Forum JK AZS > Informacje

wpisywanie wyjść (i powrotów)

(1/1)

Dominika:
Przypominam o obowiązku wpisywanie wyjść (i powrotów) w Książce Portowej.

Wymaga tego nie tylko Regulamin Przystani, ale i dbałość o nasze bezpieczeństwo oraz interes naszego Klubu. W czasie naszej nieobecności Klub może wykorzystywać wolne miejsca na cele gościnne, a jeśli ktoś wypływa bez wypisywania, musi liczyć się z tym, że po powrocie zastanie swoje miejsce zajęte przez jacht gościnny.

palindrom:
witam, minęło już sporo czasu od tego komunikatu, ale chciałem zapytać czy to oznacza, że jeśli nie wpiszę się do książki to moje moje miejsce, które z góry opłacam przez cały rok może zostać komuś najęte na kilka dni?

Romek K:
Jeżeli nierozumiesz tego komunikatu ,to może jesteś w niewłaściwym klubie?

palindrom:
Niech słowa ludzi świadczą o nich - dziękuję za niezwykle miłą i kulturalną, a także uprzejmą wypowiedź!

Najważniejsze to odpowiadać pytaniem na pytanie, w sposób, który nie wnosi nic do dyskusji! Jeszcze raz serdeczne dzięki, to właśnie Pan i podobni zasłużyli się dla tego, żeby Jacht Klub Akademickiego Związku Sportowego był prawdziwą pustynią studentów.

Norbert (Sniga):
Umożliwianie korzystania jachtom gościnnym z miejsc rezydentów to standard we wszystkich normalnych przystaniach. Stanowiska oznaczane są w tabliczką zieloną lub czerwoną czasem z datą do kiedy jest wolne. Miejsca zwolnione przez rezydenta na czas jego rejsu są odnotowywane u hafenmaistra, który przydziela stanowiska gościom. Taka praktyka umożliwia nam korzystanie z postoju w obcym porcie podczas dłuższego rejsu. Nasz klub już od wielu lat stosuje tą ogólnie przyjętą zasadę a notka Dominiki ma na celu przypomnienie tego faktu nowym rezydentom. Podnosi to również kondycję finansową klubu. Pytanie kolegi jest zaskakujące i pierwsze w historii ponieważ jest to oczywista procedura stosowana w świecie żeglarskim. Życzę koledze miłego korzystania z przydzielonego miejsca i polecam rzetelne wpisy do książki portowej i kolorową tabliczkę
Pozdrawiam
Norbert

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Odpowiedz

Idź do wersji pełnej