Ankieta

Jaką wersję forum wolisz?

Obecną - z podziałem na sekcje tematyczne.
11 (52.4%)
Poprzednią - bez podziałów na sekcje tematyczne.
3 (14.3%)
Dla mnie to bez znaczenia.
7 (33.3%)

Głosów w sumie: 21

Głosowanie skończone: 2013-12-12, 17:38:34

Autor Wątek: zmiany na forum (GŁOSOWANIE)  (Przeczytany 8971 razy)

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
zmiany na forum (GŁOSOWANIE)
« dnia: 2013-11-11, 17:38:34 »
Choć od rewolucji na forum minęło sporo czasu, nadal (i to dość często) spotykam się z opinią, że odkąd forum zostało uporządkowane i powstały działy,
trudniej jest się po nim poruszać i że to także przekłada się na mniejszą aktywność na forum.

Dlatego uruchamiam głosowanie i zapraszam do dyskusji na ten temat.
Głosować mogą także goście, ale uprzedzam, że będę usuwać głosy zdublowane i anonimowe.
Głosowanie potrwa miesiąc i skierowane jest do osób korzystających z naszego forum.

Marek RoEs

• Sr. Member
Odp: zmiany na forum (GŁOSOWANIE)
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-11-11, 18:02:04 »
Jeśli "zajawka" forum będzie widoczna na stronie głównej (tak jak teraz), to obecna forma forum jest bardzo dobra. Każdy nowy post widać od już na początku wizyty na stronie. Naturalnie dla tych, którzy często na naszej stronie goszczą. Przypisanie postu do grupy tematycznej jest sprawą mniej istotną, skoro od razu można do nowego postu przejść. Taka jest moja opinia. Nie twierdzę, że obiektywna.

Danka Marion

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-11-11, 20:02:23 »
 Tamta forma bardziej mi odpowiadała, ale myślę, że po małej " zjebce" o tych pod "babołapem" zaczeliśmy mniej pisać. Teraz tylko same konkretne rzeczy. A szkoda.

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-11-11, 21:24:50 »
Nowa forma jest OK (za Markiem).
 Zmniejszyłabym jednak ilość tematów np. tak :
1. Sprawy klubowe
2. Rejsy, regaty
3. Ogłoszenia
4. Informacje oficjalne

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-11-11, 21:46:05 »
Zmiana liczby działów nie rozwiąże problemu osób, które się nie logują
i nie mają listy "nieprzeczytanych postów". A myślę, że w tym jest problem.

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-11-11, 22:11:06 »
 Pod tym względem zgadzam się z Tobą Dominiko , ale zakładając, że dłuższy czas nie zaglądałam na forum, to będę miała szybszy przegląd tego co się działo.

Gabrysia (Ninon)

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-11-11, 22:46:54 »
Dla mnie nowa forma też jest OK, chociaż( i tu przychylam się do wypowiedzi Ani) nowych wątków jest za dużo.

Romek K

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-11-12, 09:15:40 »
Mnie ta forma odpowiada,nic bym nie zmieniał

Józef Chata II

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-11-12, 15:08:16 »
"chata" wita !!! czyżby coś się zmieniało??? każda zmiana to zmiana - oby na lepsze . Mnie odpowiadało stare forum . Chyba że się zrobi trzy tematy : 1- sprawy klubowe w tym regaty oficjalne,  2- sprawy techniczne np silniki , malowanie , taklowanie itp , 3-  sprawy towarzyskie : grile, ogniska, spotkania kokpitowe, wypłynięcia i rejsy  towarzyskie, zabawy np noworoczne. Na forach żeglarskich niemieckich czy angielskich dużo wymieniają się uwagami na tematy malowania, remontu silników, szycia żagli, montażu elektroniki czy wypraw żeglarskich.  U nas głucho. A szkoda !!! To samo dotyczy innych działów np galerii foto.  Z daleka inaczej  widzi się sprawy i mam nadzieję , że się coś zmieni .... Józef

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-11-12, 20:53:12 »
Dyskutujemy teraz, czy wrócić do jednego worka, czy zostawić obecny podział.
Każdy ma inną wizję podziału forum, więc nie widzę sensu wiecznych przemeblowań.

Józek, nie wiem, co masz na myśli pisząc o galerii, ale większość albumów w niej zawartych jest otagowana.

Robert Gołąb s/y AVALON

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-11-22, 11:11:49 »
Witam koleżanki i kolegów
Uważam, że sprawa wyglądu forum jest drugorzędna z punktu widzenia ożywienia forum czy aktywności użytkowników.
Forum żyje, jeśli są na nim aktywni uczestnicy. Obserwując nasze, niestety musze stwierdzić, że stało się bardzo ospałe i już dawno straciło cechy, dla których zostało stworzone.
Powodów jest pewnie mnóstwo, ale ja uważam, że jednym z głównych i oczywistych jest mała aktywność użytkowników mających coś do powiedzenia i znających się na sprawach, o których piszą, a nie wygląd forum.  Może trzeba się zastanowić, co ich zniechęca do dyskusji (i na pewno nie jest to wygląd czy struktura)  ;)

Pozdrawiam
Robert Gołąb
s/v AVALON