Autor Wątek: Strona, forum - techniczne i nie tylko - propozycje, uwagi, pytania...  (Przeczytany 35290 razy)

Marek RoEs

• Sr. Member
Odp: Strona
« Odpowiedź #30 dnia: 2010-01-15, 10:49:01 »
Dziękuję bardzo. Teraz po naukach Dominiki wszystkie moje wątpliwości poszły precz. ;D
Nowa strona naprawdę nabiera niezwykłego blasku. Dopiero teraz widać ile było do zrobienia. A przecież nie z wszystkiego zdaję sobie sprawę jako laik.
I jeszcze raz przepraszam. Sam nie wiedziałem, że taki ze mnie maruda. Obiecuję poprawę. ;D
Chciałbym choć w małej części umieć tyle co Wy, Mistrzowie!

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #31 dnia: 2010-01-15, 10:57:14 »
Marudź, Mareczku, marudź do woli!  :D
Marudzenie jest konstruktywne, coś możemy dzięki temu ulepszyć, no i jest okazja, żeby się każdy czegoś nowego nauczył.
Bo cała ta akcja ze stroną, forum i galerią to i dla mnie nowe umiejętności, więc wyznaję nieskromnie, że jestem i z siebie dumna.  8)

Wiesia (Happy 20)

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 2010-01-24, 16:00:51 »
Dominiko!  My Kobietki  klubowe , jestesmy Dumne że mamy taką Dominikę.Jesteś Rodzynkiem (jedna ) ,a 2-ch panów którzy opiekują się naszą stronką.Dziękujemy Ci za wszystko co robisz dla Nas Klubowiczów .

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #33 dnia: 2010-01-30, 08:11:31 »
Witojcie!
Dopiero dzisiaj odkryłem na naszej stronie kalendarz (link more w ramce wydarzenia). Jest świetny! Gratulacje dla twórców. Bardzo mi się podoba. Zwracam na niego uwagę Kochanych Klubowiczów, bo zapewne są jeszcze Ludzie, którzy nie kliknęli w more.
Jest konflikt terminów. 26-go czerwca będzie kolejny Koncert Na Wodzie. W tym dniu są jakieś regaty. Mi (teraz jest w modzie mówić: mojej osobie), oczywiście, żadne regaty nie przeszkodzą uczestniczyć w Koncercie!
Do zobaczenia wieczorem!
Miejcie fajnie!
« Ostatnia zmiana: 2010-01-30, 08:15:13 wysłana przez Marek RoEs »

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #34 dnia: 2010-01-30, 09:52:18 »
"More" działa sensownie dopiero od paru dni, więc mam nadzieję, że dawniej nikt tam nie zaglądał... :)
No i dopingujesz mnie tym postem do wklepywania reszty regat itp. A myślałam, że mam jeszcze czas... ;)

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #35 dnia: 2010-01-30, 10:07:58 »
Przepraszam. Myślę, że skoro jest kalendarz okręgu to nie masz obowiązku wklepywania na cały rok z góry. Jeszcze raz przepraszam za stres. 8)

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #36 dnia: 2010-01-30, 10:57:28 »
I tak miałam taki zamiar. Jeno mnie pogoniłeś. :)
Najgorsze, że to "projekt" i już co najmniej raz się zmienił. 

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #37 dnia: 2010-01-30, 11:06:41 »
Pokornie proszę o wybaczenie. Obiecuję, że następnym razem napiszę na PW. Teraz napisałem na forum, bo myślałem, żeby rozpowszechnić wśród Kochanych Klubowiczów to dzieło. Okazało się, jak zawsze, że nie w porę. Taki już mój los! ::)

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #38 dnia: 2010-01-30, 11:12:42 »
Mam nadzieję, że żartujesz. Najfajniejsze w tej mojej "robocie" jest to, że chcę, a nie muszę.
A taki wypełniony kalendarz przybliża perspektywy kuszące czyli sezon za pasem...  ;D

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #39 dnia: 2010-02-06, 21:09:05 »
Do naszych Adminów Kochanych!
Jest taka propozycja (omówiona z "aktywem"), żeby likwidować stare, nieaktualne wątki. Na przykład taki okolicznościowy w sprawie życzeń dla babć i dziadków. Dwa tygodnie po ostatnim wpisie, kiedy wiadomo raczej, że nikt tego tematu już nie pociągnie, wątek byłby zlikwidowany. Myślę, że to uczyniłoby nasze forum bardziej przejrzystym.   
« Ostatnia zmiana: 2010-02-06, 21:39:24 wysłana przez Marek RoEs »

Danka (Marion)

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: 2010-02-06, 21:55:46 »
jestem za

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #41 dnia: 2010-02-06, 22:54:06 »
Jest taka propozycja (omówiona z "aktywem"), żeby likwidować stare, nieaktualne wątki.
[...]
Myślę, że to uczyniłoby nasze forum bardziej przejrzystym.

Czy chodzi o to, żeby na głównej stronie forum było wyświetlanych mniej wątków? Jeśli tak, to można to zrobić w inny sposób. Obecnie na pierwszej stronie wyświetlanych jest 20 najnowszych wątków. Jeśli pojawia się nowy, to najstarszy znika i przechodzi na stronę drugą. Jeśli 20 to za dużo, to można to sobie indywidualnie zmienić. Zainteresowani proszeni są o kontakt ze mną, powiem, jak to sobie ustawić (wystarczy 5 kliknięć, nawet nie trzeba nic pisać).

Moim skromnym zdaniem, usuwanie starych wątków nie jest dobrym pomysłem. Dla tych, którzy śledzą forum na bieżąco, wydają się one nieatrakcyjne, ale np. dla ludzi nowych mogą być źródłem ciekawych informacji lub przedniej rozrywki. Forum ma całkiem dobrą wyszukiwarkę i bez trudu można przenieść się w czasie, poszukując jakiegoś hasła. Założę się, że i najwytrwalsi forumowicze czasem będą wracać do dawnych wątków, żeby przypomnieć sobie jak to było - co było dla nas ważne, czym żyliśmy. Na tym forum utrwala się mikrohistoria, nie zamazujmy jej. Wielkie polityczne bzdety opisują gazety, nasze ważne sprawy są utrwalane na forum i na stronie.

Wydaje mi się też, że niektórym byłoby przykro gdybyśmy skasowali ich posty. Nie byłoby też juniorów, nie mówiąc już o wyższych stopniach, bo każdy miałby tylko swoje posty z np. ostatniego tygodnia.

Marek RoEs

• Sr. Member
Argumenty za utrzymaniem obecnej formy forum są mocne. Intencją inicjatorów akcji było uczynienie forum przejrzystym. Próbnie użyłem wyszukiwarki, po raz pierwszy zresztą. Rzeczywiście jest dobra. Wyszukuje zwroty, wyrazy użyte we wpisach. Korzystanie z niej ułatwi chodzenie po wątkach, gdy ich będzie dużo.
Mnie przekonałeś.

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
Cieszę się bardzo Marku, że mogłem Cię przekonać i jednocześnie czekam na dalsze sugestie ulepszeń. Przyglądałem się wczoraj jeszcze parę razy liście wątków, próbując znaleźć coś do zoptymalizowania i wg. mnie trudno się do czegoś przyczepić. Ale ja jestem przyzwyczajony do takiej formy, bo większość forów tak wygląda, więc zapewne nie widzę tego tak, jak wielu członków klubu.

Czy ktoś chce sobie zmniejszyć ilość wyświetlanych jednocześnie wątków?

Wiesia (Happy 20)

• Newbie
  • *
Sewerynie i Dominiko, już dawno jest po dniu Babci i Dziadka, można to skasować?
« Ostatnia zmiana: 2010-02-12, 19:41:07 wysłana przez Dominika (Oberon) »