Forum JK AZS

Forum JK AZS => Propozycje, obsługa i nowości => Wątek zaczęty przez: Dominika w 2010-11-11, 23:07:25

Tytuł: obsługa forum - jak szybko trafić do najnowszych wiadomości w wątku
Wiadomość wysłana przez: Dominika w 2010-11-11, 23:07:25
Kochani,
jako, że doszły mnie słuchy, iż sporo osób z pewnym poirytowaniem żmudnie przebija się na koniec aktualnie wałkowanych tematów (wątków, np. "NORDIC WALKING - sekcja JK AZS"), spieszę donieść, jak czynność tę można sobie ułatwić.

Sposoby są w zasadzie trzy:

1. Niezależnie od tego, czy jesteśmy na forum zalogowani, zawsze można wejść na sam koniec wątku nie klikając w jego tytuł (np. "NORDIC WALKING - sekcja JK AZS"), tylko w ikonkę "ostatnia wiadomość" (http://jkazs.szn.pl/forum/Themes/default/images/icons/last_post.gif)
 - szukamy jej na prawej krawędzi okna:

2. Osoby zalogowane powinny widzieć pomarańczową ikonkę "nowe" (http://jkazs.szn.pl/forum/Themes/default/images/polish-utf8/new.gif) - kliknięcie w nią przenosi do pierwszej nieczytanej wiadomości w wątku. Czasem ikonka "nowe" się nie zdąży pojawić, bo np. nowy post pojawił się jeszcze przed wyjściem z forum, my go nie widzieliśmy, ale komputer o tym nie wie.

3. Jest również taka opcja (też dla zalogowanych), żeby ustawić sobie odwrotne sortowanie postów w wątku - 'anty-chronologicznie', wtedy w każdym wątku u samej góry będzie najświeższa wiadomość, a na dole najstarsza.
Żeby taką opcję ustawić należy albo:
3a. Wybrać: Profil -> Ustawienia konta -> Modyfikuj profil -> Opcje wyglądu -> zaznaczyć opcję Pokazuj najnowsze wiadomości na górze -> Zachowaj zmiany.
albo
3b. Dać mi znać, a ja to przestawię.