Forum JK AZS > Regatowo

Regaty Epifanes Trophy 2012 wyniki spaczone przez sedziego

(1/4) > >>

NEFERTITI:

Uczestnicząc w regatach na jachcie NEFERTITI zostałem niesłusznie zdyskwalifikowany z obu biegów podobnie jak jachty Xsante i Sagala. Obydwa biegi wystartowałem prawidłowo i obydwie mety miałem odtrąbione dlatego bardzo jestem zdziwiony z obu dyskwalifikacji. Jestem 100 % pewny że obie trasy zaliczyłem prawidłowo, kapitanowie z jachtów ASPOLETKA, PIERŚCIEŃ, HARRY, XANTE z którymi żeglowałem w obu biegach mogą potwierdzić. W każdej chwili mogę udostępnić laptopa na którym pozostał mój traking. W pierwszym biegu przypłynąłem  na metę  około 200 m przed jachtem PIERŚCIEŃ, zaś w drugim biegu PIERŚCIEŃ przypłyną około 200 metrów przedemną. Prawidłowość pierwszego startu może potwierdzić jacht HARRY, startowaliśmy obaj jako jedne z ostatnich jachtów. Prawidłowość drugiego startu może potwierdzić jacht ASPOLETKA, PIERŚCIEŃ, XANTE startowały one tuż za mną, na start wpłynąłem już na spinakerze. W obydwu biegach walczyłem z PIERŚCIENIEM na całej trasie, on zajął generalnie 4  miejsce mnie dwa razy zdyskwalifikowano, a z tego względu że miałem lepszy przelicznik od Pierścienia śmię twierdzić że zostałem pozbawiony podium. Po pierwszym i po drugim biegu wyniki nie były ogólnie dostępne, w wyniku czego złożenie protestu było niemożliwe. Po oficjalnych wynikach sędzia Pan Rafał Hołdakowski nie potrafił odpowiedzieć dlaczego jestem dwukrotnie dyskwalifikowany, dodał tylko że "trudno mu było ogarnąć tyle jachtów naraz". Sędziowanie pozostawię bez komentarza.......jednak może dobrze by było na przyszłość by wyniki po biegach były udostępniane publicznie, a jachty oznaczane numerami. Ale sama impreza fajna, miłe przyjecie w każdym z portów i fajna zabawa na wodzie.

Rafał Hołdakowski:

Korekta Wyników Regat.

Po ogłoszeniu wyników, skiperzy jachtów Neferetiti, Xsante oraz Sagala zgłosili, że Komisja Sędziowska niesłusznie zdyskwalifikowała te jednostki. Po rozpoznaniu sprawy i zapoznaniu się z przedstawionymi przez skiperów dowodami oraz ogólna zasadą rozstrzygania sytuacji wątpliwych na korzyść zawodnika Komisja uznała stanowisko skiperów jachtów Neferetiti i Xsante za zasadne i postanowiła uwzględnić ich prośbę o zadośćuczynienie. Odnośnie zarzutów jachtu Sagala to w wyniku przeprowadzonego postępowania ustalono, że jacht ten podczas startu do wyścigu II nie przekroczył lini startu przechodzac po zewnetrznej stronie bramki startowej, mijajac pławę startowa UE prawa burtą. Wiaże się to z tym, że jacht nie rozpoczął wyścigu (DNS) i w związku z powyższym jego prośba o zadośćuczynienie nie może być uwzględniona. W wyniku powyższego poniżej publikujemy skorygowane wyniki regat oraz tabele czasowe dla poszczególnych biegów. Zarówno Komisja Regatowa jak i Organizatorzy przepraszają załogi niesłusznie zdyskwalifikowanych jachtów oraz pozostałych uczestników regat.
Powstałe niedopatrzenia zwiazane z nieklasyfikowaniem jachtów Nefretiti i Xante wynikają z nieprzestrzegania przez startujących zapisu w instrukcji żeglugi mówiącym o przepłynięciu przed startem i potwierdzeniu udziału w wyścigu. Biorąc pod uwagę liczna grupę jachtów, brak wczesniejszego odnotowania startujacych jachtów na polu przedstartowym lub niezgłoszenie się przez radio powoduje niedopatrzenia. Mając na uwadze poprawę współpracy pomiedzy zawodnikami a komisją liczymy na przestrzeganie naszych prósb dotyczących czytelnego oznaczenia jachtów, meldowania się na polu przedstarowym oraz prowadzenia nasłuchu i w razie konieczności korespondencji radiowej na wyznaczonym kanale UKF, zgodnie z zapisami w instrukcji żeglugi.

Skorygowane wyniki zostaną umieszczone na stronie organizatora
Sędzia Główny
Rafał Hołdakowski

NEFERTITI:
Bardzo bym prosił sędziego o umieszczenie czasów rzeczywistych przekroczenia mety dla wszystkich jachtów, wczoraj w rozmowie telefonicznej powiedział mi  Pan że w takim razie powinienem w klasyfikacji generalnej być na 2 miejscu dziś w nowej tabeli jestem na 4...........skąd te rozbieżności w Pana wynikach????

Rafał Hołdakowski:
Umieszczone czasy sa czasami rzeczywistymi i uważam temat za zakończony. Pozdrawiam

NEFERTITI:
Po korektach Pana sędziego okazało się że zaszły kolejne zaskakujące zmiany punktowe na czołowych miejscach w pierwszym biegu i tak jacht Szaman w oficjalnych wynikach w pierwszym biegu posiadał 12 punktów po korekcie otrzymał 1 punkt, jacht Falkor oficjalnie za pierwszy bieg 13 po korekcie 5, jacht Mazurek 21 oficjalnie po korekcie 4 punkty. Rozumie że moje starty mógł Pan sędzia przegapić.........ale z jakiego powodu pojawiły się korekty punktowe dla czołowych jachtów w pierwszym biegu?  Kto posiada starą listę i porówna z nowymi wynikami sam się przekona.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej