Autor Wątek: Wrajacąc do International Waterbike Regatta 2010  (Przeczytany 2401 razy)

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
Wrajacąc do International Waterbike Regatta 2010
« dnia: 2010-07-25, 09:58:44 »
Zastanawiałem się dlaczego nikt nie miał pojazdu z techniką hydrofoil. Konstrukcje są budowane na uczelniach technicznych, więc powinien być to przede wszystkim wyścig technologii. Pomyślałem sobie wtedy, że być może napęd mięśniowy ma zbyt małą moc w porównaniu do masy człowieka. Myliłem się. Okazuje się, że takie rozwiązania są stosowane przynajmniej od nastu lat.

Zupełnie jak u nas, tylko że wszyscy mają skrzydełka:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RvE6Xd6tgPA[/youtube]

Ania (Druzgotek)

• Full Member
Odp: Wrajacąc do International Waterbike Regatta 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-27, 23:55:52 »
Rozumiem Cię Seweryn, że wracasz do tematu, bo ja , nawiasem mówiąc  kompletny laik, spodziewałam się jakichś kosmicznych technologii, a zobaczyłam śmieszne pływadła nie bardzo przystające do XXI wieku, jeżeli myślą przewodnią miałyby być jakieś nowoczesne technologie. Jednak nie znam idei tych regat.
Może chodziło o świetną zabawę na wodzie i lądzie, bo taki cel na pewno został osiągnięty.

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-08-02, 13:48:07 »
Nie uwzgledniles tego jakie konkurencje skladaly sie na regaty w Szczecinie :)
Konstrukcje ,ktore pokazales nadaja sie jedynie do jednej- predkosci maksymalnej
i tyle.

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-08-02, 20:53:51 »
Jedyna konkurencja, która przychodzi mi na myśl, w której hydrofoil mógłby przeszkadzać, to płynięcie do tyłu (nie wiem czy to było obowiązkowe i czy nie można było po prostu zawrócić). Do konkurencji z uciągiem wystarczyłoby zmienić śrubę, a do biegu długodystansowego ustawienie skrzydełek. Mówię to tak na chłopski rozum, bo się na tym nie znam.

Marek "Kiwi"

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-08-02, 23:28:26 »
ja tez sie nie znam ale po prostu zapytalbym  szczecinskich organizatorow :)

Seweryn

• Administrator
  • Jr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-08-03, 09:07:06 »
Z tego co słyszałem, to ekipa z ZUT WTM chciała zbudować hydrofoil. Ale zważywszy, że organizacja zjadła im tyle czasu, że nie mieli nawet czasu przygotować istniejących rowerów, to tym bardziej nie wypaliły nowe.