Autor Wątek: X Regaty Unity Line  (Przeczytany 22091 razy)

OloW (Zodiak3)

• Gość
Odp: X Regaty Unity Line - uzupełnienie zawiadomienia
« Odpowiedź #60 dnia: 2010-08-18, 10:20:19 »
I jeszcze do zbulwersowanego...
wyluzuj i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Ja się uważam za regatowca a potrafię się zachować...
Więc jak rzucasz oskarżenia to napisz dokładnie kto i co? Inaczej Twoja wypowiedź jest tak samo nie na miejscu jak zachowanie żeglarzy, którzy zakłócili Twoją ciszę.
Pozdrawiam

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: 2010-08-18, 14:19:55 »
Nie ma formol bez wad :) im prostrza tym mniej doskonala. Ja pomierzylem sie w tym sezonie, mam stara IOR-owska 1/4 t  z turystyczna zabudowa i widze jeszcze inne
minusy w stosunku do mojej konstrukcji ze 130% genua i topowym ozaglowaniem.
 Gdybym mial konkurowac z  w/w musialbym wywalic zabudowe wnetrza, te mase wrzucic w balast do tego zmienic ozaglowanie na ulamkowe z malym pokryciem foka a zostawic topowego spinakera. Pomiar by sie nie zmienil( lub poprawil) a osiagi poprawilyby sie znaczaco :) Mimo to na uzyskanie slizgu na baksztagach dalej nie mialbym szans ze wzgledu na waska rufe. Za to, jak wiem od Kolegi z GB majacego taki sam jacht, spelnia on wszystkie warunki dopuszczenia do regat pelnomorskich RORC.

Jak juz pisalem teraz przy koncu sezonu jest czas na dyskusje i wypracowanie stanowiska srodowiska ,ktore chce sie scigac. Ja tez sklanialbym sie ku ORC , mialy byc w tym roku jakies promocje cenowe ale jak zapytalem 2 miesiace temu o konkrety to do dzis nie mam odpowiedzi. Kolega z GB ma lodke pomierzona w IRC, u nas praktycznie nie istniejaca.

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #62 dnia: 2010-08-18, 21:51:05 »
Poprawiłam cytowanie w kilku postach, mam nadzieję, że bez omyłek.

Zachęcam do korzystania z przycisku Podgląd przed użyciem Wyślij wiadomość.
Cytat musi być zamknięty tagiem [/quote], nie należy go kasować. 

Te czerwone falbanki pod wyrazami też warto redukować...  ;)

Piotr Stelmarczyk SUM

• Gość
Zakończenie Regat Unity Line
« Odpowiedź #63 dnia: 2010-08-23, 14:24:22 »
Witam
Program zakończenia regat w dniu 28.08.2010, sobota,  od godz. 17.00 w JK AZS w Szczecinie, ul. Przestrzenna 9 obejmuje:

- zakończenie X Regat Unity Line
Medale X Regat wręczy Mateusz Kusznierewicz z Komandorem JK AZS Witoldem Zdrojewskim oraz Prezesem Zarządu Unity Line Jarosławem Kotarskim. Ponadto inne nagrody i wyróżnienia.
- zakończenie 11 Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza". Również liczne nagrody i wyróżnienia.
- przyjęcie żeglarzy samotnych do Klubu Żeglarzy Samotników i wręczenie wszystkim żeglarzom KŻS nowych krawatów klubowych
- część muzyczna

Zapraszam. Piotr Stelmarczyk JK AZS

Edward Zając HOLLY

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: 2010-09-01, 12:21:58 »
Czytam te pełne emocji wypowiedzi i zastanawiam się nad ich sensem. UL mają swego organizatora, który decyduje o kształcie tej imprezy. To Jego prawo, bo odpowiada za jej przebieg. Gdyby kiedyś doszedł do wniosku, że minimalna długość startującego jachtu to 7 metrów, to po prostu nie przypłynę na HOLLY (21 stóp) i poszukam innej imprezy, lub całkiem zrezygnuję z podobnych startów. Po prostu to organizator ustala warunki. Trzeba to uznać -  albo brać udział w innych regatach lub zorganizować konkurencyjną imprezę dla "ścigantów" (to określenie w odwecie za "hotelarzy").
Regaty UL cenię właśnie za to, że są w dużym stopniu imprezą towarzyską, spotkaniem żeglarskim. Bardzo cenię to, że w trudniejszych warunkach niektórzy meldują przez radio o wpłynięciu do Dziwnowa czy uruchomieniu silnika.  Być może są załogi, które chcą zwyciężyć za wszelką cenę - ale ja tego nie czuję, bo one nie dominują.
Podsumowując: Piotr i wspomagający go zespół stworzyli największą imprezę żeglarską na polskim wybrzeżu. Nadali jej określony kształt i dbają o jej popularność. Z pewnością rozważają też to, jaki wpływ miałoby wzmocnienie akcentu ściśle regatowego. W przyszłorocznych regatach mają być duże zmiany; dyskutujmy nad nimi, przedstawiajmy propozycje - ale pamiętajmy o dotychczasowym charakterze tej imprezy.
Edward Zając

Norbert (Sniga)

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #65 dnia: 2010-09-01, 14:38:43 »
Towarzyski charakter imprezy z dodatkiem sportowej rywalizacji to magnes przyciągający nie tylko regatowców. Tak duża frekwencja to właśnie zasługa niepowtarzalnej atmosfery UL. Na podobnej zasadzie funkcjonują Regaty Przyjaźni, gdzie Ania Kaźmierczak i Tadziu Kiszka serwują nam wspaniałą imprezę towarzyską między pierwszym a drugim dniem wyścigów. Sport to zdrowie dla nas jeżeli "...za wszelką cenę..." zostawimy zawodowcom.
« Ostatnia zmiana: 2010-09-01, 15:39:23 wysłana przez Norbert (Sniga) »