Autor Wątek: Człowiek - licznik  (Przeczytany 20409 razy)

darth vader

• Newbie
  • *
Człowiek - licznik
« dnia: 2011-11-06, 09:45:49 »
hmmm. obiło mi się o uszy po pierwszym slipowaniu, że Pan Krochmal ma zamiar ze stoperem sprawdzac sprawnośc właścicieli łódek w ich wyciąganiu. Pomyślałem, że to by podeszło pod szczyt wszystkiego...
przed chwilą wszedłem do galerii klubowej by obejrzec zmagania kolegów z jachtami i mój wzrok przykuł Pan wice z notesem i stoperem. Jaki to ma cel i  czy to nie jest śmieszne ?
Pozdrawiam

Marek "Kiwi"

• Gość
Odp: Człowiek - licznik
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-11-06, 10:42:37 »
Dla mnie wcale smieszne nie jest. Tam gdzie trzymam lodke wynajelismy dzwig na godziny, wyciagnelismy kilkanascie jachtow( z polozeniem paru masztow) Oparacja trwala bardzo szybko bo lodki byly odpowiednio przygotowane, byly 2 kol pasow, wszyscy pomagali sobie wzajemnie i w rezultacie wyszlo po 35 ( trzydziesci piec)
zlotych za lodke.

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-11-06, 16:22:44 »
Nie rozumiem dlaczego ci co są dobrze zorganizowani mają ponosić koszty za tych co są całkowicie nie przygotowani do slipowania. Jeżeli ktoś lubi dłużej powisieć na pasach to ma znakomitą okazję ale na własny koszt.
Koledze Vaderowi widocznie odpowiada komunistyczna "urawniłowka"
« Ostatnia zmiana: 2011-11-06, 18:52:54 wysłana przez Norbert (Sniga) »

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-11-06, 17:01:44 »
Ja też uważam, że armatorzy małych łódek, którzy zajmują dźwigowi mniej czasu, nie powinni płacić za armatorów dużych jachtów. Kto ma duży statek ten ponosi większe koszty. Za wszystko. Wyceńmy minutę pracy dźwigu i płaćmy za czas jego zatrudnienia przy swojej łódce. I tak, według mnie, jest sprawiedliwie.
« Ostatnia zmiana: 2011-11-06, 18:52:36 wysłana przez Norbert (Sniga) »

darth vader

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-11-07, 09:31:57 »
zgodzę się z tym wszystkim. a może lepszym rozwiązaniem byłoby takie rozstawienie i rozplanowanie, że jeden dźwig operuje duże jachty i wiadomo za inną stawkę a drugi mniejsze, które wiadomo mniej czasu zajmują. a co do armatorów, którzy są nieprzygotowani to myślę, że tak było jest i będzie bo tego się nie uniknie. zagaiłem na ten temat bo wydało mi się to dosyc dziwne.
a z drugiej strony tam gdzie jest nadmierny pośpiech może dojśc nie daj Boże do wypadku. ja wychodzę z założenia, że lepiej robic coś odrobinę wolniej ale dokładniej. 2 minuty więcej jak ktoś będzie wyciągał łódkę to chyba nie jest to aż tak dużo.

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-11-07, 15:55:13 »
zgodzę się z tym wszystkim. a może lepszym rozwiązaniem byłoby takie rozstawienie i rozplanowanie, że jeden dźwig operuje duże jachty i wiadomo za inną stawkę a drugi mniejsze, które wiadomo mniej czasu zajmują.

To może przyjdź na keję i zaproponuj konkretne rozstawienie oraz rozplanowanie. Jak podzielisz jachty na dwie grupy, jak rozstawisz sanie, jak zaplanujesz kolejność? Każdorazowe przestawienie dźwigu to sporo minut i jeszcze więcej złotówek.

a z drugiej strony tam gdzie jest nadmierny pośpiech może dojśc nie daj Boże do wypadku. ja wychodzę z założenia, że lepiej robic coś odrobinę wolniej ale dokładniej. 2 minuty więcej jak ktoś będzie wyciągał łódkę to chyba nie jest to aż tak dużo.

Różnice (w obrębie danego dźwigu) są liczone raczej w kwadransach, aniżeli minutach.
Rozliczanie wg czasu to z jednej strony dbałość o to, żeby każdy płacił za siebie, z drugiej, żeby w miarę możliwości sprawnie te prace szły, a z trzeciej - to także możliwość swobodniejszego operowania czasem dla tych, którzy chcą poświęcać więcej czasu na swój jacht, właśnie dlatego, że każdy zapłaci za siebie.

darth vader

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-11-07, 18:58:12 »
to tylko moja propozycja. a i tak rozplanowanie robią kompetentne osoby czyli pan Kiszka i Gołąb. aczkolwiek słyszałem od paru osób o nieprzemyślanym wyciąganiu łódek. mam na myśli ludzi z Żaka, którzy mi mówili o tym, że mimo iż Żak i Gaudeamus stoją pod jedną wiatą i Gaudeamus wychodził w drugim terminie to ktoś kazał im wyciągac Żaka w pierwszym terminie mimo, że chcieli płynąc na niedźwiedzie. trochę bez sensu skoro dwa jachty stoją pod jednym dachem i nikogo nie blokują to czemu jeden musi byc wcześniej wyciągnięty.

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-11-08, 16:49:36 »
Wygląda na to,że koniecznie chcesz znaleźć dziurę w całym. Przy takiej ilości jachtów jaką mamy obecnie, nie da rady wszystkich wyciągnąć w ciągu jednego dnia i jakąś zasadę trzeba było przyjąć. Na "niedźwiedzie mięso" można było popłynąć na "Gaudeamusie" lub "Starym", a z tego co wiem to Maciek bardzo chciał wyskoczyć chociażby na Zalew.

darth vader

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-11-08, 18:00:41 »
ja nie szukam dziury w całym tylko wyrażam swoją opinię. po prostu piszę to co wydaje mi się kontrowersyjne. a to, że wolę rozwiązac jakieś nurtujące mnie sprawy na forum to chyba dobrze, bo nie gadam pod nosem tylko otwarcie i dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienia. po to chyba powstało to forum. żeby rozmawiac o nurtujących nas sprawach

Zygzak

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-11-08, 20:03:41 »
Moja dociekliwosc dotyczy " czasu niczyjego" czyli minut zuzytych przez dzwig na "przezbrojenie sie".Akurat tak sie zlozylo,ze po wyciagnieciu duzej lodki nastepna mniejsza miala byc odstawiona w kat.Ale aby tam siegnac trzeba bylo przezbroic dziwig.Ewidentna wpadka logistyczna...Kto zplaci za ten czas?

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-11-09, 08:16:44 »
Plan rozstawienia jachtów jest odpowiednio wcześniej wywieszony. Lżejsze łódki zawsze są ustawiane po kątach. Jeżeli ktoś zaniedbał odpowiedni czas wyciągania to jego wina a nie logistyki i musi się liczyć, że będą kłopoty z ustawianiem. Założenie, mniejszy dźwig do mniejszych łodzi jest błędne. Z fizyki wiadomo, że im większe wychylenie ramienia tym coraz mniejszy udźwig. Mały dźwig tak daleko nawet tych lekkich jachtów nie ustawi. Slipowanie w klubie odbywa się od sześćdziesięciu paru lat i jest to bardzo złożona operacja wymagająca dużej dyscypliny właścicieli. Jeżeli ktoś ma problemy albo robi to pierwszy raz zawsze może liczyć na poradę i pomoc. Samo przygotowanie planu nawet w oparciu o doświadczenia z poprzednich sezonów trwa kilka godzin. Jachtów przybywa, są coraz większe i układankę trzeba zaczynać od nowa.

Zygzak

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-11-09, 10:26:26 »
Drugie slipowanie to bylo okolo 11-14 jachtow "duzych" i 6 maluchow.Logistycznie powinno byc do ogarniecia,ale jednak nie wyszlo... a ja dalej pytam kto zaplaci za zmarnowane minuty dzwigu?Mysle ze po tych wieloletnich doswiadczeniach jakis system rozliczenia jest.Wiec dopytuje sie : jaki?

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-11-09, 14:27:17 »
Nie wiem czy kolega ZYGZAK jest członkiem klubu bo tak strzela z ukrycia.  Odnośnie rozliczenia można zgłaszać się osobiście do biura klubu. Jeżeli kolega jest mistrzem logistyki to zapraszam do współpracy ale z konkretnymi propozycjami a nie marudzeniem.
Za zmarnowane minuty płaci ten kto je zmarnował co jest łatwe do ustalenia.

darth vader

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-11-10, 21:34:05 »
w tym przypadku nawalił ten kto doprowadził do tego że trzeba tak daleko odstawiac jacht że dźwig nie sięga. skoro w klubie takie logistyczne rozpracowanie trwa kilka godzin to chyba łatwo jedząc paluszki pomyślec że może nie sięgnąc. nie właściciel jachtu winien temu ani klub tylko Ci którzy to opracowywali i oni powinni ponieśc koszta

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-11-10, 23:16:30 »
Drogie dziecko może zamiast pisać takie głupoty weź wiaderko i idź do piaskownicy pobawić się. Masz bardzo płytką wyobraźnię albo naturę strachliwego podżegacza. Potrafisz tylko warczeć z ukrycia. Dla mnie to postawa zwykłego bezkręgowca. Jak masz takie złe zdanie o naszym klubie to co tu jeszcze robisz?