Forum JK AZS > Regatowo

Żeglarska ruletka - nowe zasady pucharu sezonu 2014 w KWR

(1/3) > >>

żeglarz ocaniczny:
Z nowym rokiem - nowym krokiem w nowy sezon. Bo jakby było  inaczej, inaczej po prostu się nie da zbyt duże ciśnienie  w oponkach, tym bardziej że w ubiegłym sezonie panowie cieniutko wypadli, tak  więc zmieniamy układamy żeby było dobrze, ba bardzo dobrze oczywiście każdy wie dla kogo. A czy nie mogło by być normalnie choć raz bez zmian? Niech ktoś mi odpowie jaki był cel zmian współczynników w grupach i w jakim celu była utworzona III grupa dla jachtów rywalizujących na wodach osłoniętych? ciekawe jest jak osłonią tą grupę w regatach turystycznych na przejściu Świnoujście - Dziwnów, może ktoś odpowie? Zadaje wiec pytanie komu służą te zmiany?

[tego ort. nie mogłam nie poprawić. D.]

Paweł:
No właściwie to nie wiem, tak jak ty. Ale czy ma to jakieś znaczenie jakie grupy KWR są były czy będą. Myślę, że już pora otworzyć butelczynę i wpaść w zadumę - to tylko zabawa. Fajnie wygrać ale nie ma sprawiedliwych przeliczników. Każdy jacht jest inny. Mam inny pomysł - zawsze mogę wykonać puchar z grawerem każdemu za 50 zł. Tylko treść poproszę sensowną. Czas wykonania 2 dni. I myślę, że to załatwia wiele problemów. No bo jak np. Bolid ma się ścigać z Wisłą czy Harrym itd. Pozdrawiam z Uśmiechniętego Szczecina . Paweł

Olek:
Nie będę odnosił się do zasadności zmian w grupach KWR ponieważ przyzwyczaiłem się już do nieoczekiwanych zmian na początku każdego sezonu. Interesuje mnie natomiast czy jachty będą mogły być klasyfikowane np. w regatach o puchar Magnolii w gr II KWR i jednocześnie w gr III która jest grupą niezależną. Regulamin pucharu sezonu tego nie zabrania więc zgodnie z regułą to co nie zabronione powinno być dozwolone. 

L D:
Żeglarzu Oceaniczny,sam odpowiedziłeś sobie komu służą zmiany.Niestety trafnie oceniasz sytuację wKWR. W2012 był Puchar Sezonu w II gr, wszystko OK,żadnego majstrowania przy przelicznikach. 2013 niezbyt udany, więc co? Zmiany. Najprostszy sposób na pozbycie się konkurencji już przed sezonem. Powtórka z 2009. Nie można było poradzić sobie z Czardaszem,więc bez pardonu wysadzili go do grupy wyżej.Teraz z innym jachtem zrobili to samo,tylko bardziej "finezyjnie". Zainteresowanym życzę sukcesów na wodzie, oczywiście przy braku znaczącej konkurencji i dużo satysfakcji z wygranych.

Adam:
Tak z ciekawości to o jaki jacht chodzi?
Jestem aż zaskoczony takimi koniecznościami manipulacji z powodu jakiegoś jachtu.
Nie jestem zorientowany w tym środowisku regatowym i takie nowinki mnie aż zamurowały.

Pozdrawiam
Adam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej