Autor Wątek: Aktualizacja Forum  (Przeczytany 1462 razy)

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
Aktualizacja Forum
« dnia: 2012-02-12, 12:06:08 »
Wykonałem właśnie aktualizację oprogramowania naszego forum. Było już bardzo potrzebne. Od czasu instalacji wprowadzono setki poprawek, również tych dotyczących bezpieczeństwa.
  Takie aktualizacje czasem przynoszą też negatywne skutki i tak się też stało u nas. Zniknęły np. poprawki, które zrobiłem samodzielnie w kodzie (np. obsługa statusu Gadu-Gadu w profilu użytkownika). Z czasem mam nadzieję, to wszystko wróci.

Być może dzisiaj uda mi się wykonać również aktualizację oprogramowania głównej strony klubowej, która też wymaga poprawek związanych z bezpieczeństwem, a chyba nie chcemy skończyć tak jak premier.

Romek K

• Newbie
  • *
Odp: Aktualizacja Forum
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-02-12, 16:50:01 »
Seweryn,zawału dostane przez ciebie! :)

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
Odp: Aktualizacja Forum
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-02-13, 16:16:28 »
Dla uspokojenia dodam, że wszystkie aktualizacje poprzedzane są tworzeniem kopii zapasowych zarówno plików jak i baz danych, więc teoretycznie zawsze możemy wrócić do stanu wyjściowego.

Rdzeń jak i wszystkie moduły (a na naszej stronie jest ich wyjątkowo dużo) Drupala napędzającego główną stronę klubową zostały wczoraj - mam nadzieję pomyślnie, bo tego tak od razu nie widać - zaktualizowane. Zostaje jeszcze śmierdząca sprawa naszej galerii chodzącej na silniku Gallery 3, który to miał powtórzyć sukces Gallery 2, ale jednak nie powtórzył i jego rozwój ślimaczy się niemiłosiernie. Nie ma jednak co narzekać, w końcu ktoś pisze to w czasie wolnym i oddaje nam za darmo.