Autor Wątek: Zaginiony pies  (Przeczytany 3499 razy)

Mariusz

• Newbie
  • *
Zaginiony pies
« dnia: 2011-05-16, 11:01:35 »
Od dwóch tygodni na wyspie Babina {j.Dąbskie kanał barkowy} błąka się pies. Pies ma obrożę . Dokarmia go rybak ale nie może go złapać. W majówkę przy pomoście nabieżnika Babina cumował jacht. Nie wiadomo czy psa porzucono czy zaginął właścicielowi.Może ktoś z kolegów ze Szczecina coś wie w temacie?

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: Zaginiony pies
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-05-16, 13:44:57 »
Myślę, że byłoby dobrze zrobić psu jakieś zdjęcie, albo chociaż go trochę opisać i dać tę informację na inne fora, newsy itp.

Mariusz m/y MIO

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-05-16, 18:55:28 »
Mój kolega zamieścił informacje na innym portalu , a ja wkleiłem ją  na Waszym forum, wiedząc ,że żeglarze cumują w w/w miejscu,tak więc stałem sie tylko pośrednikiem informacji o psiaku który czeka na właściciela.

mareks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-05-22, 21:29:30 »
W dniu dzisiejszym cumowaliśmy w opisywanym miejscu- pomost światła sektorowego na Wyspie Mewiej (N53 30.952 E14 38.289).
Pies faktycznie jest, jest wygłodniały, nieufny. Naszą łódź, podpływającą obserwował z pomostu, a później choć nieufny trzymał sie w pobliżu. Zwierzak dostał do jedzenia to co mieliśmy ze sobą; zjadł w trybie szybkim/natychmiastowym.   
Zabranie psa na łódź i przywiezienie na stały ląd jest trudne- zwierzę jest duże i zachowuje dystans (mam wrażenie, że kuleje na tylną łapę). Jutro zadzwonimy do TOZ'u i poinformujmy o sytuacji. Nie wiem czy to zmieni położenie zwierzaka, ale nie mamy innego pomysłu. 

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-05-22, 22:11:58 »
Pokażę psa na pl.regionalne.szczecin i na forum gazety.

Agnieszka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-05-26, 14:13:03 »
Proszę zawiadomić koniecznie TOZ lub schronisko - z tego co wiem podobna sytuacja miała już miejsce i psa udało się odłowić (też nie pozwalał się do siebie zbliżyć) po czym po chipie udało się znaleźć jego właściciela i oddać całego i bezpiecznego. :)

Miki

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-05-27, 10:38:10 »
Tym razem toz nie popisał się mało tego to zniweczyli pracę czlowieka który poświęcił się aby psiaka oswoić
Nie zawsze spektakularne akcje są dobre a napewno nie wobec wystraszonych zwierząt pogłebiając tylko stres.

Agnieszka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-05-27, 13:16:51 »
A co się stało? Psa nie udało się złapać czy toz odmówił interwencji? (chociaż nie słyszałam, żeby tak się stało wcześniej).

mareks

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-05-27, 13:31:00 »
TOZ został powiadomiony już wcześniej i ......... spróbował 'przejąć' psa.