Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ania (Druzgotek)

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12
46
Imprezy i spotkania / Prace ogrodnicze przed otwarciem sezonu
« dnia: 2012-05-15, 13:56:13 »
Kochane dziewczyny klubowe ! Wkrótce otwarcie sezonu , więc musimy zadbać o wygląd zieleni na naszej przystani. Proponuję spotkanie w czwartek ok. godz. 18-tej. Trzeba wypielić chwasty koło grilla i przy budynku klubowym, posadzić kwiatki w nowych kwietnikach itp.. Własne narzędzia mile widziane.
Jak nas przyjdzie dużo, to będzie to miłe spotkanie i okazja do pogaduszek i w ciągu godziny zrobimy wszystko co trzeba.
Pozdrawiam
Ania

47
Rejsy Klubowe / Odp: Kulfon II
« dnia: 2012-05-09, 22:15:18 »
Włodek jest już na Azorach, na wyspie Faial,  w dużej marinie w miejscowości Horta. Mam nadzieję, że postanowi trochę odpocząć po tylu dniach samotnej żeglugi.

48
O wszystkim i o niczym / Odp: nowe przepisy dla żeglarzy
« dnia: 2012-04-12, 15:08:05 »
Przepisy rozporządzenia nie dotyczą jachtów o długości do 15 m, jachtów regatowych, małych łódek i kajaków, więc śpię spokojnie, jak zresztą pewnie większość
żeglarzy.

49
O wszystkim i o niczym / Cofka 14.01.2012
« dnia: 2012-01-14, 16:56:42 »
Umieściłam w galerii parę fotek z dzisiejszej cofki. Zachęcam dodawania kolejnych zdjęć.

Pozdrawiam
Ania

50
Imprezy i spotkania / Odp: NORDIC WALKING - sekcja JK AZS
« dnia: 2012-01-02, 22:08:32 »
Po spacerze ( ok. godz. 15-tej)  spotykamy się na wspólnym, dietetycznym obiedzie, jednak musimy wcześniej podać chociaż przybliżoną ilość tych obiadów. Prosimy więc o wcześniejszą informację - KTO NA WSPÓLNY OBIAD W PIĄTEK ?? Miło będzie jeżeli pojawią się również osoby, które nie mają ochoty na leśne wędrówki.

51
Imprezy i spotkania / Odp: Spotkanie w TAWERNIE
« dnia: 2012-01-02, 15:10:43 »
Spotkanie  w tawernie dzisiaj o godz. 18-tej. Obecność obowiązkowa ;D ;D

52
O wszystkim i o niczym / Odp: o prawach autorskich do zdjęć
« dnia: 2011-12-30, 19:35:07 »
Autorzy cytowanego przeze mnie artykułu zwracają uwagę na regulaminy galerii.
"...Jednak publikowanie może się wiązać z .. utratą praw majątkowych do zdjęcia. ... Korzystasz z Picassa WEB Albums? To oznacza, że zaakceptowałeś wszelkie reguły określone w "Warunkach korzystania z Serwisów spółki Google".. Stawiasz w odpowiednim miejscu ptaszka i usługi Google stoją przed tobą otworem. ... Umieszczając nasze zdjęcie, udzieliliśmy wieczystej, nieodwołalnej, ogólnoświatowej, bezpłatnej, niewyłącznej licencji na rzecz Google.
... Podobnie jest przy korzystaniu z równie popularnego serwisu Flickr."
To tak gwoli informacji, bo zawsze istnieje możliwość, że zrobimy jakieś fantastyczne zdjęcie i postanowimy się nim pochwalić, a tym samym utracimy do niego prawa. To samo dotyczy zresztą regulaminów wielu konkursów.
Zainteresowanych tematem odsyłam do w/w artykułu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku
Ania Kaźmierczak

53
O wszystkim i o niczym / Odp: o prawach autorskich do zdjęć
« dnia: 2011-12-30, 19:03:54 »
Ja oczywiście popieram Pana Marka Słodownika, a na zakończenie tej dyskusji chciałabym przytoczyć fragmenty artykułu Piotra Dębka i Arkadiusza Krupy "Prawa i przywileje fotografa" (DFV, lipiec 2010)
" Wciskając spust migawki i wykonując zdjęcie, stajemy się -  uwaga , uwaga! - autorem utworu. Utwór ów jest w zasadzie artystyczny, choć nie znaczy to wcale, że ów artyzm jest wysokiego lotu. Może być nawet zupełnym kiczem, świadectwem bezguścia i beztalencia, jednak z punktu widzenia prawa nie różni się od wybitnego arcydzieła.... Oznacza to tyle, że fotografia jest dziełem, a osoba która ją wykonała, ma do niej prawa autorskie zarówno osobiste,
jak i majątkowe ... Nie musimy nic robić - zdjęcie jest chronione na mocy ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań....
Nie można zrzec się ani przekazać osobistych praw autorskich, czyli informacji, że jest się twórcą zdjęcia. Jeżeli oddamy komuś na wyłączność prawa majątkowe do fotografii, to nadal pozostajemy jej autorem, a nabywca może zrobić ze zdjęciem co chce, z jednym tylko wyjątkiem, nie może twierdzić, że sam je wykonał.
.. jeśli umieściliśmy własnoręcznie wykonaną fotografię w galerii internetowej, to każdy może ją sobie pobrać na komputer, ustawić jako tapetę , wydrukować i podziwiać ją od rana do nocy ( tzw. osobisty użytek). Nie potrzebuje do tego naszej zgody. Nie wolno mu jednak twierdzić , że on wykonał ujęcie, publikować w żadnej formie, przekazywać dalej ani sprzedawać. Niestety w czasach internetu wielu osobom wydaje się, że jeżeli coś jest w sieci , to można to sobie zabrać za darmo i robić co się żywnie podoba. Ściąganie zdjęcia z Internetu i wykorzystanie go np. w publikacji prasowej, książce czy też w serwisie internetowym bez zgody i wiedzy uprawnionego jest kradzieżą intelektualną, stanowiącą zazwyczaj naruszenie osobistych jak i majątkowych praw autorskich."

54
Rejsy Klubowe / Kulfon II
« dnia: 2011-12-20, 14:00:59 »
Kiedy my przygotowujemy się intensywnie do Świąt Bożego Narodzenia, nasz klubowy kolega Włodek Byliński ( Kulfon II) płynie  z Wysp Kanaryjskich ( Fuerteventura)  na Karaiby. Bez rozgłosu, bez sponsorów wyruszył w lipcu i  samotnie przebył trasę ze Szczecina
na Kanary, a po krótkiej przerwie kontynuuje rejs z córką.
Zapraszam do podglądania tego rejsu pod adresem
 http://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=0sb2lFiyC0Wx8yh0zKSLJIyO58Khd78zd

Warto dodać, że w ubiegłym roku Włodek samotnie opłynął Europę ( też na Kulfonie II) i na pewno należy go zaliczyć do grona największych żeglarzy samotników w Polsce.
Przyjaciół Włodka proszę o uzupełnianie informacji na temat jego rejsów.
Pozdrawiam
Ania

55
Imprezy i spotkania / Targi BOOT UND FUN BERLIN
« dnia: 2011-11-17, 16:18:18 »
Wszystkich zainteresowanych informuję, że w dniach 19-27 listopada odbędą się targi żeglarskie w Berlinie.
 Adres:Berlin, Messedamm22 ( najlepszy dojazd przez Reinickendorf , potem zjazd na Charlottenburg i resztę pokażą tabliczki           " MESSE".
Godziny otwarcia 10-18, w środę 10-20
Bilet wstępu 9 EUR
Młodzież do lat 16-tu - wstęp wolny
Wtorek 22.11 wstęp wolny dla studentów
Środa 23.11 - od godz 15 bilet kosztuje tylko 5 EUR
Czwartek 24.11 - Wstęp wolny dla Pań

Pozdrawiam
Ania

56
Informacje / Odp: Człowiek - licznik
« dnia: 2011-11-11, 01:04:24 »
A tak na marginesie - nie pozostawajcie obojętni wobec tej strasznej tragedii  www.wc.pl/art/HD_w_3D_-_smierc_Hanki_Mostowiak.html

57
Informacje / Odp: Człowiek - licznik
« dnia: 2011-11-10, 23:57:21 »
Spokojnie Norku ! Darth Vader ciągle tkwi po ciemnej stronie mocy. Może powróci do nas w końcu jako Anakin Skywalker i razem zaprowadzimy porządek w naszej klubowej galaktyce ;) ;)

58
Regatowo / Odp: Mini Transat 2011
« dnia: 2011-11-09, 15:36:34 »
Ja również przyłączam się do gratulacji  dla " niezniszczalnego Radka" ( tak został nazwany na stronie regat). BRAWO!!!!

59
Informacje / Odp: Człowiek - licznik
« dnia: 2011-11-08, 16:49:36 »
Wygląda na to,że koniecznie chcesz znaleźć dziurę w całym. Przy takiej ilości jachtów jaką mamy obecnie, nie da rady wszystkich wyciągnąć w ciągu jednego dnia i jakąś zasadę trzeba było przyjąć. Na "niedźwiedzie mięso" można było popłynąć na "Gaudeamusie" lub "Starym", a z tego co wiem to Maciek bardzo chciał wyskoczyć chociażby na Zalew.

60
Regatowo / Mini Transat 2011
« dnia: 2011-10-13, 23:37:13 »
Z ulgą przyjęłam wiadomość, że Radkowi ( mimo awarii jachtu) udało się wczoraj dopłynąć do Funchal na Maderze i tym samym już dzisiaj wystartował w drugim etapie (ok 3100 Mm) regat MINI TRANSAT.  Dawno nie spotkałam tak zaciętego, konsekwentnego żeglarza ( za wyjątkiem Henia Widery  :) ), a ponieważ jest NASZ i do tego bardzo sympatyczny, to zachęcam wszystkich do kibicowania i trzymania kciuków.
Zmagania na Atlantyku można obserwować na stronie regat. Zachęcam też administratorów  do umieszczenia linka na widocznym miejscu naszej strony, bo są to bardzo emocjonujące zmagania. Radek ma ciężką łódkę własnej produkcji, więc pewnie niewielkie szanse zawalczenia  z nowoczesnymi konstrukcjami, ale sam udział w tych regatach to już sukces, a ich ukończenie to sukces niewątpliwy, czego mu z całego serca życzę.

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12