Autor Wątek: NORDIC WALKING - sekcja JK AZS  (Przeczytany 33046 razy)

Ania (Druzgotek)

• Full Member
NORDIC WALKING - sekcja JK AZS
« dnia: 2010-11-02, 17:38:25 »
W najbliższą niedzielę o godz. 11- tej  rozpoczynamy spacery po Puszczy Bukowej. Z kijkami lub ( na początek)  bez, spróbujemy powalczyć o dobrą kondycję.
Spotykamy się na parkingu przy Jez. Szmaragdowym.
Wcześniej warto zajrzeć na jedną ze stron poświęconych tej dyscyplinie np. www.nordic.walking.na7.pl
Miło nam będzie jeżeli pojawi się ktoś kto ma już doświadczenie w chodzeniu z kijkami i potrafi udzielić paru dobrych rad.
« Ostatnia zmiana: 2011-03-24, 10:34:03 wysłana przez Dominika (Oberon) »

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
Odp: NORDIC WALKING - sekcja JK AZS
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-11-02, 19:23:22 »
Aniu...świetny pomysł i już jutro szukam jakiś patyków do podpierania się. Oby pogoda dopisała.

Romek K

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-11-02, 19:41:52 »
A puszkami piwa można? ;D

szaman S.

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-11-02, 21:53:11 »
to spotkajmy się na Czerwonej - będziemy mieli bliżej, a po zakończeniu i "herbaty " można się napić

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-11-02, 21:58:23 »
o jedenastej to ja zaczynam dyżur. może zacznijmy o 8,  to do jedenastej skończymy :D

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-11-02, 22:00:08 »
żartowałem, w życiu bym nie wstał na 8. ale 19:30 byłaby w sam raz. od razu moglibyśmy ćwiczyć orientację w terenie po ciemnu. będzie jak znalazł kiedy najadą nas obcy i wyłączą prąd.

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-11-02, 22:01:15 »
a na pewno wyłączą.

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-11-08, 11:21:48 »
Po wczorajszym spacerze z kijkami bolą mnie całe plecy. To dowód na to,że warto się ruszyć z domu. Tym bardziej, że nasza Puszcza jest piękna,  a ścieżki dobrze przygotowane. Przy okazji pośmiałyśmy się i pogadałyśmy.
Teraz szukam chętnych na czwartek. Godzina do ustalenia. Może 14 00, żeby zakończyć spotkaniem i herbatką u Henia ?

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-11-08, 14:40:53 »
Im częściej tym lepiej. Czwartek jest dobry. Należy godnie uczcić odzyskanie niepodległości. Wprawdzie na jakiś czas tylko, ale zawsze...  Czy w czwartek w tym samym miejscu?

kusza

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-11-08, 15:54:06 »
Witam, niestety w niedzielę byłem poza Szczeciniem, niemniej zacznę śledzić wątek, a nóż uda mi się z Wami kiedyś powędrować, doświadczenie w samym chodzeniu mam niewielkie, ale merytorycznie myślę, że mógłbym być pomocny w kwestii poruszania się z kijkami :)

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-11-08, 16:10:02 »
Myślę, że również podczas wykonywania ćwiczeń na Karkołomnej ścieżce zdrowia. Po ćwiczeniach mięśni brzucha przez trzy dni byłem cały obolały.

kusza

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-11-08, 16:50:29 »
Marku, może nastał dla Ciebie czas o którym śpiewała któraś z kapel "szantowych" "...już tylko dom i ogródek i tak aż do śmierci..."
a na poważnie to zacytuję klasyka polskiej szkoły rehabilitacji
"ruch może zastąpić każde z lekarstw, ale żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu"
jestem zbudowany Waszą postawą
Kusza

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-11-08, 17:58:40 »
Nie wiem czy się cieszyć czy martwić (hehe). Obiecuję (głównie sobie), że nie zasiądę w fotelu w ciepłych kapciach przed telewizorem. Jest tyle ciekawszych zajęć, że nie mam o to obaw. Pozdrowienia również dla Madzi.

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-11-08, 21:58:18 »
Marku ! Myślę ,że w czwartek spotkamy się jeszcze nad Szmaragdowym, ale kolejne spotkania mogą odbywać się w innych atrakcyjnych miejscach.Może  w jakąś słoneczną niedzielę wylądujemy wspólnie nad morzem ? Na razie zachęcam wszystkich do zainwestowania w kijki, bo wszystkie miejsca, które mnie dzisiaj bolą świadczą o wyższości chodzenia z kijkami nad spacerem z psem lub grabieniem liści.
Kusza ! Wracaj do Szczecina, bo Ci porwiemy Madzię w leśne ostępy!!

Marek RoEs

• Sr. Member
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-11-09, 16:11:52 »
Wybór kijów jest przeogromny. Ceny są przystępne. Rok temu za kije trzeba było dać około 70 złotych. Teraz są po dwadzieścia kilka. W każdym supermarkecie jest tego mnóstwo. A wyższość chodzenia z kijami jest oczywista. W ruch wprawia się również górne partie ciała. Ja nawet czasami dodatkowo wykonuję "ruchy poboczne", które zmuszają do pracy mięśnie pozostałe. Ktoś powiedział: Ja tam nie muszę się jeszcze podpierać. Zupełnie nie o to w tym wszystkim chodzi. Kupujcie kije i chodźcie.Rekomenduję Puszczę Goleniowską. Oprócz ruchu wspaniałe inhalacje sosnowe. Wprawdzie wysiłek fizyczny mniejszy, bo płasko, ale za to sucho i pachnąco.