Autor Wątek: Regaty Epifanes Trophy 2012 wyniki spaczone przez sedziego  (Przeczytany 20458 razy)

NEFERTITI

• Gość

Uczestnicząc w regatach na jachcie NEFERTITI zostałem niesłusznie zdyskwalifikowany z obu biegów podobnie jak jachty Xsante i Sagala. Obydwa biegi wystartowałem prawidłowo i obydwie mety miałem odtrąbione dlatego bardzo jestem zdziwiony z obu dyskwalifikacji. Jestem 100 % pewny że obie trasy zaliczyłem prawidłowo, kapitanowie z jachtów ASPOLETKA, PIERŚCIEŃ, HARRY, XANTE z którymi żeglowałem w obu biegach mogą potwierdzić. W każdej chwili mogę udostępnić laptopa na którym pozostał mój traking. W pierwszym biegu przypłynąłem  na metę  około 200 m przed jachtem PIERŚCIEŃ, zaś w drugim biegu PIERŚCIEŃ przypłyną około 200 metrów przedemną. Prawidłowość pierwszego startu może potwierdzić jacht HARRY, startowaliśmy obaj jako jedne z ostatnich jachtów. Prawidłowość drugiego startu może potwierdzić jacht ASPOLETKA, PIERŚCIEŃ, XANTE startowały one tuż za mną, na start wpłynąłem już na spinakerze. W obydwu biegach walczyłem z PIERŚCIENIEM na całej trasie, on zajął generalnie 4  miejsce mnie dwa razy zdyskwalifikowano, a z tego względu że miałem lepszy przelicznik od Pierścienia śmię twierdzić że zostałem pozbawiony podium. Po pierwszym i po drugim biegu wyniki nie były ogólnie dostępne, w wyniku czego złożenie protestu było niemożliwe. Po oficjalnych wynikach sędzia Pan Rafał Hołdakowski nie potrafił odpowiedzieć dlaczego jestem dwukrotnie dyskwalifikowany, dodał tylko że "trudno mu było ogarnąć tyle jachtów naraz". Sędziowanie pozostawię bez komentarza.......jednak może dobrze by było na przyszłość by wyniki po biegach były udostępniane publicznie, a jachty oznaczane numerami. Ale sama impreza fajna, miłe przyjecie w każdym z portów i fajna zabawa na wodzie.

Rafał Hołdakowski

• Gość
Odp: Regaty Epifanes Trophy 2012 wyniki spaczone przez sedziego
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-09-11, 07:38:08 »

Korekta Wyników Regat.

Po ogłoszeniu wyników, skiperzy jachtów Neferetiti, Xsante oraz Sagala zgłosili, że Komisja Sędziowska niesłusznie zdyskwalifikowała te jednostki. Po rozpoznaniu sprawy i zapoznaniu się z przedstawionymi przez skiperów dowodami oraz ogólna zasadą rozstrzygania sytuacji wątpliwych na korzyść zawodnika Komisja uznała stanowisko skiperów jachtów Neferetiti i Xsante za zasadne i postanowiła uwzględnić ich prośbę o zadośćuczynienie. Odnośnie zarzutów jachtu Sagala to w wyniku przeprowadzonego postępowania ustalono, że jacht ten podczas startu do wyścigu II nie przekroczył lini startu przechodzac po zewnetrznej stronie bramki startowej, mijajac pławę startowa UE prawa burtą. Wiaże się to z tym, że jacht nie rozpoczął wyścigu (DNS) i w związku z powyższym jego prośba o zadośćuczynienie nie może być uwzględniona. W wyniku powyższego poniżej publikujemy skorygowane wyniki regat oraz tabele czasowe dla poszczególnych biegów. Zarówno Komisja Regatowa jak i Organizatorzy przepraszają załogi niesłusznie zdyskwalifikowanych jachtów oraz pozostałych uczestników regat.
Powstałe niedopatrzenia zwiazane z nieklasyfikowaniem jachtów Nefretiti i Xante wynikają z nieprzestrzegania przez startujących zapisu w instrukcji żeglugi mówiącym o przepłynięciu przed startem i potwierdzeniu udziału w wyścigu. Biorąc pod uwagę liczna grupę jachtów, brak wczesniejszego odnotowania startujacych jachtów na polu przedstartowym lub niezgłoszenie się przez radio powoduje niedopatrzenia. Mając na uwadze poprawę współpracy pomiedzy zawodnikami a komisją liczymy na przestrzeganie naszych prósb dotyczących czytelnego oznaczenia jachtów, meldowania się na polu przedstarowym oraz prowadzenia nasłuchu i w razie konieczności korespondencji radiowej na wyznaczonym kanale UKF, zgodnie z zapisami w instrukcji żeglugi.

Skorygowane wyniki zostaną umieszczone na stronie organizatora
Sędzia Główny
Rafał Hołdakowski

NEFERTITI

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-09-11, 09:51:38 »
Bardzo bym prosił sędziego o umieszczenie czasów rzeczywistych przekroczenia mety dla wszystkich jachtów, wczoraj w rozmowie telefonicznej powiedział mi  Pan że w takim razie powinienem w klasyfikacji generalnej być na 2 miejscu dziś w nowej tabeli jestem na 4...........skąd te rozbieżności w Pana wynikach????

Rafał Hołdakowski

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-09-11, 11:03:11 »
Umieszczone czasy sa czasami rzeczywistymi i uważam temat za zakończony. Pozdrawiam

NEFERTITI

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-09-18, 18:12:23 »
Po korektach Pana sędziego okazało się że zaszły kolejne zaskakujące zmiany punktowe na czołowych miejscach w pierwszym biegu i tak jacht Szaman w oficjalnych wynikach w pierwszym biegu posiadał 12 punktów po korekcie otrzymał 1 punkt, jacht Falkor oficjalnie za pierwszy bieg 13 po korekcie 5, jacht Mazurek 21 oficjalnie po korekcie 4 punkty. Rozumie że moje starty mógł Pan sędzia przegapić.........ale z jakiego powodu pojawiły się korekty punktowe dla czołowych jachtów w pierwszym biegu?  Kto posiada starą listę i porówna z nowymi wynikami sam się przekona.

Elżbieta i Adam s/y PIERŚCIEŃ

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-09-19, 08:49:05 »
Pierwszy bieg, przed korektą i na oficjalnym zakończeniu regat, podany był najprawdopodobniej bez przeliczenia,  a po korekcie przelicznik w pierwszym biegu w końcu został uwzględniony. To kolejny dowód na żenujący poziom sędziowania.

xante

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-09-19, 10:44:05 »
 Dziękuję za słowa przeprosin ze strony Pawła Ryżewskiego,nie mniej jest nam przykro,że nie rzetelność sędziego spowodowała wielki niesmak.Jesteśmy uczestnikami większości regat z Kalendarza ZOZŻ,liczniejszych jak Epifanes i nigdy nie zdarzyła się taka jak tutaj.Dla przykładu w ERT bierze udział wielu żeglarz wraz z rodzinami,którzy nie mają pojęcia na czym polegają procedury startowe i mimo to nigdy sędzia nikogo nie dyskwalifikował za cokolwiek.To nie Regaty America Cup,to ma być zabawa i wzajemna rywalizacja dająca przyjemność  żeglowania.Próbujemy zachęcać młodzież do tej dyscypliny,a w takich warunkach jakie stworzył Rafał się nie da.Bardzo skrzywdził załogę jachtu Sagala,ojciec z 17-to letnim synem.Szkoda,że nie widzieliście tej radości na jego twarzy kiedy na ostatniej prostej wyprzedził Xante,gratulowaliśmy mu sukcesu i wspólnie cieszyliśmy się z tego,bo znamy tego chłopca od dwóch sezonów i do tej pory nie udawało się z nami wygrać.Pływamy na takich samych jachtach Dixie27.Na zakończeniu,po wyczytaniu S/Y Sagala,który został wykluczony z Regat ,widziałem łzy i bezsilność w jego oczach.Za takie wrażenia Rafałowi Hołdakowskiemu :DZIĘKUJEMY.Do tego należy spojrzeć na listę z wynikami,którą dostaliśmy na zakończenie Regat,gdzie I miejsce zajął Szaman S. z ilością 12pkt za I i 1pkt za II wyścig,razem 13.Po "wspaniałomyślnej weryfikacji" Rafała,gdzie doszedł jacht Nefretiti,Szaman ma za Iwyścig 1pkt i za IIgi 1pkt.Chyba z matematyką u sędziego coś nie tak.Nie chcę babrać się w tym dłużej,chcę tylko poinformować,że drogą e-mailową został złożony oficjalny protest na sędziego do ZOZŻ.Czy będzie rozpatrzony,czy nie,to nie istotne.Chcemy zwrócić uwagę na problem.

Pozdrawiam Radek Okiński S/Y Xante

Basia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-09-19, 14:00:59 »
Ludzie dajcie święty spokój. Rafał skorygował wyniki regat a protest w ZOZŻ został już dawno rozpatrzony. Doskonale Pan o tym wie Panie Okiński. Po drugie nie życzę sobie aby wysyłał Pan wiadomosci z pogróżkami do mnie i mojego męża. I proszę  nie wymuszać korekt w wynikach. Czy tak trudno przyznać się do błędu- my się przyznalismy-dlaczego Pan pisze w imieniu jachtu Sagala, który nie trafił w bramkę startową? Czy mamy to uznać za prawidłowy start bo 17 letni syn płakał, albo dlatego że to nie są regaty AC? Na zakończeniu regat grozili nam Panowie przy świadkach, że obsmarujecie nas na formum. Przyjmijmy, ze już nas obsmarowaliście i zakończmy ten temat jak ludzie. Już nie bedziemy robić żadnych korekt ani po raz kolejny Pana przepraszać. I jeszcze dla uspokojenia dodam, że nie bedziemy sędziować  regat w przyszłym roku- więc może sie Pan spokojnie zgłaszać.
Pozdrawiam
kpt Barbara Hołdakowska S/Y Ellinor

xante

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-09-19, 15:14:27 »
Przepraszam Panią i męża za zbyt ostre słowa krytyki,ale nie nie było pogróżką poinformowanie Państwa o proteście i nagłośnieniu Waszego sędziowania itd.Gdybyście Państwo zareagowali od razu i naprawili swój błąd było by po sprawie.Wasze mętne tłumaczenia po rozdaniu pucharów wywołały niepotrzebne emocje.Nie rozmawiałem wtedy z Panią i jej mężem,bo nie byłem zainteresowany wynikami.A to co napisałem  o Sagali,to nie w ich imieniu,tylko własnym.Proszę dokładniej czytać tekst.
Odnośnie informacji o rezygnacji z sędziowania,to nie jest dobra metoda na naprawianie sędziowskich błędów.Praktykujcie i uczcie się,może za mało sędziujecie i brakuje Wam doświadczenia,bierzcie udział większej ilości regat.
Z regat nie rezygnujemy dlatego,że "sędzia kalosz " lub starujemy bo najlepszy,starujemy dla przyjemności żeglowania .Pozdrawiam
P.S.
Było by najlepiej milczeć,nie krytykować,przyjmować z pokorą to co nam niektórzy serwują.Ja tak nie umiem,ale od tej chwili zamilknę,bo nic tu po mnie.Przepraszam wszystkich za ostry ton moich wypowiedzi.

starszy dziadek

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-09-22, 19:03:48 »
Myślę, że warto dodać iż jacht Sagala bez najmniejszego problemu "trafił w start". Jachty przy starcie na spinakerach tworzyły trzy linie : lewą, środkową i prawą. Jacht Sagala znajdował się w tej środkowej. To jedna rzecz, a druga to nawet gdyby faktycznie nie trafił to sędzia nie mógłby tego zobaczyć gdyż był oddalony o dobre 20 minut drogi : ) Pozdrawiam

Andrzej (KAHIR)

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-09-24, 13:13:25 »
I dokładnie o to chodzi , jak napisał "starszy dziadek " "( To jedna rzecz, a druga to nawet gdyby faktycznie nie trafił to sędzia nie mógłby tego zobaczyć gdyż był oddalony o dobre 20 minut drogi ) " jacht Sagala zarobił DNS - nie wystartował prawidłowo. Start znajdował się pomiędzy boją a statkiem komisji ( należy czytać dokładnie Instrukcję Żeglugi. Skoro statek komisji już nie znajdował się na swojej pozycji , to linia startu została zamknięta i wszystkie jachty , które do tego czasu nie wystartowały w sposób zgodny z Instrukcją Żeglugi dostają DNS. Sam kolega potwierdził ten fakt swoją wypowiedzią na tym forum.
Komunikat Komisji Sędziowskiej został podany na kanale 77 VHF w odpowiednim czasie ( dla nie czytających dokładnie napiszę że na 10 sek. przed zamknięciem linii startu ). Dla zakończenia dyskusji napiszę tylko , że stosowne komunikaty o przesunięciu czasu startu zostały wywieszone w piątek ( przy namiocie z "wurstami" ) w dwóch językach ( polski i niemiecki ) i dziwnym trafem , nasi koledzy z Niemiec nie spóźnili się na start ???? - widocznie naród bardziej obowiązkowy i oczytany.
Już całkiem na zakończenie , to w przyszłym roku starty i meta będą filmowane - aby nie było niedopowiedzeń , a komunikaty komisji będą nagrywane - sami robimy z tych regat Orwela .
Przestroga na przyszłość - słuchać komunikatów Komisji Sędziowskiej na VHF i dokładnie czytać Instrukcję Żeglugi.
Na pewno , w przyszłym roku tzw. awanturnicy będą mieli ciężko , bo trudno będzie im znaleźć argumenty na "swoje potraktowanie"

Pozdrawiam:
Andrzej
Andrzej z Kahira

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-09-25, 09:10:12 »
Drogi panie Andrzeju
Instrukcja żeglugi "Rzecz Święta". A w niej czarno na białym, start grupy Youngtimer wyznaczony był na 8:20. W tejże instrukcji żeglugi ani słowem nie było wzmianki, gdzie będą wywieszane komunikaty komisji sędziowskiej - zazwyczaj są na jednostce komisji sędziowskiej. Po zjedzeniu kiełbaski i wypiciu piwa spora część załóg rozeszła się po jachtach lub poszła do miasta. Rozwieszenie w tym przypadku "GDZIEŚ" komunikatów i uważaniu, że sprawa została załatwiona jest po prostu kpiną. Komisja i organizatorzy w tej sytuacji powinni zadbać, aby wszyscy o przesunięciu startu się dowiedzieli, szczególnie, że został przyspieszony a nie opóźniony (pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją - zazwyczaj start bywa opóźniony, żeby wszyscy zdążyli). W związku z tym,  1/3 jachtów nie dotarła na start przed jego zamknięciem. Z pozostałych, prawie połowa spóźniła się na start. Nie wszystkie jachty posiadają również UKF-ki. Nie wiem co chcieli organizatorzy osiągnąć przyspieszeniem startu AŻ O 20 MINUT !!! Efekt - złość, rozgoryczenie, pretensje podczas zakończenia regat i na tym forum do sędziego i organizatorów - ogólnie zamiast przyjemnych wspomnień zamieszanie, niesmak i rozgoryczenie części załóg. Pomimo tych "potknięć" uważam że regaty są jedną z bardziej udanych imprez żeglarskich w naszym regionie i myślę, że w następnych będzie już tylko lepiej. Czego "z całego serca" życzę organizatorom.

(poprawiłam literówkę - D.)
« Ostatnia zmiana: 2012-09-25, 11:05:25 wysłana przez Dominika (Oberon) »

NEFERTITI

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-09-25, 13:50:29 »
Żenujące są słowa Pana Andrzeja  w których określa żeglarzy mianem awanturników,  Panie Andrzeju proszę tak nie pisać ani nawet nie myśleć i proszę mieć baczenie na przyczyny tej sytuacji.  Tak jak pisał Adam nie każdy posiadał radio UKF, ja przy namiocie spędziłem z żoną i znajomymi 3 godziny od 18 do 21 i nie widziałem tam żadnej tablicy  ( może nie zauważyłem) nie usłyszałem żadnego komunikatu i nikt z żeglarzy na ten temat nie rozmawiał. Ja osobiście dowiedziałem się przez radio w ostatniej chwili, darłem na start cała naprzód, spóźniłem się zaledwie 2-3 minuty, ale za mną było jeszcze z 60 jachtów. A wystarczyło by tylko przejść się po jachtach i powiadomić osobiście.
pozdrawiam Aleksander

Andrzej (KAHIR)

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-09-26, 13:04:05 »
Witam.

I tak było robione - poza tym w instrukcji żeglugi napisano "Komunikaty Komisji Sędziowskiej".
Jeśli moje wcześniejsze słowa kogoś dotknęły , to przpraszam , bo nie taka intencja mną kierowała.
Przyspieszenie wynikało li tylko z przyczyn technicznych - błędem było przyspieszenie , a nie opóźnienie.
Warunki pogodowe były takie , a nie inne i to powodowało konieczność współnego startu.
Komisja wraz z organizatorem potrafili przyznać się do własnych błędów.
Niektórym osobom przychodzi to z trudem i dla tego użyłem ( zapewne nie na miejscu ) słowa "awanturnicy".
Po prostu myśę , że czas zakończyć te dyskusje , bo w sumie nie wnoszą one nic budującego do sprawy.
Organizator i Komisja z całej sytuacji wyciągnął już wnioski na przyszłość i zapewne poprawąi te kwestie.
Nauka nie poszła więc w las , a dalsze dywagacje są tylko dywagacjami.
Natomiast pisanie , że "wystartowałem prawidłowo , tylko statku komisji nie było na swoim miejscu " są dla mnie nie do przyjęcia.
Dlatego też przytoczyłem zapisy Instrukcji Żeglugi - po to tylko , aby dobitnie zaznaczyć , że start nie może być uznany za prawidłowy w momencie zamknięcia linii startu ( a taki komunikat poszedł w eter 2 razy ).
Jeśli w przyszłym roku będziemy z kol. Rafałem obsługiwać te regaty , to tak , jak napisałem , będziemy nagrywać start i metę.
W takim przypadku nie będzie miejsca na takie dywagacje , bo załączony filmik pokaże "czarno na białym" tak , jak było.
A co do obowiązku posiadania VHF - to chyba już sprawę tą rozstrzygniemy z organizatorem i wprowadzimy taki wymóg jako obligatoryjny.
Dla nas , jako komisji ta cała sprawa też jest bardzo przykra - obsługujemy te regaty już kolejny rok i dotychczas nie było takich kwesti. Po prostu kiedyś musiał nastąpić ten pierwszy raz i dotychczasowa formuła organizacyjna się nie sprawdziła.
Regaty się rozrosły i czas wprowadzić zmiany. Z drugiej strony co macie Panowie na celu "budując ten stos ".
Organizator i Komisja przyznali się do błędów , wyniki pozostały zmienione , a skarga w OZŻ rozpaczona.
Czy jeszcze mamy podpalić ten stos , aby spłonąć w imię ... ( tylko w imię czego i kogo ) ?
Może wspólnie znajdźmy jakieś dobre rozwiązania - oprócz tych zaproponowanych przez organizatora.
Możemy te sprawy prowadzić na dowolnym forum , tak , aby Regaty "Epifanes" naprawdę były największymi i najlepszymi regatami w Zachodniopomorskim - zapał wśród żeglarzy już jest , organizator też jest gotów włożyć w to przedsięwzięcie dużo pracy , sponsorzy też są - mamy szansę i nie zmarnujmy tej inicjatywy.
Z pozdrowieniami:
Andrzej
« Ostatnia zmiana: 2012-09-26, 13:17:22 wysłana przez Andrzej (KAHIR) »
Andrzej z Kahira

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-09-26, 15:35:18 »
To nie "stos" panie Andrzeju. Taka dyskusja na forum zawsze jest potrzebna, jeżeli ktoś ma jakieś pretensje. Zawsze lepiej na forum, niż na kei, bo przecież tutaj można wyjaśnić nieporozumienia, zgłosić uwagi czy też "posypać głowę popiołem" i wyciągnąć wnioski na przyszłość. A co do wniosków, proponuję, aby bardziej przejrzyście zaprezentować, przez regatami, zasady przyznawania pucharu za bezwzględnie najszybszy jacht regat. Przydałaby się również trzecia tabela wyników (miejsca wszystkich jachtów bez przeliczenia w poszczególnych wyścigach). W poprzednich latach brane były pod uwagę bezwzględne wyniki obu biegów. W tym ponoć odbyło się to inaczej. Przez oficjalnym ogłoszeniem wyników, wszyscy gratulowali zdobycia tego pucharu jachtowi "Nadir" - zwycięstwo Nadira, było dla wszystkich "oczywistą oczywistością". Tymczasem komisja ogłosiła zwycięstwo jachtu AMAYO. Dlaczego ? Tego do tej pory nie wiem. Dla zakończenia tematu, byłoby dobrze, aby ktoś zabrał głos w tej sprawie i wyjaśnił.