, Fajne miejsce.
Czy wszystkich dopada jak co roku refleksja o pomiarach KWR?
Przecież jest to formuła otwarta. Mierniczowie społecznie wykonują swoją rolę. Pamiętam jak dziś kiedy w Świnoujściu niestety dałem się podejść tak zwanym wyjadaczom KWR z tego rejonu, że w tej formule jachty są źle pomierzone, a współczynniki naciągane tak aby poszczególne jachty , Tak zwanych swoich dzięki odpowiednim manipulacjom w pomiarach zawsze wygrywały. O jaki głupi w swoim zachowaniu byłem i naiwny. Na Bolidzie niestety rozwarstwone było poszycie pomiędzy pokładem a dnem co skutkowało nabieraniem dużej ilości wody która  nie miała gdzie odparować. Ot cała tajemnica pływania w miejscu lub do tyło Bolidem, Natomiast moje zachowanie w Świnoujściu jak  też i w tawernie AZS podczas spotkania z mierniczymi KWR, doprowadziło do zadziwiających w swoich skutkach dalszych wydarzeń. Mianowicie: Zgłosiłem wniosek o wybiórczym, nie wszystkich jachtów poddaniu się ponownemu komisyjnemu ważeniu z jednoczesnym wykonaniem pomiaru zanurzenia, nawisów, długości linii wodnej, wielkości używanego ożaglowania itp itd. Odzew przynajmniej na zebraniu był taki że jak najbardziej dobry to pomysł. Temat ucichł i o dziwo przyszedł sezon wiosenny 2013r. I zostało ogłoszone, że Mierniczowie zapraszają jachty na ponowne pomiary. I tak się stało, Tylko że stawiły się tylko 2 Wisła i Orson. I tutaj należy lekko mówiąc zamilknąć. Bo gdzie inni którzy uważają że te pomiary wykonywane są źle?. Chciałbym ja osobiście aby na jakichś regatach pojawił się dźwig i losowo poważył niektóre jednostki. Z jednoczesnym sprawdzeniem zanurzenia. Wynik wtedy byłby bardziej miarodajny. Także chciałbym doczekać chwili w której wszyscy Żeglarze używają żagli tych pomierzonych. Obecnie byłem świadkiem wykonywania pomiarów przez mierniczych jachtu, który mam przyjemność prowadzić w tym sezonie. Tak mi się wydaje że chyba nie ma sprawiedliwych parametrów pomiarowych, ale przynajmniej rzetelnie Panowie podeszli do pomiarów wykonywanych Happiness. Nie pobierając za wykonaną pracę ani centa z mojej kieszeni. A wizyta 1 na brzegu pomiary wstępne, następnie wizyta w Żaglowni Ani i Tadzia ( były tam żagle) pomiary żagli, następnie wodowania z jednoczesnym pomiarem wagi i zanurzenia i nawisów. I na koniec kolejna wizyta, sprawdzenie żagli pozostałych. Kurcze chyba Panom się chciało. Mam wynik. 1.2485 KWR. Czy to oznacza że Lady Dana ( wg mnie bardzo szyki jacht, a wg przelicznika wolniejszy) został źle pomierzony?. Nie wiem nie mi to oceniać przecież oprócz jachtu to jeszcze sternik i załoga się liczy nie mówiąc o odrobinie szczęścia. Długi ten mój wywód, ale Tak jak na wstępie pisałem dość delikatnie Nie miło pachnie ze Świnoujścia. Jeszcze jedno czytałem takie maila z propozycją pomiaru i nowego podziału na grupy. czy wtedy ktoś pisał maile z informacjami że ma inne propozycje? jeżeli tak to proszę mierniczych o przedstawienie tych maili, abyśmy wiedzieli kto się zaangażował w próbę wskazania kierunku zmian. Tyle teraz czekam na Atak na mnie. :) P.S. Warto nie wstydzić się swojego Nazwiska pisząc na forum chyba że celem jest doprowadzenie do kłótni.  Z pozdrowieniami Paweł