Autor Wątek: kwr  (Przeczytany 20701 razy)

xante

• Gość
kwr
« dnia: 2012-06-24, 19:30:54 »
Witam po długiej przerwie.Chcę na wstępie podziękować Adamowi Lisieckiemu i Andrzejowi Sokołowskiemu,najlepszym mierniczym RP dot KWR, za "profesjonalizm" w pomiarach.Za takie podejście do pomiarów,jakie mieli przed i w czasie Regat Dni Morza,to ja Panom dziękuję.To co zrobiliście z KWR w tym sezonie,potwierdza wszystkie dotychczasowe domniemania o Panów profesjonalizmie.Czas już na zmiany.Albo startujecie jako zawodnicy w KWR,albo jesteście mierniczymi.Jak powiadał znany kabareciarz cyt.:coś mi tutaj śmierdzi!

Mati

• Gość
Odp: kwr
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-06-24, 22:21:37 »
Zajrzałem na stronę , żeby sprawdzić pogodę, ale po przeczytaniu postu" xante" nawet aura przestała mnie interesować. Taki wpis nic nie wnosi, nic nie wyjaśnia, obraża, jest typowy dla, niestety, naszej polskiej mentalności. Zmieszać z błotem każdego kto poświęcając swój prywatny czas  próbuje coś zdziałać dla dobra ogółu. Sami nie robimy nic , ustawiając się po wygodnej stronie krytykantów . W taki właśnie sposób zniszczona została formula IMS w naszym regionie. Każda formuła jest świetna jeżeli dzięki niej wygrywamy, jeżeli jednak mamy niekorzystny przelicznik , to oczywiście oznacza, że mierniczy oszukuje, armatorzy oszukują, formuła jest do d.... itp.. KWR na pewno nie jest udaną formułą, ale wspólnie, w gronie zainteresowanych,  można dążyć do jej udoskonalenia. Natomiast takie wpisy zniechęcą z pewnością zarówno mierniczych jak i żeglarzy. Wracajmy więc do ścigania się  w podziale na długości jachtów i wtedy będzie "sprawiedliwie".
Zastanawia mnie też czy dla pucharka za ca 35 PLN warto psuć sobie radość z żeglowania.

Rafał

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-06-25, 08:33:11 »
Ja proponuje żeby kolega z Xante  wniósł coś więcej do żeglarstwa regatowego oprucz mącenia wody kilem na regatach i mąceniu po. Serdecznie pozdrawiam

xante

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-06-25, 08:44:35 »
Do Mati,użyłeś b.mocnych słów :zmieszać z błotem itp.Trochę przesadziłeś.Do wszystkich.Mam powody sądzić,że to właśnie Panowie Sokołowski i Lisiecki psują tę zabawę.Podjęli się zadań,które ich przerosły,pogubili się.Przed sezonem wymyślili przyrząd do pomiaru zanurzenia jachtów i zaczęli pomiary nowych chętnych do KWR,chwała im za to.A.Lisiecki powiedział,że od tej chwili będzie korygował pomiar zanurzenia wszystkim pozostałym.Tylko,że zaczął to robić b.nieprofesjonalnie ,mierząc zanurzenie bez ważenia.I stąd mój poprzedni wpis.Zmierzyli wspólnie z A.Sokołowskim zanurzenie przypadkowego jachtu (nie ważąc go)i na tej podstawie  wystawili dla mnie nowe świadectwo KWR. 

janusz fraczek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-06-25, 09:15:55 »
Witam. Bardzo wiele lat temu jak nie podobała mi się zabawa z kolegami na podwórku,zabierałem zabawki i szedłem do domu.To samo radzę PANU z Xante.Będzie to na pewno z korzyścią dla Jego zdrowia jak i atmosfery wśród braci Zeglarskiej.Chyba że w/w łaknie zadymy jak żaba dżdżu,co nie raz już udowodnił.Panu Lisieckiemu życzę dużo ZDROWIA i długich lat życia. Pozdrawiam!

xante

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-06-25, 09:47:31 »
Znam takich,którzy nie mogąc się pogodzić z przegraną na znak swojej frustracji taranują inne jachty.Zmień lekarza Jasiu.

janusz fraczek

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-06-25, 10:14:28 »
Ze swojego jestem zadowolony,jest w pełni profesjonalny.

xante

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-06-25, 11:05:35 »
Zauważyłem.Pełna profeska,może będzie z Tobą lepiej jak w ubiegłym sezonie.Życzę całkowitego dojścia do równowagi psychicznej.

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-06-25, 11:32:01 »
Przypominam o zasadach jakie tu obowiązują:
Podobnie jak dotychczas, prosimy o podawanie takich danych, aby wiadomości nie były dla innych anonimowe.
Starajmy się, aby nasze forum było wolne od polityki, wulgaryzmów i personalnych pyskówek.
Posty anonimowe, dotyczące polityki, zawierające wulgaryzmy i 'argumentum ad personam' mogą być kasowane bądź edytowane.

Nowy - Stary Żeglarz

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-06-25, 12:02:19 »

Xante, xante  - poznałem cię chłopie na regatach - twoje zachowanie poniżej krytyki. sorry ale tak jest- próbowałem idąc na "Fali" Twojego zachowania zadać pytanie Adamowi na temat zanurzenia.
Adama znam od 30 lat. Szkoda mi było tego jak mu zepsułeś Regaty.
zawsze tak jest że ktoś wygrywa, ktoś przegrywa - ale najważniejsze aby bawić się dobrze i wspominać fajne chwile.
     Próbowałem Xante cię "podejść" i zobaczyć co tak naprawdę mówisz. Teraz wiem że dziwny z ciebie człowiek. Zaczynasz przegrywać z przepięknym czerwonym jachtem i mówisz pokątnie, że należy ten jacht przemierzyć bo on oszukuje. Żenada.  Zawsze możesz zgłosić protest techniczny na regatach, ( pamiętaj że Twoje zachowanie to takie zachowanie małego zawiedzionego podp.............cza. -  ale takich ludzi jak ty się omija dużym łukiem.)
              Ja też uważam że wiele jachtów ma przelicznik KWR lepszy niż ja, a są o wiele szybsze. No cóż takie życie ja pływam Hotelem i jest mi dobrze. Jak chcę się sprawdzić wsiadam na lasera albo Match Racing i pływam na takich samych jachtach jak inni.
Mam taki pomysł - na następne Regaty przywiozę Puchar "Mierniczego"  KWR - i wręczę go Adamowi - za lata zaangażowania w rozwijanie formuły KWR i za to jakim jest człowiekiem i żeglarzem.
P.S.  Tak prywatnie Adam nadejdzie taki dzień że cię prześcignę :)

Pozdrawiam Was

xante

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-06-25, 15:51:46 »
Zle podsłuchiwałeś Nowy-Stary,chyba się pomyliłeś.Nie przybijesz mi tego, cyt.:pokątnie coś mówię. Nigdy nie powiedziałem,że ktokolwiek oszukuje,czy coś w tym stylu.Z Adamem rozmawiałem w piątek wieczorem tylko na tema pomiaru mojej łódki.Z czerwonym jachtem przegrywałem i będę przegrywał jeszcze nie raz bo życia mi braknie na zdobywaniu takiego doświadczenia jakie ma jego sternik.W niedzielę po wyścigu zapytałem Adama ,czy pomierzył jachty zgodnie z obietnicą,którą dał mi dużo wcześniej.Nie zrobił tego,więc zgłosiłem  protest techniczny,o czym chyba nie podsłuchałeś.Nie tylko na czerwony jacht,ale na inne też.
      A żeby przerwać tę paplaninę,to przy najbliższej okazji przeproszę Adama za to co napisałem wcześniej.Rozmawiałem przed chwilą z pewnym znanym konstruktorem jachtów i teraz wiem,że Adam został wmanewrowany w pomiary zanurzenia przez inną osobę,która jest tzw szarą eminencją KWR.Bardzo dobrze umie liczyć i dobrać parametry konstrukcyjne jachtu pod KWR.

Nowy - Stary Żeglarz

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-06-25, 18:16:19 »
oj Xante Xante ......  nie podsłuchiwałem tylko powiedziałeś to do mnie. Przypomnij sobie z kim rozmawiałeś.
Po drugie : przekazałem moje niezadowolenie Adamowi z tego co usłyszałem od ciebie i jak pamiętam to mówiłeś to o czerwonym jachcie do Adama przy mnie. I wiesz co .... wychodzę z założenia, że nieobecni nie maja głosu i nie maja możliwości obrony więc powiedziałem im o Twoich przypuszczeniach. Przemiłe małżeństwo.
        Zastanów się czy warto, mam nadzieję że wygrasz puchar KWR, postawisz go na półce i będzie ok. A my dalej zamykając listę będziemy się świetnie bawić i piwa się napijemy i z Adamem i każdym żeglarzem - z tobą Też Xante .......  przecież jesteś żeglarzem. I proszę Xante nie siej fermentu - wygraj KWR będzie ok.

Pozdrawiam

xante

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-06-25, 19:33:07 »
Coś się tobie N-S pomyliło.Pisz prawdę i nie dodawaj nic od siebie.Po co wplątujesz w to załogę czerwonego?Oni nic tu nie zawinili.Do nich nic nie miałem tylko do  mierniczych ,że nie pomierzyli i nic takiego,że ktoś kogoś oszukuje.W przeszłości przyjmował pomiar zanurzenia na zasadzie zapytania:ile masz  i otrzymywał dane od właściciela.Czy to czerwony,czy inny podawał zanurzenie na podstawie danych z wpisów gdzieś tam znalezionych na jachcie.Tak też było i ze mną.Nie miałem żadnych danych więc Adam przyjął zanurzenie z Echo-2,który miał już współczynnik KWR. Cały czas chodzi o konsekwencję w pomiarach zanurzenia.Albo mierniczy mierzy od nowa wszystkie jachty dotychczas pomierzone albo zostawia tak jak jest,a nie tylko te które sobie wylosuje.Dlatego ten wątek.A o puchar sezonu nie musisz się martwić,zdobędzie go ponownie Orson.

Nowy - Stary Żeglarz

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-06-25, 20:30:05 »
Xante Hmmmmmm. Akurat prawdę piszę ale przyznać Tobie muszę że zapomniałem o Orsonie - tu chyba coś naprawdę nie gra.

xante

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 2012-06-26, 07:32:14 »
Cieszę się,że w końcu "zatrybiłeś" skąd ten wątek.Nie stawiam tutaj zarzutów żeglarzom uczestniczących w tej formule,co sugerujesz.Wiemy,że KWR jest niedoskonały i tak będzie,ale wspólnie można wypracować zasady,które chociaż trochę ją poprawią.
   Pamiętam podział jachtów na grupy tzw długościowe w 2008.Była II gr od 6.81 do 8.00,w której wygrywał "Czardasz" i co się stało z podziałem w 2009?Czy brać żeglarska zdecydowała o nowym podziale,nie ,jeden z najbardziej zainteresowanych zmienił to na 6.51 do 7.70 i wysadził "Czardasza"( dł. 7.71) do III gr.To był majstersztyk kamuflażu.