Autor Wątek: NORDIC WALKING - sekcja JK AZS  (Przeczytany 33226 razy)

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: NORDIC WALKING - sekcja JK AZS
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-11-09, 17:07:10 »
Willi podrzucił pomysł aby 11 listopada (czwartek) wystartować z pod wiaduktu autostrady (osiedle Bukowe) o godz 11:00 razem z WŁÓCZYKIJAMI. Od lat w ten dzień organizują niepodległościową wycieczkę po puszczy zakończoną ogniskiem, na którą zaprasza całą ekipę "NORDIC WALKING - sekcja JK AZS". Trasę można wybrać indywidualnie wedle możliwości. Ognisko będzie pod wielkim głazem w puszczy. Jak się ten głaz nazywa za parę minut podam tylko skontaktuję się z Willim. Stoi gdzieś przy drodze i można do niego dojechać autem.

[lit.]
« Ostatnia zmiana: 2010-11-09, 18:21:46 wysłana przez Dominika (Oberon) »

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-11-09, 20:35:48 »
Norku! Ponieważ nasza grupa dopiero się formuje, nie wiemy jeszcze kto chce chodzić, kto ma ochotę pojawić się w czwartek, to może na razie nie mieszajmy. Spotkajmy się nad Szmaragdowym i ustalmy wspólnie gdzie, kiedy o której godzinie będziemy chodzić.

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-11-09, 20:49:54 »
Aniu, jestem za. Żeby wyrobić się na 11.00, musiałabym wcielić się w skowronka.

magda

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-11-10, 08:45:32 »
Wybór kijów jest przeogromny. Ceny są przystępne. Rok temu za kije trzeba było dać około 70 złotych. Teraz są po dwadzieścia kilka. W każdym supermarkecie jest tego mnóstwo. A wyższość chodzenia z kijami jest oczywista. W ruch wprawia się również górne partie ciała. Ja nawet czasami dodatkowo wykonuję "ruchy poboczne", które zmuszają do pracy mięśnie pozostałe. Ktoś powiedział: Ja tam nie muszę się jeszcze podpierać. Zupełnie nie o to w tym wszystkim chodzi. Kupujcie kije i chodźcie.Rekomenduję Puszczę Goleniowską. Oprócz ruchu wspaniałe inhalacje sosnowe. Wprawdzie wysiłek fizyczny mniejszy, bo płasko, ale za to sucho i pachnąco.

Niestety większość kijów dostępnych w "tanich" sklepach to kije trekingowe, nie sprawdzają się niestety w Nordic Walking'u (jeśli ktoś chce technicznie chodzić). technika nordic wymaga puszczenia kija w ostatniej fazie wyprostu ramienia, kijek powinien wówczas "trzymać" się dłoni, co zapewnia pasek na kciuk. niestety wiele kijów ma paski takie jak w kijkach narciarskich co się nie sprawdza...
pozdrawiam
Kusza

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-11-10, 11:18:55 »
technika nordic wymaga puszczenia kija w ostatniej fazie wyprostu ramienia...

Ło matko. Mnie tam chyba żadne kije nie pomogą, co więcej, mogłabym sobie w fazie wyrzutu, tfu, wyprostu krzywdę kijem zrobić... Ale przy mojej kondycji i bez kijków spodziewam się wielkiej obolałości po spacerze... ;)

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-11-10, 12:35:07 »
Niestety większość kijów dostępnych w "tanich" sklepach to kije trekingowe, nie sprawdzają się niestety w Nordic Walking'u (jeśli ktoś chce technicznie chodzić). technika nordic wymaga puszczenia kija w ostatniej fazie wyprostu ramienia, kijek powinien wówczas "trzymać" się dłoni, co zapewnia pasek na kciuk. niestety wiele kijów ma paski takie jak w kijkach narciarskich co się nie sprawdza...

ooo.. przydatna uwaga. to na co konkretnie zwrócić uwagę? może jakaś fotka poglądowa?

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #21 dnia: 2010-11-10, 13:46:43 »
Chodzi o rodzaj rękawiczki, która łączy kij z dłonią. Jak napisał Kusza w końcowej fazie cyklu kij niejako ciągnie się za sobą, po czym chwyta się rękojeść kija tuż przed postawieniem go na podłożu.

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: 2010-11-10, 13:53:32 »
Niezależnie od tego wszystkiego uważam, że nie używanie (Dominiko! dobrze napisane?) tej wyrafinowanej techniki w niczym nie zmniejszy dobrodziejstw wynikających z samego ruchu.
To jest znalezione przez Marka na YOU TUBE
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aBsA3wa5OGE[/youtube]
« Ostatnia zmiana: 2010-11-10, 14:40:55 wysłana przez Norbert (Sniga) »

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #23 dnia: 2010-11-10, 14:38:13 »
Jeszcze jedna uwaga. Długość kijka powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a liczy się to mnożąc wzrost przez 0,68,
potem zaokrągla , bo są one produkowane co 5 cm.
Ja kupowałam swoje w sklepie sportowym i przy moim wzroście 167 cm wyliczyli mi, że kijek dla mnie powinien mieć 110 cm.

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: 2010-11-10, 14:40:12 »
No i taki kijaszek może służyć jako statyw pod kamerę lub aparat!!!

Danka Łaźniak

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 2010-11-10, 15:44:58 »
Czy mogę przyjść znowu bez kijków?

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #26 dnia: 2010-11-10, 17:06:00 »
Ten filmik znalazł Andrzej. Ja tylko podałem dalej. Gęsią skórę mam podczas oglądania. Pięć mil dalej mieli całkiem bezpieczne wejście do Nexo. Miejcie fajnie, Ludzie!

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #27 dnia: 2010-11-10, 20:09:46 »
Czy mogę przyjść znowu bez kijków?

Jasne, my też wybieramy się bez nich. :)

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #28 dnia: 2010-11-11, 19:59:41 »
Ustaliliśmy dziś, że kolejny start także spod Jeziora Szmaragdowego, zbiórka w niedzielę, 14.XI.2010 o godz. 13.00.

Dziś podwoiliśmy frekwencję, więc w niedzielę liczymy na 16 osób.
Brak kijków nie stanowi żadnej przeszkody, przybywajcie!

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #29 dnia: 2010-11-11, 21:52:32 »
Dzisiaj był ambitny program. Trasa przepiękna + motywacja ekipy= świetnie spędzony czas. Abstrahuję oczywiście od drugiej części wyprawy, bo w cichości ducha liczę na to,że przepyszna wołowina w sosie własnym, plus parę drinków w doborowym towarzystwie u Henia, nie zniweczyły naszych starań o pozbycie się zbędnych kalorii.
Przy okazji okazało się, że Marek (RoEs)  zna każdą ścieżkę w Puszczy i można za nim chodzić z zamkniętymi oczami. Seweryn rozpracowuje naszą trasę naukowo i pewnie możemy się wkrótce spodziewać jakiejś analizy. Myślę więc, że ta zima będzie pełna niespodzianek i będziemy żałować, że tak szybko
minęła.