Forum JK AZS > Regatowo

Żeglarska ruletka - nowe zasady pucharu sezonu 2014 w KWR

<< < (2/3) > >>

M@rek:
No coz, znowu spiskowa teoria dziejow :) Szkoda ze wszystkie zmiany przeprowadzane sa arbitralnie bez konsultacji ze startujacymi PO sezonie. Mimo wszystko uwazam ze zmiany ida w dobrym kierunku  bo wiele jachtow startujacych nie nadaje sie do bezpiecznego plywania po wodach morskich. Wielu sternikow( i to tych dobrych) jest tego swiadomych dlatego nie startuja w regatach na morzu i traca szanse na dobre miejsca w Pucharze sezonu. Dla nich jest wlasnie ta III grupa.
 Inna , bardzo istotna sprawa jest wybor regat liczonych do punktacji. To tez odbywa sie arbitralnie bez konsultacji ze startujacymi. Ciekaw jestem jaka klase regat wg ISAF beda mialy MORSKIE regaty Dziwnow_Nexo ? Kto bedzie odpowiadal za sprawdzenie konstrukcji i wyposazenia zgodnego z klasa regat oraz dopuszczenie jednostek do startu :)
   Ten aspekt jest m.inn. rozpatrywany na trwajacym postepowaniu Izby Morskiej w kontekscie wypadkow na ubieglorocznych Regatach "Poloneza".

L D:
Marek,jestem bardzo za tym,że powstała III gr.Ale przy okazji załatwiono swój interes.Panowie [nie wiem czemu po tak długim czasie]zorientowali się,że muszą na swoich turystycznych jachtach ścigać się z rasowymi regatówkami ,jakimi są Cartery i im podobne.Więc nareszcie zrobili z tym porządek.Niech to całe towarzystwo wozi się z X-ami,Bannerami,Mntrami itp.Tam ich miejsce.Cytując klasykę filmową "Sądy Sądami,ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" koniec cyt.Po czyjej?Wiadomo.    Adam.Środowisko regatowe nie dzieli się na to,czy tamto.Ty udajesz,że nie wiesz o jaki jacht chodzi,a ja będę udawał ,że nie wiem,kto jest zamurowany.

M@rek:
Wiesz, sprzedalem "Kiwi" i jeszcze nie mam nowego jachtu wiec nie sledzilem zmian w grupach, naprawde :) Nie wiem tez o jaki jacht chodzi. Prawde mowiac jest mi to obojetne bo problemow w naszym amatorskim sciganiu jest duzo wiecej niz jedynie podzial na grupy.
 Szkoda ze OZŻ w osobach prezesow nie jest zainteresowany w wysluchaniu postulatow startujacych.
 Od lat postuluje spotkanie zainteresowanych PO sezonie zeby mozna bylo wspolnie pewne rzeczy przedyskutowac i ustalic dla dobra ogolu. Niestety jest jak zwykle. Decydenci robia co chca i robia to we wlasnym, prywatnym interesie, niestety.
  Osobiscie olewam klasyfikacje Pucharu sezonu bo dobor regat jest gorszy niz dotychczas. Preferuje
 tych ktorzy moga nic innego nie robic przez caly sezon tylko zeglowac  i ciulac punkty.

L D:
Marek.Wygląda na to, że musimy poczekać do emerytury aby na poważnie wziąć się za ściganie.Żeglarstwo dla emerytów.To brzmi dumnie! Zlikwidowali granicę między I a IIgr. Między II a III pozostawiono, lekko "modyfikując".Jaki w tym cel? Ano nie trudno wyliczyć ,że  panowie zapewnili sobie pasmo sukcesów w sezonie 2014 . Już teraz składam mi gratulacje.Co do jachtu.Rozwiń L D .Wyjdzie Ci nazwa. Pozdrawiam!!!

M@rek:
Rozwinalem i pozdrawiam :) Wyglada na to ze bedziemy sie scigac w jednej klasie :) Jak juz napisalem Puchar sezonu w tym formacie olewam :) Bardziej ciesza mnie udane wyscigi ze zdobywcami Pucharu za rufa :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej