Autor Wątek: Kulfon II  (Przeczytany 9673 razy)

Ania (Druzgotek)

• Full Member
Kulfon II
« dnia: 2011-12-20, 14:00:59 »
Kiedy my przygotowujemy się intensywnie do Świąt Bożego Narodzenia, nasz klubowy kolega Włodek Byliński ( Kulfon II) płynie  z Wysp Kanaryjskich ( Fuerteventura)  na Karaiby. Bez rozgłosu, bez sponsorów wyruszył w lipcu i  samotnie przebył trasę ze Szczecina
na Kanary, a po krótkiej przerwie kontynuuje rejs z córką.
Zapraszam do podglądania tego rejsu pod adresem
 http://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=0sb2lFiyC0Wx8yh0zKSLJIyO58Khd78zd

Warto dodać, że w ubiegłym roku Włodek samotnie opłynął Europę ( też na Kulfonie II) i na pewno należy go zaliczyć do grona największych żeglarzy samotników w Polsce.
Przyjaciół Włodka proszę o uzupełnianie informacji na temat jego rejsów.
Pozdrawiam
Ania

Krzysiek Sawicki

• Gość
Odp: Kulfon II
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-12-21, 00:57:02 »
Witam,
przebywam obecnie na Teneryfie. Bede tutaj, az do lutego. Czy Wlodek wyruszyl juz z Kanarow?

Tadeusz Jesionek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-12-21, 11:16:41 »
O ile wiem to Włodek po regatach Przyjażni złożył deklarację do Klubu Samotnych Żeglarzy ale do tej pory nikt jej nie razpatrzył o czym rozmawiałem ze Zbyszkiem Andruszkiewiczem wiele miesięcy temu-być może nie reprezentuje on właściwych wartości jako człowiek i obywatel bo żeglarzem jest wspaniałym

Piotr Stelmarczyk SUM

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-12-21, 21:17:41 »
Witam
Rozmawiałem na ten temat z Komandorem Klubu Żeglarzy Samotników kpt. Januszem Charkiewiczem. Do KŻS nie wpłynęła deklaracja Włodzimierza Bylińskiego. Tak, że nie ma sprawy członkostwa KŻS naszego znakomitego Kolegi. Ale ta sprawa jest łatwa do załatwienia - deklaracja do kpt. Janusza Charkiewicza wraz z udokumentowaniem stażu w żegludze samotnej i na pewno zostanie rozpatrzona na najbliższym spotkaniu żeglarzy KŻS. Wspaniale, że tak zacne grono znakomitych żeglarzy stale nam się zwiększa. Szczegóły dotyczące wstąpienia do KŻS na www.portalzeglarski.com Pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk

Gabrysia (Ninon)

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-01-10, 08:19:58 »
Włodek z córką Gosią dopłynął już do Barbados - myślę, że zajrzy na forum. Ślijcie pozdrowienia :) :D ;)

Romek K

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-01-10, 10:13:17 »
To jest w żeglarskim raju! Pozdrowienia.Romek

Gabrysia (Ninon)

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-04-20, 09:50:26 »
Włodek już wyruszył w drogę powrotną(do JK AZS :)). Znowu można śledzić Jego rejs...

Ania Kaźmierczak

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-05-07, 15:23:55 »
Jak donosi Andrzej Armiński :
"minionej nocy "Kulfon II" dryfował na NE w ciężkim sztormie 700 mil na zachód od Azorów. Pierwszy z rodziny niżów już przeszedł, ale to nie koniec trudnych dni na środku Atlantyku dla samotnego żeglarza Włodzimierza Bylińskiego i jego Cartera. Najgorsza pogoda prognozowana jest na 6 i 7 maja. Trzymajmy kciuki! "http://gplus.to/MyYachtTracking.

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-05-09, 22:15:18 »
Włodek jest już na Azorach, na wyspie Faial,  w dużej marinie w miejscowości Horta. Mam nadzieję, że postanowi trochę odpocząć po tylu dniach samotnej żeglugi.

Gabrysia (Ninon)

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-05-10, 00:17:03 »
Rozmawialiśmy z Włodkiem, przeczeka  zmianę kierunku wiatru(czeka na wiadomości od p.A. Armińskiego - i tu ukłony). Jest zaprowiantowany, zatankowany, pełen optymizmu i zero zmęczenia :). Nie może doczekać  się kiedy rzuci cumy na kei w JK AZS. Pozdrawia.

Gabrysia (Ninon)

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-05-30, 15:34:35 »
Włodek ze Staszkiem  :) na pokładzie wyruszył z Le Havre

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: 2012-05-31, 15:02:44 »
Znaczy trzeba już rozpalać grila...

Gabrysia (Ninon)

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 2012-05-31, 17:43:47 »
Grill obowiązkowo i coś ;) do niego...

Gabrysia (Ninon)

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 2012-06-01, 23:49:52 »
Norek,
 zapomniałam dodać, że obecność obowiązkowa. Pod baobabem oczywiście :D -  klubowicze przybywajcie. I znowu będzie fajnie :), a na razie miejcie fajnie jak mawia Marek ;).