Autor Wątek: Wodne zakatki na Jeziorze Dábie  (Przeczytany 1648 razy)

Mariusz

• Newbie
  • *
Wodne zakatki na Jeziorze Dábie
« dnia: 2012-03-14, 21:22:01 »
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,11324220,Powstana_wodne_zakatki_na_jeziorze_Dabie.html,
Przeczytaøem taki artykol w gazecie,jestem ciekawy co zeglarze o tym sádzá.

Zb.Andruszkiewicz

• Gość
Odp: Wodne zakatki na Jeziorze Dábie
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-03-15, 23:05:18 »
Jako autor projektu "Zakątków"protestuję przeciw zamieszczaniu wizualizacji nie mojego autorstwa przedstawionej  przez gazetę.
Trudno dyskutować o czymś co jest obrazkiem bez kontekstu miejsca czy innych uwarunkowań przyrodniczo- przestrzennych.
W najbliższym czasie postaramy się zaprezętować  na naszej stronie koncepcje architektoniczne "zakątków",które poddane są dalszemu procedowaniu przez Urząd Miasta.
Z poważaniem
Zbyszek Andruszkiewicz   

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-03-16, 06:38:12 »
Widocznie chcieli coś napisać a nie mieli obrazków i ktoś im wymalował od ręki. Zbychu czekamy na twoje wizualizacje.

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-03-16, 11:45:09 »
Te zakątki są ok. W ubiegłym sezonie zaliczyłem taki w Gąsierzynie. Podobało mi się. Wprawdzie to nie nasze kochane jeziorko, ale wyobrażam sobie co to będzie. Martwi mnie natomiast zamiar zasypania zatoki Łęka a potem Gać. Powraca stary, moim zdaniem, nieszczęsny pomysł. Mnóstwo urobku potrzebują Ostrów Grabowski i Półwysep Katowicki. One mają być zagospodarowane, co wymaga podniesienia poziomu terenu. Jeśli ten urobek jest czysty (jak się zapewnia), to niech będzie tam deponowany, nie w jeziorze. "Ptasi" argument jest dla mnie zasłoną. Ptaki poradzą sobie wspaniale, tak jak radziły sobie do tej pory.
Uważam, że pilnym się staje koszenie wodorostów w jeziorze. Na to powinny znaleźć się pieniądze. Jeziorko nam zarasta. Z tym trzeba coś zrobić i jest to chyba pilniejsze nawet od zakątków. Takie jest moje zdanie.