International Waterbike Regatta 2010

Nie wszyscy pewnie wiedzą, że w maju czekają nas dodatkowe atrakcje... Będzie sporo zamieszania, ale mam nadzieję, że jeszcze więcej zabawy...

Studenci oceanotechniki z Koła Naukowego AQUATILUS działającego na Wydziale Techniki Morskiej ZUT w Szczecinie po raz trzeci wzięli udział w Międzynarodowych Regatach Rowerów Wodnych IWR (International Waterbike Regatta), które odbyły się w Niemczech (Rostock) w czerwcu 2009 roku. W trakcie regat studenci uzyskali prawo zorganizowania następnych regat w 2010 roku w Szczecinie.

Członkowie koła, którzy są studentami kierunku oceanotechnika, samodzielnie zaprojektowali i zbudowali dwa rowery wodne, począwszy od kadłuba, a skończywszy na układzie napędowym. W regatach wzięło udział 27 jednostek z kilkunastu uczelni technicznych Europy, m.in. z Niemiec, Turcji, Chorwacji, Finlandii i oczywiście z Polski, która reprezentowały ekipy z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Wydziału Techniki Morskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Nasz Wydział reprezentowały w 2009 roku dwie jednostki: Aquatilus i Adibel.


Kontakt z organizatorami regat IWR 2010 Szczecin
Wydział Techniki Morskiej
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Al. Piastów 41
Dr inż. Tomasz Abramowski – pełnomocnik dziekana WTM ds. organizacji regat
Tel. 601 170661, 091 449 40 31, e-mail: tomasz.abramowski@zut.edu.pl
Dr inż. Arkadiusz Żmuda – prodziekan ds. nauczania WTM ZUT
Tel. 602 155441, e-mail: azmuda@zut.edu.pl


AttachmentWielkość
Informacja_o_regatach.pdf1.67 MB