Autor Wątek: Strona, forum - techniczne i nie tylko - propozycje, uwagi, pytania...  (Przeczytany 35169 razy)

Marek RoEs

• Sr. Member
Odp: Strona
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-01-12, 09:41:23 »
Dzięki. W międzyczasie wyczaiłem ten powrót. Jeszcze jedna sprawa. Podstrona "Zarząd" jest tymczasowa zapewne, bo zupełnie szatą graficzną nie pasuje do pozostałych. I też nie ma powrotu, bądź nawigacji do innych podstron z menu głównego.

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-01-12, 09:57:03 »
Seweryn zapomniał zmienić link na górnym menu ale w pionowym jest OK

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-01-12, 15:58:02 »
Teraz ja po marudzę...przydał by się tłusty druk na hasłach wydarzenia....

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-01-13, 16:38:54 »
Teraz ja po marudzę...przydał by się tłusty druk na hasłach wydarzenia....

Nasz nowy klubowy kolega Przemek (Żak) jest zawodowym webmasterem i mimo, że nie miał żadnych materiałów źródłowych przygotował gotowy zestaw stylów poprawiających klarowności ramki "wydarzenia". Style zostały podłączone i efekty można od 10 minut oglądać na stronie.

Mam też od niego elegancką ramkę z żaglami do głosowania. Niedługo postaram się gdzieś ją wcisnąć.

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-01-14, 09:52:38 »
Niecierpliwie czekamy na żagielek  :)

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-01-14, 11:18:43 »
Doczekaliśmy się.
Ja musiałam użyć Ctrl+F5, żeby żagielek się pokazał w całej okazałości.  :)

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #21 dnia: 2010-01-14, 11:20:00 »
 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: 2010-01-14, 13:25:51 »
Co jakiś czas zaglądam na stronę, bo to mój ulubiony przerywnik w pracy. Wasza pracowitość przy jej budowie jest niesamowita.
Po rankingu widać, że wiele osób podgląda wasze zmagania. Co prawda żegluga ciągle na pierwszym miejscu, ale to przecież nie jest
strona żeglarska. Poza tym umówili się żeby podciągnąć Baranowskiego, ale co tam, nudzą się chłopy na tych swoich barkach, więc niech klikają. Kuliński zdziwiony, bo mimo, że wycofał się z rankingu to nadal w nim widnieje i przybywa mu głosów. Nie wiem czy jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie.

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #23 dnia: 2010-01-14, 16:02:57 »
Jest. Ranking zalicza głos również wtedy gdy otworzy się stronę z listy rankingowej. Nasza pozycja w rankingu jest przewspaniała. Inni nam zazdroszczą i stąd ich różne wybiegi. Nasza nowa strona nabiera blasku. Tylko się cieszyć. Mam taką jedną uwagę. Moim skromnym zdaniem lepiej i wygodniej by było gdyby pasek menu głównego był widoczny na każdej podstronie. Byłaby wtedy możliwa nawigacja bezpośrednio na dowolną podstronę beż przechodzenia przez stronę startową. Dominiko i Sewerynie! Jesteście niezwykli! Olbrzymia robota wykonywana w tak zawrotnym tempie. Godne to podziwu. Zaprawdę!

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: 2010-01-14, 17:35:43 »
Przecież menu jest widoczne za wyjątkiem odwołań do starej strony czyli archiwów pobieranych z innego adresu. To taka mała niedogodność ale przepisywanie wszystkiego to trochę dużo roboty.
Hej  :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #25 dnia: 2010-01-14, 17:45:37 »
Ja wiem, że jestem maruda. Ale skoro to są testy to staram się patrzeć pod tym kątem. W "Forum" i "Galerii" pasek menu głównego nie jest widoczny. Jeśli to dużo roboty, to, oczywiście, trzeba zostawić. Ja w tych sprawach jestem całkowitym laikiem.
Jeszcze jedna sprawa. Linki otwierają się zamiast naszej strony. Chyba powinny otwierać się obok niej. Przepraszam  za swoją ignorancję. To wszystko nie zmienia mojego podziwy dla TWÓRCÓW!

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #26 dnia: 2010-01-14, 19:50:19 »
Strona, forum i galeria to 3 różne systemy i być może jest to niewykonalne, a jeśli nawet do przeskoczenia, to byłoby to bardzo czasochłonne i pewnie spowolniłoby przemieszczanie się między tymi 3 strefami.

O otwieranie się linków (rozmiem, że masz na myśli strony obce, a nie nasze podstrony) zapytam później Seweryna, bo to zdaje się jest wielce passe.  ;)
W obecnej formie każdy ma wybór, i o ile wymuszone otwieranie nowego okna jest odbierane jako przymus, to np. kliknięcie tym dzyndzlem do turlania myszką otwiera dowolny link w nowej zakładce. Albo kliknięcie prawym przyciskiem myszy otwiera dodatkowe menu i tam jest ta opcja (otwórz w nowej zakładce, w nowym oknie).

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #27 dnia: 2010-01-15, 07:43:52 »
Dzięki wielkie! Całe życie człowiek się uczy. Nie wiedziałem o tych chwytach prawym przyciskiem i rolką. Teraz sprawa wygląda całkiem inaczej. Przepraszam. Pozdrawiam.

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #28 dnia: 2010-01-15, 09:31:46 »
Marku specjalnie dla Ciebie przerobiłem trochę grafikę archiwów aby choć trochę przypominała, że jest wywołana z nowej strony. Całkowita przeróbka jest nieopłacalna a tak przynajmniej widać jak strona się rozwija.

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #29 dnia: 2010-01-15, 09:32:18 »
Wow. Idę oglądać. :)