Forum JK AZS

Forum JK AZS => O wszystkim i o niczym => Wątek zaczęty przez: Dariusz w 2011-05-06, 16:26:44

Tytuł: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-06, 16:26:44
Witam, jestem nowym członkiem Klubu i chciałbym zapytać gdzie na stronie Klubu znajdę statut Klubu. Chciałbym zapoznać się także z planem rejsów organizowanych przez Klub z wykorzystaniem jachtów klubowych. Szukam także chętnych do udziału w rejsie po Bałtyku. Rejs mógłby odbyć się na przełomie lipca i sierpnia, kierunek Visby i fiordy szwedzkie. Kalkulacja kosztów w późniejszym terminie po zapoznaniu się z ilością chętnych do udziału w takim rejsie.  :)
Pozdrawiam Dariusz.
Można pisać też na prv d_mark@o2.pl
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dominika w 2011-05-08, 19:48:05
Statutu na stronie nie ma, ale postaramy się to wkrótce uzupełnić.
Klub to jego członkowie i to konkretni ludzie mogą organizować rejsy w dostępnym dla siebie (np. w zależności od przynależności maszoperyjnej oraz możliwości urlopowych) zakresie.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-09, 09:35:31
Dzień dobry, dziękuję za zabranie głosu w poście.
Domyślam się, że koleżanka jest w jakiejś części odpowiedzialna za stronę www Klubu. Miło mi, że uznała koleżanka za zasadne na stronie klubowej www umieścić statut klubu, mam także nadzieję na udostępnienie kontaktu do członków Zarządu, jak też informacji o czasie pracy Zarządu, zebraniach itp. Być może znajdzie się także harmonogram wykorzystania środków, jachtów Klubowych w sezonie żeglarskim 2011 i kolejnych.
Co zaś tyczy się organizowania rejsów w ramach działalności Klubu w kontekście wypowiedzi koleżanki, to proszę o wskazanie, kto zdaniem koleżanki może organizować rejsy z wykorzystaniem środków Klubu, (myślę tutaj o rejsach których załogę stanowią członkowie klubu JK AZS Szczecin),? Będzie mi bardzo miło jeżeli uzyskam odpowiedź.
Uważam także, że informacje o które proszę, zainteresują wszystkich członków Klubu. Proszę o odzew na moją propozycję przez członków klubu.
Jednocześnie pomimo mojej krytyki uważam, że strona www jest bardzo interesująca.
Pozdrawiam - Dariusz
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dominika w 2011-05-09, 09:59:03
kto zdaniem koleżanki może organizować rejsy z wykorzystaniem środków Klubu, (myślę tutaj o rejsach których załogę stanowią członkowie klubu JK AZS Szczecin),? Będzie mi bardzo miło jeżeli uzyskam odpowiedź.
Uważam także, że informacje o które proszę, zainteresują wszystkich członków Klubu. Proszę o odzew na moją propozycję przez członków klubu.
Jednocześnie pomimo mojej krytyki uważam, że strona www jest bardzo interesująca.

Moim zdaniem idea rejsów z wykorzystaniem środków klubu to abstrakcja.
A o odzew członków (w tym i zarządu) klubu łatwiej teraz na przystani, bo tam nas częściej można spotkać.
A członków zarządu praktycznie codziennie.
To tylko forum.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-09, 11:20:44
Cytuj
Moim zdaniem idea rejsów z wykorzystaniem środków klubu to abstrakcja.
Chcę przypomnieć, że zdobywanie kolejnych wyższych stopni żeglarskich, wiąże się z odbyciem samodzielnego rejsu. Nie widzę takiej możliwości w ramach przynależności do maszoperii, (być może się mylę, proszę o poprawienie). Wracając jednak do wątku organizowania rejsów z wykorzystaniem jachtów klubowych, nie jest to chyba taka abstrakcja. Oczywiście organizacja takiego rejsu powinna odbyć się w porozumieniu z Zarządem Klubu i w miarę tzw "wolnych mocy przerobowych" sprzętu, stąd moje pytanie o terminy wykorzystania jachtów w sezonie żeglarskim.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Robert Gołąb s/y AVALON w 2011-05-09, 11:23:07
Witam kolegę Darka
Odpowiadając na kolegi pytania:
Tak jak napisała już Dominika, Klub to jego członkowie. Jak rozumiem kolega jest jednym z nich, więc jak kolega ma ochotę zorganizować rejs „z wykorzystaniem środków Klubu” to zapraszamy (informacje w Biurze Klubu).
W Klubie nie ma etatowych pracowników zajmujących się organizacją rejsów, co nie znaczy, że jachty klubowe nie odbywają rejsów. Każdy może zorganizować własny rejs czy wyprawę na dowolnie wybranym jachcie Klubowym w terminie ustalonym z Kierownikiem Klubu.
Jest również druga możliwość, a mianowicie uczestniczenie w maszoperii któregoś z jachtów Klubowych.
Każdy Klubowy jacht ma swojego opiekuna (bosmana), który wokół tego jachtu tworzy maszoperię. To właśnie opiekun jachtu organizuje prace i rejsy dla swojej maszoperii.
Jeżeli masz chęć uczestniczenia w którejś z maszoperii, to Kierownik Klubu poda ci namiary do opiekuna jachtu, który cię interesuje i tam możesz dowiedzieć się więcej o planach danego jachtu na obecny sezon. Zwracam jednak koledze uwagę, że maszoperia to nie tylko rejsy i pływanie, ale również praca na rzecz jachtu i Klubu.
Co do Statutu, Regulaminów oraz innych informacji o jakie pytasz, to są one zawsze dostępne w miejscu do tego przeznaczonym czyli w Biurze Klubu i każdy, kto jest zainteresowany może bez przeszkód się z nimi zapoznać.
Telefon kontaktowy i adres znajdziesz u dołu strony http://jkazs.szn.pl/

Pozdrawiam
Robert Gołąb s/y AVALON
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dominika w 2011-05-09, 11:28:57
Abstrakcja odnosiła się li tylko do środków klubu, nie zrozumieliśmy się pewnie...
Dlatego właśnie lepiej rozmawiać w klubie. Potwierdza się, że klub to ludzie, forum nie zastąpi bezpośredniego kontaktu.  :)
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-09, 12:02:45
Cytuj
Zwracam jednak koledze uwagę, że maszoperia to nie tylko rejsy i pływanie, ale również praca na rzecz jachtu i Klubu.
Proszę sobie wyobrazić, że osoba do której w pewnym sensie zostałem skierowany stwierdziła, że moja pomoc w pracach jest jej nie potrzebna. Tak napisałem na początku, jestem nowym członkiem i nie za bardzo jasne są dla mnie zasady panujące w Klubie. Mam sporo wolnego czasu i mogę poświęcić go na pracę w Klubie, nie znam członków Klubu i właściwie nie bardzo mam do kogo się zwrócić. Bardzo dziękuję zatem za udzielone odpowiedzi na forum.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Norbert (Sniga) w 2011-05-09, 12:09:24
Najprościej to podejść pod tą wielką starą wierzbę przy wejściu na główną keję i tam można nas spotkać na ławeczce. Chętnie odpowiemy na pytania i spróbujemy problem rozwiązać. Najlepiej pytaj o Dominikę.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dominika w 2011-05-09, 12:15:27
Norek, ławeczki jeszcze nie przynieśliśmy w tym roku!  ;)
Rozpoznać nas można także po łódkach, avatarach albo pytając Bosmana.
Może trudno w to uwierzyć, ale jestem teraz w klubie od niedawna i szlaki przecierałam rzutem na taśmę.
Przekonałam się, że oni nie gryzą i teraz mogę zadeklarować, że my nie gryziemy.  ;D
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-09, 12:24:13
Do zobaczenia zatem na kei  :)
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Gajowy (Nadir) w 2011-05-09, 13:11:23
to  chodzi  chyba   o mnie  z tym  odepchnięciem  ,  ale  to  jest  temat  do  rozmowy  pod  wierzbą
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dominika w 2011-05-09, 13:20:33
Zatem do zobaczenia jutro pod wierzbą. :)
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-11, 08:36:53
Witam.
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy podjęli się próby nakreślenia mi sposobu działania Klubu i możliwości realizacji swoich pasji poprzez Klub.

Jestem tym bardziej wdzięczny, że informacja ta była niezbędna do podjęcia przeze mnie ostatecznej decyzji o przynależności do Klubu. Niestety po przemyśleniu wszystkich otrzymanych informacji jestem rozczarowany. W tej sytuacji nie widzę dla siebie miejsca w obecnym sposobie funkcjonowania Klubu. Realizacja swoich pasji poprzez przynależność do Klubu, ściśle wiąże się z koniecznością czarterowania jachtów. Czarter można uzyskać bez konieczności przynależności do jakiejkolwiek organizacji. Konieczność dokonywania opłat dla Klubu oraz świadczenia społecznej pracy, nie otrzymawszy właściwie nic w zamian, jest chyba dość szczególną sytuacją i powoduje tylko wzrost niepotrzebnych kosztów.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za szczerość. Jasne postawienie sprawy to możliwość uniknięcia rozczarowania w przyszłości.

Dziękuję - Dariusz
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dominika w 2011-05-11, 09:59:15
Cieszę się, mimo wszystko, że mogliśmy być pomocni. Przykro mi, że jesteś rozczarowany, choć spodziewałam się, że wyobraziłeś sobie coś innego.
Mam nadzieję, że znajdziesz wkrótce swój sposób na realizowanie pasji, życzę Ci tego serdecznie!

Konieczność dokonywania opłat dla Klubu oraz świadczenia społecznej pracy, nie otrzymawszy właściwie nic w zamian, jest chyba dość szczególną sytuacją i powoduje tylko wzrost niepotrzebnych kosztów.

Zgadzam się z Tobą w 100% - jeśli tylko ktoś odbiera sytuację w ten sposób: konieczność, koszt, praca, nic w zamian...
Dla mnie na przykład to nie konieczność, a przywilej i przyjemność, a to, co otrzymuję w zamian, jest wartością nie do pomierzenia.
Klub (ten, czy każdy inny) i przynależność klubowa to specyficzna sfera funkcjonowania - zdecydowana większość z nas poszukuje w nim czegoś zupełnie innego, niż stażowe rejsy.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-11, 10:53:11
Na dzisiaj mam sposób na realizację swoich pasji i są to czartery. Czartery mogę realizować w całej Europie i nikt nie sprawdza moich umiejętności, (jest dla mnie śmieszne, gdy proponuje się sprawdzanie umiejętności żeglarskich u 50 letniego faceta, gdy chce się pływać omegą). Nie byłby to jeszcze żaden powód do dąsów, ale najpierw wypadało by zapytać o opinie z rejsów i o pokazanie książeczki żeglarskiej, a wówczas można zacząć sprawdzać czyjeś umiejętności. Uważam, że niektóre osoby z Klubu troszeczkę fantazjują, być może to przerost własnego ego.
Tak jak powiedziałem na wstępie jestem zainteresowany właśnie czarterowaniem jachtów.

Pozdrawiam - Dariusz
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Norbert (Sniga) w 2011-05-11, 11:46:32
Czarterujemy nie od dzisiaj i pomimo fantastycznie wyglądających wpisów w książeczkach często powracające jachty są w naprawdę opłakanym stanie. Ciekawe że takie rzeczy nie zdarzają się na prywatnych jednostkach. Zarżnięcie silnika, podarte żagle, połamane stójki i kosze, poszorowane burty to u armatorów nie do przyjęcia.
Nie dziw się, że majątek, który utrzymujemy sami staramy się w miarę możliwości powierzać osobom sprawdzonym nie wpisem do książeczki a widząc na co go stać fizycznie.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w spełnieniu marzeń.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-11, 13:34:21
Wypowiedź kolegi wystawia laurkę wszystkim, którzy realizują w praktyce kursy żeglarskie. Ta laurka dotyczy również Klubu AZS Szczecin, którego kolega jest członkiem. Chcę zwrócić koledze uwagę, że istnieją komisje które nadają kolejne stopnie żeglarskie. Robią to na podstawie między innymi wpisów w książeczce żeglarskiej i na podstawie opinii z rejsów.

W tej sytuacji wypowiedź kolegi jest dla mnie zastanawiająca. Myślę jednak, że istnieje problem i myślę, że jest on związany z podobnym do kolegi myśleniem. Sądzę tak na podstawie obecnej sytuacji w której jachty klubowe nie posiadają maszoperii w ilości pozwalającej na odbycie rejsu raz w roku. ;)

Wiem, że Klub będzie musiał zweryfikować swoje podejście do pływań z udziałem maszoperii, w przeciwnym razie Klub stanowić będą prywatni armatorzy, a może właśnie o to chodzi. Ale w tej sytuacji proszę raczej nie liczyć na to, że nagle Klub zasilą studenci, czy inni nowi członkowie, chyba że dla Klubu członkowie też są zbędni, gdyż obecna polityka stawiająca głownie na zarobek może całkowicie obejść się bez członków.

Ja nawet gdybym zdecydował się na członkostwo na pewno nie chciałbym zajmować się polityką Klubu, gdyż szkoda mi na to swojego czasu.

Pozdrawiam - Dariusz
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Norbert (Sniga) w 2011-05-11, 15:07:05
Mam wrażenie, że kolega żyje jeszcze w epoce z przed 20 lat kiedy wszystko spadało z nieba. W czasach dzisiejszych klub utrzymuje się samodzielnie z czynszów za postój jachtów oraz w niewielkim stopniu z czarterów. Studenci jako młodzież ucząca się ma preferencje jeżeli chodzi składki, wpisowe i korzystanie z jachtów. Mają do dyspozycji dwa jachty i 8 omeg. Są  4 maszoperie a pozostałe 100 jednostek to armatorzy i ich rodziny. Każdy armator aby móc trzymać jacht w klubie musi być jego członkiem. Jako członkowie utrzymujący klub dbamy aby nasze czynsze nie były zbyt wysokie ale pozwalające na utrzymanie terenu z pirsami, budynków, bosmanów i kierownika. Opłacać musimy również prąd, wodę, szambo, i jachty klubowe. Do tego dochodzi praca na rzecz klubu. Nawet członkowie zarządu pracujący społecznie odpracowują godziny statutowe. Nasz klub to nie tylko miejsce do parkowania jachtów ale również życie towarzyskie przez cały rok. Jak widzisz członków nam nie brakuje i nikt nie liczy że będziemy kogoś utrzymywać jak to było 20 lat temu.
Temat jest jak rzeka i nie wyczerpałem nawet części zagadnienia.
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-11, 15:17:06
Przytaczanie tutaj mojego wieku nic nie pomoże.

Chciałbym jednak kolegę doinformować, że 4 maszoperie to może i były właśnie 20 lat temu. Ale jak kolega nawet nie wie że ławki pod wierzbą do wczoraj nie było, przy której to kolega proponował spotkanie, to takie same wiadomości ma kolega co do ilości maszoperii i ilości osób w tych maszoperiach.

Odchodzą koledzy na wieczną wachtę. Wraz z odejściem Ziomka zamyka się prawdziwa historia AZS. Studenci mało garna się do żeglarstwa w tym klubie bo i zarząd nic nie jest w stanie zaproponować. Tylko komercja i prywata.
Chciałbym zrozumieć kolegę do czego kolega właściwie zmierza, ale nie potrafię. Tzn potrafię, jeśli wezmę pod uwagę, że 80% członków Klubu to armatorzy.

No cóż miło mi się gawędziło, ale pożegnam już kolegę.

Pozdrawiam - Dariusz
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-13, 09:44:33
Wracając do tytułu postu,
chciałbym zorganizować rejs po Bałtyku na Gotlandię i fiordy szwedzkie. Jacht z Politechniki Koszalińskiej - Carter 24. Czarter jachtu to 200 zł za dobę, jeżeli rejs trwa do jednego tygodnia, jeżeli dłużej cenę można negocjować. Koszty rozliczamy wspólnie. Jacht cumuje w Darłowie, więc jedyne utrudnienie to dojazd do Darłowa. Może nawet to dobrze, że cumuje w Darłowie gdyż rejs ze Szczecina to dodatkowe mile które należy przebyć, aby dotrzeć do morza. Posiadam wolne miejsca w samochodzie. Przy okazji samo Darłowo to fajne miejsce, gdzie można także miło spędzić letni wieczór.
Rejs może być fajnym przeżyciem, gdyż właśnie w sierpniu w Visby odbywa się rokrocznie tydzień średniowiecza, 7 - 14 sierpnia. Myślę o rejsie dwu tygodniowym, w terminie np. 9 sierpnia 23 sierpnia i pobycie w Visby, 13,14 sierpnia, właśnie w czasie tygodnia średniowiecza, ile dni do wspólnego ustalenia. Należy zatem wziąć pod uwagę konieczność posiadania przebrania.
Chętnych na rejs proszę o w miarę szybki kontakt, gdyż należy na wybrany termin dokonać rezerwacji jachtu.

Kontakt:
d_mark@o2.pl
jestem obecny na Facebooku (Dariusz Markowski) foto z rejsów.
tel. 609 319 877

Pozdrawiam - Dariusz
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Marek "Kiwi" w 2011-05-13, 17:44:59
Kolego, jachtu typu Carter 24  NIE MA i dlatego Twoja propozycja jest malo wiarygodna.
W Polsce przewazaja Cartery 30, spotyka sie Cartery 33 . Jest rowniez sporo lodek 24
 stopowych ( w tym moja) :)
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Gajowy (Nadir) w 2011-05-14, 13:17:58
Politechnika Koszalińska  ma  jacht Bonito 9 czyli  dawny  Carter  30 o  nazwie Kookaburra  w  tłumaczeniu  bohater -  nazwa  zimorodka  z  Oceanii i  zgadzam  się  z  Markiem że  Carter 24 nigdy  nie  powstał

Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Dariusz w 2011-05-15, 19:57:12
Tak przepraszam, to jacht Kookaburra.
Nie wiem na czym polegała by moja wiarogodność w temacie rejsu rozumiem, że to jakaś zazdrość?
czarterowałem ten jacht dość często, chociaż ostatnio w lipcu 2009 roku. Nie mam żadnego problemu z czarterem tego jachtu.
Proszę nikogo nie straszyć, kolego "Gajowy". ;)
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Marek "Kiwi" w 2011-05-15, 22:08:29
Uwazasz ze to normalne jesli nie wie sie na jakim typie jachtu sie plywa ?
Moze jestem staroswiecki ale moim zdaniem swiadczy to o kwalifikacjach :)
Tytuł: Odp: Sezon żeglarski 2011 - plany rejsów
Wiadomość wysłana przez: Gajowy (Nadir) w 2011-05-16, 00:56:12
Kolego  Darku. Czy  Tobie  odebrało  zmysły ?  Czym  i  po  co  mam kolegę  straszyc ? Akurat  Kookaburrę  znam  dokładnie  - dlatego  wiem  co  ta  nazwa  znaczy i  skąd  pochodzi, znam  też  historię  jachtu. Ja  przytoczyłem  tylko  fakty. Czy  one  u  kolegi  wywołują  fobię ?