Autor Wątek: TYTAN w epoce lodowcowej  (Przeczytany 3173 razy)

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
TYTAN w epoce lodowcowej
« dnia: 2011-01-10, 22:22:36 »
Parę ostatnich fotek z wnętrza TYTANA znalezione na You Tube.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=csRyZJPektk[/youtube]

Robert Gołąb s/y AVALON

• Newbie
  • *
Odp: TYTAN w epoce lodowcowej
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-01-11, 12:10:24 »
Te zdjęcia naprawdę dołujące.
Nie wiem jakim trzeba być "żeglarzem", żeby pozostawić taki jacht na wodzie i doprowadzić go do takiego stanu.
Nie rozumiem tylko jednego: dlaczego mając na przystani suwnicę nie można go było wyslipować wcześniej, nawet jeśli był na podstawie umowy czarteru w zarządzaniu innego podmiotu? Przecież właścicielem i armatorem jest HOM !!!
Wygląda na to, że Panowie Harcerze przespali jesień. Przykre  :(

Oby w przyszłości mniej było możliwości robienia takich fotek i filmów.

Pozdrawiam
Robert Gołąb
s/y AVALON

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-01-11, 19:37:37 »
Na Forum GW temat jest naswietlony. Wlascicielem jednostek jest Zachodniopomorska Choragiew ZHP w ktorej zeglarzy praktycnie nie ma. Armatorem do konca grudnia byl JK
HOM w osobie T.Rybarskiego na podstawie umowy, ktora podobno zawarl sam ze soba
jak byl komendantem HOM, ktory to HOM byl uprzednio Armatorem :)

Oczywiscie to nie znaczy ze nie mozna bylo wczesniej "Tytana" wyciagnac, skoro stal pod suwnica i wyciagnieto wczesniej silnik.

Edward Zając HOLLY

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-01-12, 20:01:15 »
Jak można było do tego dopuścić?! Osoba odpowiedzialna chyba zostanie wycięta ze środowiska żeglarskiego, oczywiście niezależnie od dochodzenia prokuratorskiego. Mam nadzieję, że nie będzie to "niska szkodliwość społeczna"...
Edward

Biedronka

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-02-02, 10:18:00 »
A jak się miewa jacht STARY?

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-02-03, 10:46:37 »
Mam nadzieje ze sprawa "Tytana" zostanie wyjasniona do konca. Niedawno w rozmowie z wiarygodna osoba uslyszalem ze jedyny Bosman majacy uprawnienia do slipowania 2x
odmowil Rybarskiemu a do tego Choragiew nie odpowiedziala na prosbe o zgode na wjazd dzwigu samojezdnego na teren HOM.
 Szkoda ze personalne rozgrywki doprowadzily do takiej sytuacji.

Leon HOM

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-02-06, 13:07:49 »
Kolega Marek "KIWI" chyba ma złe informacje. Bosman HOM , p.Grzegorz pracuje tam od 20 lat prawie, od kilkunastu był podwładnym p.Rybarskiego  i nie wątpie że miał udział w tym zamieszaniu, chociażby przez zaniechanie i niedopełnienie obowiązków. Wiem że nie chciał się sprzeciwić Rybarskiemu  i tak to wyszło.A w HOM
nie było już nikogo kto zadbałby o sprzęt, skutecznie odstraszono dawnych działaczy i harcerzy.
   Powstała nowa inicjatywa społeczna armatorów i przyjaciółHOM , mam nadzieję że teraz ta przystań znów będzie otwarta dla żeglarzy.

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-02-06, 18:19:06 »
Wlasnie dlatego napisalem ze chcialbym aby ta sprawa zostala wyjasniona do konca :)
Jak wygladal "Tytan" w lodzie widzieli wszyscy, co i jak dzialo sie w tle wiedza jak na razie
 jedynie bezposrednio zamieszani w sprawe. Mnie z HOM-em nigdy nic nie laczylo.
 Mam paru Kolegow , ktorzy sie tam wychowali, znam Bosmana i Rybarskiego ale
pytac nie zamierzam i spokojnie poczekam na ustalenia odpowiednich czynnikow.
  Aktualnie, jak mi wiadomo , Rybarski Kieruje COŻ Trzebiez i tam prowadzi dzialalnosc
jego JK HOM.

Tak przy okazji, nie bardzo wiem co do tego ma pytanie o "Starego" ? w tym watku.

Edward Zając HOLLY

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-02-07, 10:44:27 »
Marek pisze:"Rybarski Kieruje COŻ Trzebiez".
Faktycznie po tym wszystkim otrzymał taką nagrodę? I nikt nie protestuje?
Wydawało mi się, że w szczecińskim żeglarstwie takie szopki są niemożliwe...

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-02-07, 20:07:26 »
Edku, moze poczekajmy ze wskazaniem winnego do ustalenia faktow. Niewatpliwie ktos
zawinil ale krazy wiele sprzecznych informacji ze przyznam ja nie jestem w stanie
wskazac winnego. Zreszta od tego sa odpowiednie czynniki. Szkoda tylko ze na ten
temat nikt z OZŻ nie zabral glosu.

go go

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-02-12, 17:18:08 »
Z tego co wiem to Rybarski miał umowę dzierżawy szprzętu pływającego do grudnia 2010. Harcerze wypowiedzieli mu umowę, którą wiele lat temu podpisał gdy pracował jako skarbnik w harcerstwie. W grudniu dzierżawa minęła, a jachty zostały ...... skoro to już nie jego biznes to pożałował kasy i pracy na ich wyciągnięcie.