Autor Wątek: Regaty towarzyskie Puchar Becker'a  (Przeczytany 3844 razy)

jachu

• Gość
Regaty towarzyskie Puchar Becker'a
« dnia: 2011-03-11, 14:12:41 »
Jesli ktos zainteresowany :

http://www.sailforum.pl/viewtopic.php?t=10761

pozdrawiam
Jachu

Adam Wróblewski

• Gość
Odp: Regaty towarzyskie Puchar Becker'a
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-03-11, 18:29:02 »
Oczywiście zapraszamy również Cartery. Kolega nie dopisał , że też zaproszenie jest na Puchar Carter'a ;).

Pozdrawiam Adam

Willi Kryska s/y Atlant

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-03-16, 14:30:39 »
Ponieważ jak ktoś mądry kiedyś  powiedział -"wszystko już było!" To idea nie jest zła. Najbardziej podoba mi się pomysł biegu nocnego. Tam szanse jachtów turystycznych ze ścigantami są choć w niewielkiej części  wyrównane (sieci). Piszę się, choć w biegach dziennych na swoim Tango 780 nie mam szans.

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-03-17, 11:43:43 »
Willy, moze nie zwrociles uwagi, ale to maja byc regaty Carterow 30( + Teliga 29 jak sie domyslam) oraz druga klasa Beckery 27. Obie klasy bez przelicznikow. Twoje Tango
 nijak sie nie miesci w zadnej z nich :).
 Na jednym z forow padla propozycja dolaczenia do Carterow lodek HT i do Beckerow
 QT ale wydaje mi sie ze to polozy impreze bo Carter do rasowej HT nie ma szans
podobnie jak Becker do QT. Sama idea powrotu do dlugich biegow, najlepiej na morzu,
tak jak dawniej bywalo, jest jak najbardziej godna poparcia. Na razie jedyne co moge
 zaproponowac to regaty Samotnikow wokol Bornholmu o Puchar Poloneza . Innych
 prawdziwie morskich regat w Polsce nie ma.

Willi Kryska s/y Atlant

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-03-17, 12:33:51 »
Dzięki Marek za sprostowanie. Przeoczyłem. Szkoda, bo imprez poszerzona o inne grupy jachtów miała by więcej uczestników.

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-03-17, 17:44:41 »
Willi, jest jeszcze jedno rozwiazanie :) zbierzemy ekipe, wyczarterujemy Cartera i sie
poscigamy :)Mozemy tez przyplynac swiomi towarzysko, mysle ze ktos nas na sam wyscig
przygarnie :)

Adam Wróblewski

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-03-18, 08:07:22 »
Dokładnie na razie dla rozpoznania tematu planowane są regaty tych dwóch klas bez przeliczników z walką fair play. Docelowo organizator (Jacek z Skagena) wcale nie zaprzecza, że może to rozrosnąć się. W obecnej chwili dość dużo jest Beckerów i Carterów w naszym regionie i taki pomysł dla nich był najłatwiejszy. Ten sezon ma być powiedzmy wybadaniem rynku.

Sam pomysł długich wyścigów jest bardzo ciekawy. Tego brakuje w naszym regionie. Pomysł regat o puchar Poloneza jest wyśmienity i sam im w zeszłym roku mocno kibicowałem (był przecież monitoring online). Trasa sama jest też bardzo dobra i aż się prosi na niej zrobić regaty załogowe, sam może wówczas bym wystartował (jestem zbyt towarzyski aby smotnie pływać).

Co do przygarnięcia do innych załóg na wspomniany puchar też nie widzę raczej większego problemu. Obecne żeglarstwo wygląda bowiem tak, że rodziny lub załogi do dwóch osób pływają i często na jachtach jest miejsce. Jeśli będę satrtować (becker) to pływam zawsze z żoną tylko i jeśli ktoś by chciał to chętnie zabiorę.

M@rek "KIwi"

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-02-28, 08:59:55 »
Jak mi wiadomo z regat nic nie wyszlo. a szkoda. Jacek musi opuscic NW. Do tego sam nabyl Albina Vege i dziarsko zabiera sie za integracje armatorow takich jachtow. Wplanach spotkanie i towarzyskie regaty.

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-02-29, 16:41:36 »
Podczas tegorocznych Regat Przyjaźni będzie pierwsza okazja
do rywalizowania o przechodni Puchar Przyjaźni Beckerów.
 ;D

jachu

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-03-05, 09:21:03 »
No to pieknie :)

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-03-05, 13:51:19 »
Rozumiem, że przybędziesz?