Forum JK AZS > Informacje

Człowiek - licznik

(1/5) > >>

darth vader:
hmmm. obiło mi się o uszy po pierwszym slipowaniu, że Pan Krochmal ma zamiar ze stoperem sprawdzac sprawnośc właścicieli łódek w ich wyciąganiu. Pomyślałem, że to by podeszło pod szczyt wszystkiego...
przed chwilą wszedłem do galerii klubowej by obejrzec zmagania kolegów z jachtami i mój wzrok przykuł Pan wice z notesem i stoperem. Jaki to ma cel i  czy to nie jest śmieszne ?
Pozdrawiam

Marek "Kiwi":
Dla mnie wcale smieszne nie jest. Tam gdzie trzymam lodke wynajelismy dzwig na godziny, wyciagnelismy kilkanascie jachtow( z polozeniem paru masztow) Oparacja trwala bardzo szybko bo lodki byly odpowiednio przygotowane, byly 2 kol pasow, wszyscy pomagali sobie wzajemnie i w rezultacie wyszlo po 35 ( trzydziesci piec)
zlotych za lodke.

Norbert (Sniga):
Nie rozumiem dlaczego ci co są dobrze zorganizowani mają ponosić koszty za tych co są całkowicie nie przygotowani do slipowania. Jeżeli ktoś lubi dłużej powisieć na pasach to ma znakomitą okazję ale na własny koszt.
Koledze Vaderowi widocznie odpowiada komunistyczna "urawniłowka"

Marek RoEs:
Ja też uważam, że armatorzy małych łódek, którzy zajmują dźwigowi mniej czasu, nie powinni płacić za armatorów dużych jachtów. Kto ma duży statek ten ponosi większe koszty. Za wszystko. Wyceńmy minutę pracy dźwigu i płaćmy za czas jego zatrudnienia przy swojej łódce. I tak, według mnie, jest sprawiedliwie.

darth vader:
zgodzę się z tym wszystkim. a może lepszym rozwiązaniem byłoby takie rozstawienie i rozplanowanie, że jeden dźwig operuje duże jachty i wiadomo za inną stawkę a drugi mniejsze, które wiadomo mniej czasu zajmują. a co do armatorów, którzy są nieprzygotowani to myślę, że tak było jest i będzie bo tego się nie uniknie. zagaiłem na ten temat bo wydało mi się to dosyc dziwne.
a z drugiej strony tam gdzie jest nadmierny pośpiech może dojśc nie daj Boże do wypadku. ja wychodzę z założenia, że lepiej robic coś odrobinę wolniej ale dokładniej. 2 minuty więcej jak ktoś będzie wyciągał łódkę to chyba nie jest to aż tak dużo.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej