Autor Wątek: X Regaty Unity Line  (Przeczytany 21759 razy)

zubrzyk

• Gość
Odp: X Regaty Unity Line - uzupełnienie zawiadomienia
« Odpowiedź #30 dnia: 2010-08-11, 12:32:25 »
Witam,

Jestem żeglarzem regatowym od wczesnego dzieciństwa. Choć nie opłynąłem świata to doświadczenie zbierałem startując w regatach na całym świecie. Z przykrością jednak muszą stwierdzić że tylko w naszym kraju żeglarze często sportową rywalizacje z wody przenoszą do tzw zielonego stolika gdzie owe breloczki rozdaje się już przed regatami. Najbardziej przykro kiedy ktoś przez własne kompleksy blokuje rozwój żeglarstwa w naszym regionie. Szkoda także że regaty Unity Line przez takiego organizatora straciły coś bardzo ważnego. Na zakończenie zastanawiam się, jako że temat tej kontrowersyjnej decyzji organizatora dotarł już do olbrzymiej grupy żeglarzy w Polsce i za granicą, czy główny sponsor regat zdaje sobie sprawę z faktu jak bardzo regaty straciły na tym zamieszaniu ?

pozdrawiam
Marcin Zubrzycki

AWA

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: 2010-08-11, 12:49:09 »
Zubrzyk,
masz 100% racji...
u nas niestety pokutuje myślenie, że żeby pokazać dobre żeglarstwo to trzeba jednym kredensem wygrać z innym kredensem.
Organizator swoją decyzją pokazał jasno że nie liczy się atrakcyjność regat (różnorodność jednostek, szybkość pokonania trasy, itp).
Myślę że tracą na tym zarówno wizerunek UL jako sponsora i organizatora jak i rozwój żeglarstwa.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.. kiedyś, jak dobrze pamiętam był to Trochus II, zgłosił się w OPEN i wszyscy malkontenci-turyści mówili że już przed regatami można dać im puchar, itp... Okazało się że przywiało troszkę mocniej i z Trochusem wygrał - też jeśli dobrze pamiętam - Natalii2.

Więc może jednak nie warto rozdawać breloczków jeszcze przed regatami, tylko stanąć po męsku do walki.

I jeszcze jedno. Paręnaście lat temu w regatach startowało kilkadziesiąt jachtów. Pamiętam że nawet Cruisery ścigały się w swojej klasie bo zgłaszało się ich 8 i więcej. A teraz...?
jak jest więcej niż 20 to cud... Dlatego dziwi mnie ogromnie, że kiedy kolejny jacht (Tomahawk) chce brać udział w regatach, jest z nich delikatnie mówiąc wykopany.
A mógłby być wręcz marketingową wizytówką tych regat.

AWA

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 2010-08-11, 13:56:30 »
Prośba do pana Piotra Stelmarczyka.

Panie Piotrze,
niech Pan posłucha swojej wypowiedzi w pierwszym filmie zamieszczonym pod adresem:
http://www.regatyunityline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=110
a następnie niech Pan jeszcze raz przeczyta uzupełnienie zawiadomienia.
Niech no zacytuję: "Impreza jest dla pasjonatów żeglarstwa [... ]Mamy 10 grup [...] Każdy jacht może się zapisać do takiej grupy jaka mu najbardziej odpowiada [...] bo są jachty duże i małe, ciężkie i lekkie" itd...
Panie Piotrze wyrzucenie Tomahawka jest sprzeczne z tymi ideami o których Pan mówi w filmie.

Pozdrawiam

Gość 2

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 2010-08-11, 14:09:26 »
Impreza jest dla pasjonatów żeglarstwa [... ]

I tego się trzymajmy, mając jednocześnie na uwadze, że nie każdy żeglarz jest pasjonatą 8)
A s/y "Tomahawk" niech się pomierzy albo zorganizuje sobie godnego rywala w swojej grupie.

Pzdr.

AWA

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: 2010-08-11, 14:35:53 »
A po co ma się pomierzyć skoro jest niedopuszczony nie ze względu na brak pomiarów tylko dlatego że ma trapezy...??????
Proszę włączyć logiczne myślenie.

Ania (Druzgotek)

• Full Member
« Odpowiedź #35 dnia: 2010-08-11, 14:50:38 »
Regaty Unity Line od lat są imprezą organizowaną dla jachtów morskich. Nie wiem czy ktoś z piszących tutaj poświęcił kiedykolwiek
rok swojego czasu na zorganizowanie jakichkolwiek regat. Przy tak dużej imprezie zawsze istnieje możliwość popełnienia jakiegoś błędu.
Ponieważ wypowiada się tu wielu żeglarzy regatowych chciałabym zadać parę pytań:
- jaka jest definicja jachtu morskiego i jakie wyposażenie powinien posiadać ?
- czy jacht morski powinien spełniać wymogi stateczności ?
- czy dozwolone jest w żeglarstwie morskim balastowanie poza obrębem relingu ?
- czy na dużych  imprezach regatowych przyjęte jest żeby jacht mieczowy startował razem z balastowymi ? ( jeżeli nie jest to grupa open)

Pozdrawiam
Ania

Gość 2

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 2010-08-11, 15:09:48 »
A po co ma się pomierzyć skoro jest niedopuszczony nie ze względu na brak pomiarów tylko dlatego że ma trapezy...??????
Proszę włączyć logiczne myślenie.

Like an idiot;)

AWA

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 2010-08-11, 15:21:58 »
Gościu 2,
jeśli napisem coś idiotycznego to to wskaż.

Bo jeśli w zawiadomieniu (uzupełnieniu) jest napisane że jachty których balast stanowi załoga na trapezach są niedopuszczone a ty piszesz żeby Tomahawk się pomierzył to będzie mógł startować to kto tu myśli i wypisuje Like an idiot ??

Poza tym takie próby obrażania żeglarzy mających inny pomysł na żeglarstwo (zresztą nie wiem dlaczego w obcym języku - że niby to ma być bardziej elokwentnie?) są jedynie świadectwem twojego poziomu. Mało kultury i zero merytoryki.

Dominika

• Administrator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #38 dnia: 2010-08-11, 15:38:35 »
Z kulturą to tu niejeden na bakier.
Uprzejmie proszę o staranniejszy dobór argumentów i epitetów.

Gość 2

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 2010-08-11, 15:45:27 »
Z kulturą to tu niejeden na bakier.
Uprzejmie proszę o staranniejszy dobór argumentów i epitetów.

Tylko jeden i to smutny w dodatku! Myślę , że pora zamknąć ten wątek.

AWA

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 2010-08-11, 15:46:45 »
Pani Aniu,
Ma Pani bardzo dużo racji tylko jest jedno ale...
Nigdzie w zawiadomieniu nie ma mowy o jachtach morskich.. gdyby było to przypuszczam że nie byłoby całej tej dyskusji... i może uzupełnienie zawiadomienia powinno zawierać to co Pani napisała zamiast wymysłów o trapezach.
Zgadzam się również ze stwierdzeniem "zawsze istnieje możliwość popełnienia jakiegoś błędu". Tylko jak się go zauważy to trzeba to rozegrać z klasą.

Ja nie jestem członkiem załogi Tomahawka i tylko próbując zachować obiektywizm ciężko się zgodzić z argumentami w stylu nie dopuśćmy szybszego jachtu bo wygra z nami, więc wymyślmy co zrobić żeby nie mógł wystartować. I ktoś wymyślił - co ma ten jacht a nie mają inne? TRAPEZY... hura mamy rozwiązanie...

To pachnie polityką a nie żeglarstwem.

Pozdrawiam

Gość 2

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: 2010-08-11, 16:02:32 »
Gościu 2,
jeśli napisem coś idiotycznego to to wskaż.

Bo jeśli w zawiadomieniu (uzupełnieniu) jest napisane że jachty których balast stanowi załoga na trapezach są niedopuszczone a ty piszesz żeby Tomahawk się pomierzył to będzie mógł startować to kto tu myśli i wypisuje Like an idiot ??

Poza tym takie próby obrażania żeglarzy mających inny pomysł na żeglarstwo (zresztą nie wiem dlaczego w obcym języku - że niby to ma być bardziej elokwentnie?) są jedynie świadectwem twojego poziomu. Mało kultury i zero merytoryki.

Wybacz, ale odnoszę wrażenie, że dyskusja z Tobą pozbawiona jest sensu.

Apropo's merytoryki zagadnień, zostawiam e-mail, specjalnie dla Ciebie <sadone@o2.pl>

AWA

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 2010-08-11, 16:06:16 »
znowu nie widzę logiki.
Nie ma sensu ze mną rozmawiać a chcesz żebym do Ciebie pisał...
nie dzięki..
znowu przeczytam coś niemiłego ad persona... daruję sobie te przyjemności...
Pozdrawiam i życzę wygranej w rejsie UL

zubrzyk

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: 2010-08-11, 16:08:50 »
Aby rozwiać wątpliwosci użytkownika Ania o kwalifikacjach jachtu Tomahawk tylko dodam iż jacht ten posiada certyfikat rejestracji wydany przez PZŻ (na podstawie Art. 23 §3 ustawy z dnia 18 września 2001 r. Kodeks morski (Dz. U. z 2001 r. nr 138 poz. 1545 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie polskiego rejestru jachtów (Dz. U. z 2005 r. nr 6 poz. 43) kwalifikujący jacht s/y Tomahawk jako jacht morski ("see-going yacht"). Ponadto na jachcie Tomahawk podstawowy balast stanowi płetwa balastowa.

pozdrawiam
Marcin Zubrzycki

OloW

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: 2010-08-11, 16:11:01 »
hehe..
wesolo sie zrobio wokól Tomahawka.
Tak w sumie szkoda ze go nie bedzie choc to poniekad konkurencja dla Mantry
Mysle ze fajnie by bylo gdyby taka lodka poplynela.. chocby dla samego widowiska.
Pozdrawiam