Forum JK AZS > Regatowo

UNITY LINE 2013

(1/1)

P.Stelmarczyk:
Witam
W związku z informacją zamieszczoną przez Krzysztofa Krygiera na www.portalzeglarski.com na temat terminów Regat Unity Line i Regat Poloneza przypominam, że Regaty Unity Line w latach 2002 -2010 odbywały się w terminie około 15 sierpnia.  I to jest tradycyjny termin Regat Unity Line.
W roku 2011 i 2012 w związku z niemozliwością jakichkolwiek uzgodnień z Krzysztofem Krygierem "odpuściłem" ten termin na rzecz Regat Poloneza. Sprawę ułatwiał fakt, iż 15 sierpnia był w roku 2011 w poniedziałek a w roku 2012 w środę, Wielu żeglarzy mi to wytknęło i prosiło abym nie zmieniał terminu Regat Unity Line.  W roku 2013 15 sierpnia wypada w czwartek i jest ogólnokrajowa wolna od pracy "czterodniówka". Termin XIII Regat Unity Line jest więc oczywisty 14--17.08.2013 r.  14 sierpnia 2013 r. o godz. 20.00 regaty rozpoczną się tradycyjną odprawa kapitanów. 15 sierpnia 2013 r. płyniemy do Kroeslin. 16 sierpnia 2013 r. wracamy do Świnoujścia. 17 sierpnia 2013 r. odbędzie się wyścig na redzie Portu Świnoujście i od godz. 18.00 zakończenie XIII Regat Unity Line w Porcie Jachtowym w Świnoujściu.
Przykro mi jako autorowi i organizatorowi pierwszych Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" w roku 1974 oraz jednemu z żeglarzy, którzy doprowadzili do wznowienia regat, iż nie ma możliwości dogadania się   co do terminów z Krzysztofem Krygierem. Niestety, jest On osobą totalnie  nienegocjacyjną, nie przyjmującą innych pomysłów niż Jego. A sprawa jest naprawdę prosta i łatwa, gdyż XIV Regaty Poloneza zaczynają się w poniedziałek i rozszerzenie ich o sobotę i niedzielę jest łatwe i możliwe. I przyspieszenie startu o jeden lub dwa dni również. A wtedy nie ma żadnej kolizji terminów.
Regaty Unity Line to około 400 żeglarzy, Regaty Poloneza to około 40 żeglarzy. To pokazuje skalę imprez i potrzeb urlopowych żeglarzy.
Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk JK AZS

Robert Gołąb s/y AVALON:
Witam wszystkich i ciebie Piotrze

Powrót do pierwotnego terminu regat UNITY LINE to bardzo dobra wiadomość, myślę że dla większości żeglarzy.
Plan regat na 2013 też jest super.

Tak trzymaj Piotrze.

Pozdrawiam.
Robert Gołąc
s/y AVALON

Norbert (Sniga):
Moje pełne poparcie. Wreszcie będę mógł jak dawniej wystartować. Dodatkowy dzień jest dla większości uczestników niezbędny gdyż pokonanie trasy Szczecin-Świnoujście wymaga czasu. Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy zaraz po pracy gnamy na przystań i po co najmniej ośmiu godzinach żeglugi późno w nocy zgłaszamy swój jacht. Sędziowie też muszą zdążyć sporządzić listy startowe, przyjąć wpisowe, zrobić odprawę. Tłumaczenie Krzysztofa (PC), że ten dodatkowy dzień wolny w kalendarzu jest dla UNITY LINE zbędny to jakaś pomyłka. Tak startowaliśmy od lat i tak niech zostanie.

TomeC:
Brawo Piotr!

W UL startuję od samego początku i oprócz ostatnich edycji 15 sierpnia był jednym z dni regatowych. Cieszy fakt powrotu do 3 dni ścigania - regaty stają się ponownie bardziej regatowe. Liczę, że Krzysztof dokona korekt i nie będzie konieczności dokonywania wyboru, bo duża część uczestników Regat Poloneza może wybrać pływanie z załogą. W tej chwili najwięcej do stracenia ma Krzysztof - jeśli ubędzie mu 10 jachtów, będzie to dla niego poważny cios. A dla regat UL brak 10 jachtów będzie praktycznie niezauważalny.

TomeC

Jacek:
15 sierpnia o ile pamietam zawsze byl zarezerwowany w moim kalendarzu na UL. Bardzo dobrze ze to wraca to normy, w 100% poparcie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej